TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Sindbad i 21 nowych autokarów Setra
InfoBus.pl - Opublikowano: 22.05.2015 19:08:05 4 komentarze
Setra S 515 HD w barwach Sindbad

Tradycyjnie na wiosnę największy przewoźnik autokarowy w Polsce dokonał kolejnych inwestycji w swoją autokarową flotę. W tym roku opolska firma zdecydowała się na zakup aż 21 pojazdów marki Setra, które tradycyjnie przyjadą prosto z fabryki w Ulm w Niemczech. Osiem z nich zasili tabor, którym dysponuje Sindbad Sp. z o.o. Kolejnych trzynaście trafi do firm partnerskich, które realizują przejazdy we wspólnych barwach, charakterystycznych dla Platformy Sindbad. Tegoroczny zakup to piętrowe autokary S431 DT (3 szt.), a także pojazdy serii 500, m.in. S 515 HD (5 szt.), S 516/2 HD (2 szt.), S 517 HD (4 szt.), S 519 HD (6 szt.) i flagowy model S517 HDH (1 szt.). Część z nich przyjechała do Opola jeszcze w marcu, pozostałe opuszczą fabrykę w czerwcu. Dodajmy, e już wszystkie autokary Sindbada realizujące trasy międzynarodowe wyposażone są w bezprzewodowy internet Wi-Fi. Na obecną chwilę, z uwagi na wysokie koszty transmisji danych za granicą, działa on jedynie na terenie Polski.

Systemy na straży bezpieczeństwa

W tegorocznych zakupach firma postawiła przede wszystkim na bezpieczeństwo. Wszystkie nowe autokary wyposażone są w dostępne obecnie systemy bezpieczeństwa najnowszej generacji, między innymi:

 • (ABA) Active Brake Assist nowej generacji - wkracza do akcji, gdy odległość  od poprzedzającego pojazdu zmniejszy się niebezpiecznie względem zaprogramowanej wartości. System zaalarmuje w pierwszej kolejności kierowcę, a w razie braku reakcji sam rozpocznie manewr hamowania.

 • (SPA) Asystent utrzymania pasa ruchu - aktywowany jest od prędkości 70 km/h i przy pomocy kamery umieszczonej za przednią szybą mierzy stale odległość boku pojazdu od oznaczeń pasa jezdni.

 • (ESP) Elektroniczny program stabilizacji - zmniejsza niebezpieczeństwo wpadnięcia w poślizg, przeciwdziałając zarzucaniu pojazdem w ramach fizycznie możliwych granic min. poprzez selektywne wyhamowywanie poszczególnych kół.

 • (EBS) Elektroniczny układ hamulcowy najnowszej generacji. System rozdziela ciśnienie hamowania optymalnie na wszystkie koła, zapewniając w ten sposób jak najlepszą skuteczność działania hamulców. Zintegrowany konwencjonalny hamulec pneumatyczny wkracza do akcji w razie awarii elektroniki.

 • (ART) Tempomat odległości odciąża kierowcę, utrzymując automatycznie niezmienną, zdefiniowaną przez niego odległość od poprzedzającego pojazdu na podstawie stale dokonywanych pomiarów. W przypadku zmniejszenia się bezpiecznej odległości od pojazdu jadącego z przodu poniżej zdefiniowanej wartości, ART wyhamowuje pojazd w taki sposób, by utrzymać strefę.

 • (FUB) - Oświetlenie otoczenia pojazdu umieszczone w pobliżu osi napędowej podnosi komfort i bezpieczeństwo podczas manewrowania.

 • Funkcja oświetlania kierunku skrętu zwiększa bezpieczeństwo podczas wykonywania manewru skręcania na słabo oświetlonych skrzyżowaniach. Funkcja aktywuje się automatycznie do prędkości 40 km/h, gdy przy zapalonych reflektorach włączony zostanie kierunkowskaz lub skręcona zostanie kierownica.

 • AquaBlade, czyli innowacyjny system mycia szyby przedniej zapewnia równomierną dystrybucję wody na całej powierzchni szyby. Ponieważ płyn wydostaje się bezpośrednio z pióra wycieraczki, dociera od razu w miejsce na szybie, w którym jest potrzebny.

250 autokarów

Sindbad to obecnie największy przewoźnik autokarowy w Polsce, dysponujący wraz z firmami partnerskimi flotą ponad 250 autokarów turystycznych. Aktualnie w skład Plaftormy Sindbad wchodzi 9 przewoźników realizujących własne linie międzynarodowe oraz grupa ponad 30 przewoźników realizujących przewozy jako podwykonawcy Sindbada. W 2014 roku z usług Sindbada skorzystało 1.219.450 osób i był to trzeci rok z rzędu, w którym firmie udało się przewieźć ponad milion pasażerów w roku kalendarzowym.  W ostatnich pięciu latach inwestycje przewoźników Platformy Sindbad to łącznie 173 fabrycznie nowe autokary o wartości ponad 200 milionów złotych.  -?Inwestycje jakie poczyniliśmy w nowy tabor w ostatnich kilku latach są dowodem na to, że dbamy o wygodę i komfort podróży, a przede wszystkim o bezpieczeństwo naszych pasażerów. Poza fabrycznie dostępnymi systemami bezpieczeństwa w kilku naszych autokarach zamontowaliśmy dodatkowo kamery monitorujące zmęczenie kierowców. Śledząc ruchy gałek ocznych i mimikę osoby siedzącej za kierownicą, system może określić czy prowadzący pojazd nie jest przypadkiem zmęczony i nie musi zrobić krótkiej przerwy. System jest na razie w fazie testów, ale jeśli się sprawdzi zamierzamy wyposażyć w te kamery naszą flotę.?- dodaje Bogdan Kurys, wiceprezes zarządu Sindbad Sp. z o.o.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Sindbad
 • Waluś podróżnik – 25.05.2015

  stać ich na Setry a na "wysokie koszty transmisji internetu w Niemczech" NIE! Wow, internet tańszy w Niemczech jak w Polsce. To nie oszczędności to sknerstwo.

 • piquet – 25.05.2015

  @Waluś, sknerstwo to twarde deskowate fotele w autobusach Singbada. Widać taki mają standard od lat.

 • BULGOT – 25.05.2015

  "Śledząc ruchy gałek ocznych i mimikę osoby siedzącej za kierownicą, system może określić czy prowadzący pojazd nie jest przypadkiem zmęczony i nie musi zrobić krótkiej przerwy."TO CO KAMERA SIEDZI NA FOTELU PILOTKI??????

 • Opolanin – 25.05.2015

  Sindbad - Gratulacje! Rośnijcie w siłę dalej i ogrywajcie kolejnych frajerów, niech się uczą o co chodzi w tym biznesie.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....