TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Skawina, hybrydowy autobus i MPK Kraków
LINIA, HYBRYDA, MPK KRAKÓW InfoBus.pl - Opublikowano: 06.12.2019 10:00:15
Skawina, hybrydowe Volvo i MPK Kraków; fot. MPK Kraków

Rusza bezpłatna linia autobusowa w Skawinie obsługiwana przez MPK Kraków. Gmina ma zagwarantowane unijne (!) środki do czerwca 2020 roku i chce zobaczyć, czy mieszkańcy będą korzystać z miejskiej komunikacji. Jeżeli tak - trasa zostanie na stałe.

Co najmniej do połowy przyszłego roku będzie kursować po Skawinie bezpłatny autobus, który zatrzyma się w najczęściej wybieranych przez mieszkańców miejscach. Nową linię 773 będzie obsługiwać Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie.

Jak poinformował PAP  Marcin Kozielski, rzecznik skawińskiego magistratu, hybrydowy, spełniający najwyższe normy emisji Euro 6 i całkowicie bezpłatny dla wszystkich pasażerów autobus wyruszy w trasę od piątku - 6 grudnia

Bezpłatny pilotaż

Linia 773 będzie kursowała po mieście i zatrzymywała się w najczęściej wybieranych przez pasażerów miejscach, takich jak rynek, szkoły i osiedla. Są to przystanki wskazane przez mieszkańców w badaniach prowadzonych w 2018 i 2019 roku.

-"Nowa linia miejska ma zachęcić mieszkańców do zrezygnowania z samochodu na rzecz bezpłatnego autobusu" - zaznaczył przedstawiciel UMiG Skawina.

Autobus w tygodniu roboczym będzie odbierał mieszkańców z przystanku średnio co 20 minut. W weekend natomiast co 45 minut. Korzystanie z linii 773 jest całkowicie bezpłatne dla wszystkich, niezależnie od wieku, posiadanej legitymacji itd.

Nowy ekologiczny autobus będzie kursował w ramach pilotażowego programu co najmniej do czerwca 2020 roku. Przedsięwzięcie, kosztujące blisko 500 tys. zł zostanie sfinansowane w 85 proc. ze środków europejskich, resztę pokryje budżet Skawiny.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....