TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Sindbad zawiesza linie! Ostatni kurs w sobotę
InfoBus.pl - Opublikowano: 24.03.2020 10:00:55
Sindbad zawiesza linie! Ostatni kurs w sobotę ; fot. Sindbad

29 marca największa polska platforma międzynarodowych przewozów autokarowych zawiesi regularne połączenia autobusowe. Dla powracających Polaków zostaje czarter.

Sindbad najdłużej utrzymywał regularną komunikację międzynarodową, ale teraz wobec szerzącej się pandemii koronawirusa i problemów na granicy musiał skapitulować.

-"O decyzji przeważyły wielogodzinne postoje na granicach w ostatnich dniach, a także dramatycznie spadająca liczba podróżujących na trasach międzynarodowych, uniemożliwiająca normalną jazdę linii. Na uwadze mieliśmy też bezpieczeństwo naszych kierowców, pilotów i ich rodzin" - czytamy w przesłanym do redakcji oświadczeniu.

Ostatni kurs Sindbada do Niemiec realizowany będzie w środę (25 marca) na linii Frankfurt i Aachen oraz w czwartek (26 marca) na linii Monachium, a do Polski odpowiednio w piątek (27 marca) i w sobotę (28 marca).

Natomiast ostatni kurs do Wielkiej Brytanii wyjedzie z Polski w środę (25 marca), ostatni kurs do Polski w sobotę (28 marca).

Sindbad oświadcza

Poniżej prezentujemy pełne oświadczenie opolskiej firmy o zaistniałej sytuacji :

-"Zarząd Sindbad sp. z o.o. uznał, że w obliczu obecnej sytuacji, realizacja regularnych linii międzynarodowych stała się niemożliwa. W związku z powyższym wszystkie połączenia oferowane przez platformę Sindbad z dniem 29 marca zostają czasowo zawieszone.

Co prawda sytuacja na polskiej granicy znacznie się poprawiła, jednak przypadki z jakimi mieliśmy do czynienia w ostatnich dniach na terenie Niemiec, a także dramatycznie spadająca ilość osób podróżujących na trasach międzynarodowych, w zasadzie uniemożliwiają normalną realizację linii. W obliczu rosnącego zagrożenia, mając na uwadze bezpieczeństwo naszych kierowców i pilotów, a także ich rodzin i bliskich, zdecydowaliśmy o całkowitym zawieszeniu wszystkich realizowanych przez nas połączeń z dniem 29 marca.

Ostatni kurs do Niemiec realizowany będzie w środę 25-go marca na linii Frankfurt i Aachen, oraz w czwartek 26-go marca na linii Monachium, a do Polski odpowiednio w piątek 27 marca i w sobotę 28 marca. Natomiast ostatni kurs do Wielkiej Brytanii wyjedzie z Polski w środę, ostatni kurs do Polski w sobotę 28 marca.

Wiemy, że dla wielu osób podróż z nami była jedyną możliwością powrotu do kraju, bądź wyjazdu za granicę, jednak z uwagi na okoliczności niezależne od nas, zmuszeni byliśmy do podjęcia tak radykalnej decyzji.

Dziękujemy wszystkim naszym pracownikom, zwłaszcza kierowcom i pilotom, a także partnerom i podwykonawcom. Dziękujemy za trud włożony w utrzymanie połączeń w tak dramatycznym dla nas wszystkich okresie. Pozostajemy w gotowości wznowienia naszych połączeń, jak tylko będzie to możliwe z pewnością zaprosimy Państwa ponownie na pokłady naszych autokarów."

Zostaje czarter

Opolska firma zostawia jednak "otwartą furtkę" dla tych wszystkich, którzy chcą wrócić do Polski.

-"Poza regularnymi liniami, które zawieszamy do odwołania, jesteśmy w stanie pomóc grupom wracającym do Polski w zorganizowaniu transportu wynajętym autokarem. Dysponujemy zarówno naszym taborem, ale też autokarami wielu naszych partnerów, którzy mają swoje siedziby na terenie całej Europy. W przypadku potrzeby zorganizowania takiego transportu pozostajemy do Państwa dyspozycji" - deklaruje zarząd Sindbada.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
linie
autokar
Sindbad

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....