TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Sindbad i 21 nowych autokarów Setra
InfoBus.pl - Opublikowano: 22.05.2015 19:08:05 4 komentarze
Setra S 515 HD w barwach Sindbad

Tradycyjnie na wiosnę największy przewoźnik autokarowy w Polsce dokonał kolejnych inwestycji w swoją autokarową flotę. W tym roku opolska firma zdecydowała się na zakup aż 21 pojazdów marki Setra, które tradycyjnie przyjadą prosto z fabryki w Ulm w Niemczech. Osiem z nich zasili tabor, którym dysponuje Sindbad Sp. z o.o. Kolejnych trzynaście trafi do firm partnerskich, które realizują przejazdy we wspólnych barwach, charakterystycznych dla Platformy Sindbad. Tegoroczny zakup to piętrowe autokary S431 DT (3 szt.), a także pojazdy serii 500, m.in. S 515 HD (5 szt.), S 516/2 HD (2 szt.), S 517 HD (4 szt.), S 519 HD (6 szt.) i flagowy model S517 HDH (1 szt.). Część z nich przyjechała do Opola jeszcze w marcu, pozostałe opuszczą fabrykę w czerwcu. Dodajmy, e już wszystkie autokary Sindbada realizujące trasy międzynarodowe wyposażone są w bezprzewodowy internet Wi-Fi. Na obecną chwilę, z uwagi na wysokie koszty transmisji danych za granicą, działa on jedynie na terenie Polski.

Systemy na straży bezpieczeństwa

W tegorocznych zakupach firma postawiła przede wszystkim na bezpieczeństwo. Wszystkie nowe autokary wyposażone są w dostępne obecnie systemy bezpieczeństwa najnowszej generacji, między innymi:

 • (ABA) Active Brake Assist nowej generacji - wkracza do akcji, gdy odległość  od poprzedzającego pojazdu zmniejszy się niebezpiecznie względem zaprogramowanej wartości. System zaalarmuje w pierwszej kolejności kierowcę, a w razie braku reakcji sam rozpocznie manewr hamowania.

 • (SPA) Asystent utrzymania pasa ruchu - aktywowany jest od prędkości 70 km/h i przy pomocy kamery umieszczonej za przednią szybą mierzy stale odległość boku pojazdu od oznaczeń pasa jezdni.

 • (ESP) Elektroniczny program stabilizacji - zmniejsza niebezpieczeństwo wpadnięcia w poślizg, przeciwdziałając zarzucaniu pojazdem w ramach fizycznie możliwych granic min. poprzez selektywne wyhamowywanie poszczególnych kół.

 • (EBS) Elektroniczny układ hamulcowy najnowszej generacji. System rozdziela ciśnienie hamowania optymalnie na wszystkie koła, zapewniając w ten sposób jak najlepszą skuteczność działania hamulców. Zintegrowany konwencjonalny hamulec pneumatyczny wkracza do akcji w razie awarii elektroniki.

 • (ART) Tempomat odległości odciąża kierowcę, utrzymując automatycznie niezmienną, zdefiniowaną przez niego odległość od poprzedzającego pojazdu na podstawie stale dokonywanych pomiarów. W przypadku zmniejszenia się bezpiecznej odległości od pojazdu jadącego z przodu poniżej zdefiniowanej wartości, ART wyhamowuje pojazd w taki sposób, by utrzymać strefę.

 • (FUB) - Oświetlenie otoczenia pojazdu umieszczone w pobliżu osi napędowej podnosi komfort i bezpieczeństwo podczas manewrowania.

 • Funkcja oświetlania kierunku skrętu zwiększa bezpieczeństwo podczas wykonywania manewru skręcania na słabo oświetlonych skrzyżowaniach. Funkcja aktywuje się automatycznie do prędkości 40 km/h, gdy przy zapalonych reflektorach włączony zostanie kierunkowskaz lub skręcona zostanie kierownica.

 • AquaBlade, czyli innowacyjny system mycia szyby przedniej zapewnia równomierną dystrybucję wody na całej powierzchni szyby. Ponieważ płyn wydostaje się bezpośrednio z pióra wycieraczki, dociera od razu w miejsce na szybie, w którym jest potrzebny.

250 autokarów

Sindbad to obecnie największy przewoźnik autokarowy w Polsce, dysponujący wraz z firmami partnerskimi flotą ponad 250 autokarów turystycznych. Aktualnie w skład Plaftormy Sindbad wchodzi 9 przewoźników realizujących własne linie międzynarodowe oraz grupa ponad 30 przewoźników realizujących przewozy jako podwykonawcy Sindbada. W 2014 roku z usług Sindbada skorzystało 1.219.450 osób i był to trzeci rok z rzędu, w którym firmie udało się przewieźć ponad milion pasażerów w roku kalendarzowym.  W ostatnich pięciu latach inwestycje przewoźników Platformy Sindbad to łącznie 173 fabrycznie nowe autokary o wartości ponad 200 milionów złotych.  -?Inwestycje jakie poczyniliśmy w nowy tabor w ostatnich kilku latach są dowodem na to, że dbamy o wygodę i komfort podróży, a przede wszystkim o bezpieczeństwo naszych pasażerów. Poza fabrycznie dostępnymi systemami bezpieczeństwa w kilku naszych autokarach zamontowaliśmy dodatkowo kamery monitorujące zmęczenie kierowców. Śledząc ruchy gałek ocznych i mimikę osoby siedzącej za kierownicą, system może określić czy prowadzący pojazd nie jest przypadkiem zmęczony i nie musi zrobić krótkiej przerwy. System jest na razie w fazie testów, ale jeśli się sprawdzi zamierzamy wyposażyć w te kamery naszą flotę.?- dodaje Bogdan Kurys, wiceprezes zarządu Sindbad Sp. z o.o.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Sindbad
 • Waluś podróżnik – 25.05.2015

  stać ich na Setry a na "wysokie koszty transmisji internetu w Niemczech" NIE! Wow, internet tańszy w Niemczech jak w Polsce. To nie oszczędności to sknerstwo.

 • piquet – 25.05.2015

  @Waluś, sknerstwo to twarde deskowate fotele w autobusach Singbada. Widać taki mają standard od lat.

 • BULGOT – 25.05.2015

  "Śledząc ruchy gałek ocznych i mimikę osoby siedzącej za kierownicą, system może określić czy prowadzący pojazd nie jest przypadkiem zmęczony i nie musi zrobić krótkiej przerwy."TO CO KAMERA SIEDZI NA FOTELU PILOTKI??????

 • Opolanin – 25.05.2015

  Sindbad - Gratulacje! Rośnijcie w siłę dalej i ogrywajcie kolejnych frajerów, niech się uczą o co chodzi w tym biznesie.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....