TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

SilesiaKOMUNIKACJA 2019: Pro Auto z nowym Sprinterem [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 23.05.2019 12:00:05
SilesiaKOMUNIKACJA 2019: Pro Auto z nowym Sprinterem [FILM]

W Sosnowcu o jednej z pierwszych w Polsce zabudów autobusowych na bazie Nowego Sprintera rozmawialiśmy z właścicielem firmy Pro Auto Maciejem Królem.

Nowa generacja Mercedesa Sprintera - w wersji autobusowej - właśnie stała się faktem. Pojazd łączy elementy znane z poprzednika z bardzo długą listą nowości. Można powiedzieć, że Nowy Sprinter to teraz najbardziej zaawansowany technologicznie samochód dostawczy. Wyposażony jest w systemy wsparcia kierowcy znane z osobowych Mercedesów, w tym w przełomowy system multimedialny MBUX ze sterowaniem głosowym. Nowy Sprinter to także ponad 1700 kombinacji długości, wysokości i napędów; w tym po raz pierwszy w historii także na przednie koła.

2 silniki i 2 skrzynie biegów

Mercedes pozostawił w Nowym Sprinterze w ofercie sześciocylindrowy silnik o pojemności 3 litrów. Jednostka ta oferuje 190 KM oraz 440 Nm, przekazując napęd na tylne koła. Druga propozycja też jest dobrze znana – to jednostka o pojemności 2,1 litra, która w przypadku wersji z tylnym napędem ma moc od 114, 143 do 163 KM. W przypadku przedniego napędu moc wzrasta aż do 177 KM.

Po Mercedes dołączył nowy system napędu na przednią oś? Pojazd w tej wersji może przewieźć ładunek cięższy o 50 kilogramów w porównaniu do wariantu z napędem na tylną oś. Niższy o 80 milimetrów dolny próg załadunkowy sprawia, że załadunek / rozładunek komercyjnie używanych Sprinterów i wejście / wyjście z części mieszkalnej i sypialnej w przypadku zabudowy kempingowej są znacznie wygodniejsze.

Nowy Sprinter jest dostępny z dwiema na nowo opracowanymi przekładniami napędu na przednie koła: dziewięciobiegową automatyczną przekładnią hydrokinetyczną, pierwszą tego typu w segmencie dużych samochodów dostawczych, oraz 6-biegową manualną skrzynią biegów.

Komfortowe miejsce pracy

Nowy Sprinter oferuje nieznany dotąd w segmencie dużych aut dostawczych poziom komfortu i bezpieczeństwa. To m.in. ergonomiczne fotele, uruchamianie bez kluczyka i ulepszony system klimatyzacji. Elastyczna koncepcja schowków zapewnia, że wszystko ma swoje miejsce.

W nowym Sprinterze Mercedes-Benz Vans podnosi także standardy segmentu, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Systemy wspomagające dostępne dla trzeciej generacji pojazdu obejmują np. samoczyszczącą kamerę cofania, pokazującą obraz w lusterku wstecznym, nowoczesny pakiet parkowania z widokiem 360 stopni oraz czujniki deszczu ze zintegrowanym systemem Wet Wiper dla optymalnej widoczności nawet podczas używania wycieraczek.

Niższa cena

Co zaskakujące, w przypadku Nowego Sprintera Mercedes głośno mówi o swoich cenach, które teraz - zdaniem producenta - są niższe niż w poprzednim modelu. Ceny podstawowej wersji furgon nowego modelu Sprintera zaczynają się teraz od 84 330 zł netto. To ok. 6,5% taniej niż w przypadku poprzedniego, najtańszego modelu. Z kolei wersja podwozie kosztuje teraz od 78 230 zł netto. Tym samym najtańszą wersję do zabudowy można kupić o 7% taniej niż to było dotychczas.

O kolejnych zaletach nowej generacji najpopularniejszego w Polsce minibusa - opowiedział nam Maciej Król z firmy Pro Auto:
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
SilesiaKOMUNIKACJA
Pro Auto

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....