TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Skaner prześwietli autobusy. Na granicy
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 01.03.2019 09:00:14
Skaner prześwietli autobusy i ciężarówki. Na granicy fot. PAP/M.Zbrożek

Celnicy w Gołdapi otrzymali skaner do prześwietlania pojazdów. To właśnie tutaj przemytnicy próbowali przemycać papierosy z Rosji w zbiornikach paliwa autobusów. Teraz to się nie uda.

Celnicy z polsko-rosyjskiego przejścia granicznego w Gołdapi otrzymali skaner rentgenowski, dzięki któremu będą mogli prześwietlać auta i wykrywać w nich skrytki z przemytem. Na tym przejściu celnicy często wykrywają przemyt papierosów.

"Ten zakup zamyka proces wyposażania przejść drogowych w urządzenia rentgenowskie. Jest to nasz czwarty skaner" - poinformował PAP rzecznik prasowy Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w Olsztynie Ryszard Chudy. Dotychczas skanery pracowały na przejściu w Bezledach i Grzechotkach.

Przemytnicze pomysły

Ryszard Chudy podkreślił, że nowym skanerem będzie można sprawdzać wszystkie typy samochodów – od osobowych po duże ciężarówki i autobusy. Urządzenie umożliwia prześwietlenie kilkudziesięciu centymetrów stali, dzięki czemu celnicy będą mogli wykryć dodatkowe skrytki w pojazdach (np. w zbiornikach paliwa, nadkolach, drzwiach, słupkach, a nawet w butlach gazowych).

"A właśnie w Gołdapi często próbowano przemycać papierosy z Rosji np. w zbiornikach paliwa autobusów czy w kamperach" - dodał Chudy.

Skaner pracuje w specjalnej hali, a poruszające się po szynach urządzenie RTG prześwietla nieruchome pojazdy. "Skaner jest zainstalowany w hali przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo i ochronę radiologiczną. Podróżni, funkcjonariusze oraz pracownicy przejścia nie są w żaden sposób narażeni na promieniowanie jonizujące, które zawiera się wewnątrz hali i nie wydostaje się przez ściany czy bramy" - zapewnił Ryszard Chudy.

Bez drgań

Zastosowanie systemu szyn eliminujących drgania i zapewnienie stałej prędkości skanowania ma się przekładać na wysoką jakość obrazu, która pozwoli na rozróżnienie przewodu o grubości 1 mm. "Skaner wyposażony jest w szeroki wachlarz narzędzi do interpretacji obrazu" - dodał Chudy.

Skanerem - oprócz papierosów - będzie można wykrywać również materiały wybuchowe, promieniotwórcze, narkotyki, broń palną. Urządzenie kosztowało 13 mln zł.

W ubiegłym roku na wszystkich przejściach granicznych funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wykryli przemyt około 1 mln 250 tys. paczek papierosów.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
granica
Rosja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....