TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Siechnice zakończyły negocjacje. Zostaje samo DLA
INFOBUS.PL - Opublikowano: 18.02.2019 15:00:23
fot. Mirek Nader, poznanskie-autobusy.pl

Siechnice ostatecznie w trybie negocjacji szukały przewoźnika, który będzie obsługiwał komunikację gminną od marca. Rozmowy zostały zakończone i za obsługę komunikacji w gminie pod Wrocławiem będą odpowiadały Dolnośląskie Linie Autobusowe.

Przypomnijmy, że początkowo Siechnice chciały wybrać nowego operatora w przetargu. To jednak się nie udało. Pod koniec stycznia postępowanie zostało unieważnione. Co rzadko spotykane Siechnice już w chwili ogłoszenia postępowania zdradziły ile chcą przeznaczyć na dopłacanie do komunikacji w ramach nowego kontraktu, który miał obowiązywać do końca lutego 2023 r. Było to 12,2 mln zł brutto. A to oznacza, że przy pracy eksploatacyjnej, która miała wynieść ok. 3,37 mln wzkm gmina była gotowa dopłacać do każdego wzkm nie więcej niż 3,44 zł netto.

23 stycznia nastąpiło otwarcie ofert. Jedyna, która wpłynęła o 1/3 przewyższała szacunki urzędników. Przedstawiły ją wrocławskie Dolnośląskie Linie Autobusowe, które tym razem zdecydowały się samodzielnie zawalczyć o siechnicki kontrakt. Spółka za swoje czteroletnie usługi zaproponowała 18 563 146,48 zł brutto. Po przeliczeniu na wzkm dało to stawkę dopłaty 5,10 zł netto do każdego wzkm.

Od początku wyglądało na to, że wysoka stawka dopłaty jaką chciała wrocławska firma wynikała z faktu, że bardzo wysoko oszacowano ryzyko z tytułu spadku wpływu z biletów. To m.in. tłumaczyło brak ofert od innych przewoźników.

Wobec takiego obrotu spraw gmina podjęła działania mające zapewnić ciągłość świadczenia usług przewozowych. Obecna umowa Siechnic z konsorcjum DLA i Sevibusa wygasa bowiem 28 lutego. Urzędnicy podjęli więc przy wsparciu firmy TRAKO PROJEKTY TRANSPORTOWE negocjacje z kilkoma zainteresowanymi przewoźnikami.

Rozmowy prowadzono prowadzone w trybie interwencyjnym i miały na celu bezpośrednie zawarcie z jednym z nich umowy o świadczenie usług komunikacyjnych. Dowiedzieliśmy się także, że gminie zależy na uzyskaniu niskiej ceny. W związku z tym negocjacje mają doprowadzić do zawarcia czteroletniej umowy przewozowej. Gmina założyła, że rocznie będzie zamawiać przewozy w wymiarze 723 818 wzkm.

Ostatecznie wolę udziału w rozmowach zgłosiło pięciu przewoźników. Poza DLA taki zamiar wyrazili Sevibus, Bus Marco Polo, Polbus PKS i Arriva. Ostatecznie do negocjacji przystąpiła tylko pierwsza z firm. DLA przedstawiło Siechnicą ofertę znacznie niższą niż w przetarrgu. Opiewa ona bowiem na 14 158 044 zł brutto. A to daje stawkę dopłaty do wzkm w wysokości 3,89 zł netto.

Urzędnicy przystatli na tą propozycję. W efekcie DLA trafi czteroletni kontrakt przewozowy. Czy np. taborowo oznacza to spore zmiany dla Siechnic? Przekonamy się 1 marca. Wtedy zacznie obowiązywać nowa umowa.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
linie
Siechnice
UM
TRAKO
DLA Wrocław
Sevibus
Bus Marco Polo
Polbus PKS
Arriva

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....