TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

SilesiaKOMUNIKACJA: MMI pokazuje minibusa CNG dla Tychów
INFOBUS.PL - Opublikowano: 16.04.2019 15:00:48
SilesiaKOMUNIKACJA: MMI pokazuje midibusa CNG dla Tychów

Kolejny gazowy akcent na SilesiaKOMUNIKACJA 2019. Pomorska firma MMI zaprezentowała jednego z 10 minibusów Iveco Urby CNG, który już niedługo trafi do tyskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej.

Wielkimi krokami zbliża się finał ubiegłorocznego zamówienia śląskiego przewoźnika. 20 sierpnia 2018 r. PKM podpisał z MMI umowę na dostawę 10 minibusów z silnikami zasilanymi sprężonym gazem ziemnym. Kontrakt opiewa na 7 749 000 PLN brutto. Jeden Iveco 72C Urby CNG to wydatek rzędu 630 000 PLN netto. Pierwszy pojazd z tej partii zaprezentowano dziś na sosnowieckich targach.

Prezentowany gazowy Iveco umożliwia podróż ok. 40 pasażerom. Dostęp na pokład jest zapewniony przez dwa wejścia w układzie 0-1-2. MMI zastosowało drzwi odskokowe. Jest to konstrukcja częściowo niskopodłogowa. Bez konieczności pokonywania stopni można się dostać do autobusu przez drugie wejście.

Sercem pojazdu jest niespełna trzylitrowy gazowy silnik FPT. Jednostka o mocy 100 kW osiąga 380 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jest ona zblokowana z automatyczną skrzynią biegów. Zbiorniki na CNG umiejscowiono na dachu autobusu. Ich pojemność wodna to 220 l.

Tyski przewoźnik świadomie postawił na klasę MINI. Zaletą minibusów jest możliwość organizacji przewozów na obszarach, na których z przyczyn technicznych – gabarytu standardowych autobusów – wykonanie przewozów pasażerskich byłoby niemożliwe ze względu na szerokość oraz ukształtowanie sieci dróg publicznych.

Poza tym koszt usługi wykonywanej mniejszym pojazdem jest znacząco niższy od koszt przewozu wykonywanego autobusem standardowym z uwagi na koszt oraz ilość zużycia paliwa. Minibus spala około 20 m3/100km, podczas gdy standardowy autobus 12-metrowy ok. 45 m3/100 km.

I w te wymagania idealnie wpasowuje się gazowy Urby. Czekamy więc na finał dostaw, gdyż o tej konstrukcji można powiedzieć jeszcze kilka ciekawych rzeczy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
SilesiaKOMUNIKACJA
PKM Tychy
MMI
Iveco
CNG
  • Walde Mat – 17.04.2019

    MMI powinno dostać tytuł najbrzydszego autobusu produkowanego w Polsce 🥇

  • Michał Kamiński – 17.04.2019

    Walde Mat - zgadzam się w 100%. Byłem w poniedziałek w Zawierciu i widziałem to na żywo. Nie wiem kto to projektował, ale są wyjątkowo paskudne - wszyscy śmieją się z Multipli, ale przy tym jest naprawdę ładna.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....