TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

SilesiaKOMUNIKACJA 2019: Autobusowe premiery
- Opublikowano: 11.04.2019 12:00:49
SilesiaKOMUNIKACJA 2019: Autobusowe premiery

Już we wtorek startują sosnowieckie targi SilesiaKOMUNIKACJA, na których zobaczymy kilka premierowych autobusów, w tym: Rafako E-Bus, Iveco MMI Urby CNG, MAN eTGE 3.140 i polskie demo eCitaro.

E-demo Mercedesa

W Sosnowcu po raz pierwszy zobaczymy też demonstracyjny egzemplarz elektrobusu Mercedes-Benz eCitaro, który otrzymała firma EvoBus Polska. To jeden z kilku takich e-testerów w Europie, także możemy być dumni, że jeden z nich jeździ w naszym kraju. Targi w Sosnowcu to jeden z wielu przystanków autobusu podczas ogólnopolskiego tournée - m.in. po miastach GZM. Dlatego autobus będzie do zobaczenia podczas targów tylko pierwszego dnia wystawy, tj. 16.04, a potem rusza w dalszą trasę.

MMI z gazem

Tradycyjnie na sosnowieckich targach mocno obecna jest tematyka gazowa. Tak jest i tym razem - szczególnie za sprawą tegorocznego debiutu pojazdu Iveco-MMI Urby CNG dla PKM Tychy. To nowa, ekologiczna odsłona doskonale znanego w naszym kraju autobusu klasy MINI. Przy długości 7,6 m pojazd jest w stanie zabrać na swój pokład 32 pasażerów oraz przejechać ponad 300 km na jednym tankowaniu. Gazowy minibus zostanie dostarczony w pierwszej połowie roku do floty PKM Tychy w ramach kontraktu na 10 tego typu egzemplarzy. Poza alternatywny napędem, MMI zastosowało w autobusie kilka nowych rozwiązań, o których chętnie opowie na swoim stoisku numer 5 w Sosnowcu.

MAN elektrycznie

MAN Truck & Bus Polska zaprezentuje na targach SilesiaKOMUNIKACJA w Sosnowcu aż trzy pojazdy. To:

  • autobus miejski MAN Lion's City nowej generacji, którego seryjna produkcja ruszy w październiku br. w Starachowicach.

  • miejski minibus MAN-Mercus City 6.180, czyli miejski autobus z zabudową Mercus Bus. Autobus posiada 18 miejsc siedzących oraz 25 stojących. To zdaniem producenta doskonałe rozwiązanie dla obsługi komunikacyjnej mniejszych miejscowości, czy historycznych centrów w dużych metropoliach.

  • elektryczny samochód dostawczy MAN eTGE 3.140 w wersji furgon. Jest to interesująca propozycja dla zakładów komunikacyjnych potrzebujących samochodów serwisowych, które pokonują w ciągu dnia dystanse nie większe niż 170 km.

Solaris z nowym designem

Na stoisko nr 2 firma Solaris Bus & Coach zaprezentuje autobus Solaris Urbino 12 hybrid z systemem marki BAE i w nowym designie.To pierwszy pokaz "jamnika" w nowej stylistyce w ramach sosnowieckiej imprezy.

Targowy debiut Rafako Bus

Na pewno wydarzeniem śląskich targów będzie premiera Rafako E-Bus. To jak reklamuje raciborski producent, pierwszy w naszym kraju mały autobus z baterią pod podwoziem. Całkowicie własny projekt, który powstały w trosce o czystość powietrza i redukcję hałasu z otoczenia. Nowatorskie rozmieszczenie baterii to poprawa parametrów jezdnych pojazdu. Do tego dochodzi synchroniczny wielofazowy silnik TM4 z magnesami trwałymi, który gwarantuje wysoką sprawność, a zmniejszona masa pojazdu dzięki lekkiej konstrukcji powiększa zasięg baterii o 10%. Rafako zastosowało też innowacyjne akumulatory firmy Impact LTO, które dają krótki czas ładowania – to tylko 15 minut do 90% pojemności.

Więcej informacji o targach SilesiaKOMUNIKACJA, konferencjach i nowościach TUTAJSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
SilesiaKOMUNIKACJA
Rafako
Mercedes
MAN
Mercus
Iveco
MMI
Solaris
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....