TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Siedem autobusów dla PKS Nysa. Do pięciu razy sztuka?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 22.05.2019 15:00:23
fot. powiat.nysa.pl

Czy to kolejna przetargowa niekończąca się opowieść? Starostwo Powiatowe w Nysie już piąty raz szuka dostawcy siedmiu autobusów podmiejskich klasy MAXI dla tamtejszego PKS. Poprzedni przetarg został unieważniony z powodu zbyt wysokich cen dla powiatu.

Początkowo wydawało się, że pojazd dostarczy SOR. Czeski producent stracił jednak to zlecenie. Pisaliśmy o tym tutaj. Czwarty przetarg na zakup autobusów ogłoszono w marcu. Jednak zakończył się on niepowodzeniem. 

Oprócz "lokalnego" duetu w postaci ABP Bus&Coach i SOR-a, który można powiedzieć jest charakterystyczny dla przetargów na tego typu autobusy udział postanowił wziąć także Solaris. Producent z Bolechowa- co było największą sensacją tego postępowania- pierwszy raz w Polsce zdecydował się zaoferować Nowe Urbino 12LE. Ceny autobusów były jednak dla powiatu nie do zaakceptowania, choć ciężko nie odnieść wrażenia, że budżet został skalkulowany dawno temu albo przy błędnych założeniach. 

Runda nr 5. Czy ostatnia?
Dziś urzędnicy ogłosili nowy przetarg na zakup siedmiu lokalnych "dwunastek". Wygląda na to, że chyba niewiele się zmieniło.

Siedem autobusów z napędem konwencjonalnym (silniki diesla Euro 6) będzie wyposażonych w elektroniczne systemy informacji pasażerskiej, system sprzedaży biletów i monitoring wizyjny. Każdy ma umożliwiać podróż min. 47 pasażerom, w tym na miejscach siedzących min. 37 osobom. Autobusy będą umożliwiały przewóz osób niepełnosprawnych, gdyż będą wyposażone w miejsce na wózek. Powiat dalej prawdopodobnie interesują wyłącznie konstrukcje niskowejściowe z nadwoziami nie dłuższymi niż 13,5 m.

Autobusy mają trafić do Nysy w maksymalnie do 30 września 2020 r. Dalej będą one objęte długą, bo pięcioletnią gwarancją całopojazdową.

Pora na warunki formalne, które dalej pozostają niewygórowane. Oferent musi posiadać ubezpieczenie na kwotę min. 100 000 PLN. Warunek doświadczenia urzędnicy uznają za spełniony jeśli wykaże on dostarczenie w ciągu ostatnich trzech lat przynajmniej trzech autobusów z silnikami diesla. I do kompletu wadium- oferta musi być zabezpieczona na 120 000 PLN.

Na oferty powiat czeka do 2 lipca. Zostaną one ocenione przy pomocy dwóch kryteriów. Cena ma 60% wagi. Z kolei do 40% można wywalczyć w ocenie technicznej, w której punktowane będą m.in. moc silnika, liczba miejsc siedzących i emisja dwutlenku węgla.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Nysa
powiat
PKS Nysa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....