TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Siechnice szukają operatora na 4 lata. Ktoś zastąpi DLA i Sevibus?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 06.12.2018 16:00:27
fot. Sevibus

Od wczoraj, 5 grudnia Siechnice szukają operatora na 4 lata. Do zdobycia jest kontrakt netto w wymiarze niespełna 3,4 mln wzkm. Czy ktoś zastąpi na tym zleceniu obecnych operatorów, czyli konsorcjum Dolnośląski Linii Autobusowych i Sevibusa?

Wspomnianym spółkom kończy się umowa na obsługę komunikacji gminnej w Siechnicach pod Wrocławiem. Stąd ogłoszony wczoraj przetarg. Jego zwycięzca podpisze z gminą umowę, która będzie obowiązywała przez 4 lata. Realizacja przewozów rozpocznie się od 1 marca 2019 r. Przez ten czas operator wykonana pracę eksploatacyjną w wymiarze ok. 3,37 mln wzkm. W skali roku realizacja będzie wyglądała następująco:

  • autobusy typu A - 487 088,5 wzkm
  • autobusy typu B - 110 552,85 wzkm
  • autobusy typu C - 244 912,4 wzkm
Siechnice podpiszą z operatorem umowę netto. Oznacza to, że do przewoźnika będą trafiały przychody ze sprzedaży biletów. A te w ubiegłym roku wynosiły ok. 2,40 zł/wzkm netto. W ofercie należy więc wskazać jedynie stawkę dopłaty do wzkm.

Co rzadko spotykane Siechnice już teraz zdradziły ile chcą przeznaczyć na dopłacanie do komunikacji w ramach nowego kontraktu. To 12,2 mln zł brutto. A to oznacza, że gmina jest gotowa dopłacać do każdego wzkm nie więcej niż 3,44 zł netto.

Do obsługi pakiety należy podstawić 12 autobusów liniowych. Sześć typu A musi umożliwiać podróż przynajmniej 90 pasażerom, w tym 25 na miejscach siedzących. Niska podłoga ma się znajdować przynajmniej w pierwszym oraz drugim wejściu. Ponadto urzędnicy wymagają dwóch autobusów typu B. W stosunku to opisanych wcześniej różnią się pojemnością (minimum 56 pasażerów, miejsce siedzące dla nie mniej niż 23).Pozostałe, a więc typ C mają umożliwiać podróż przynajmniej 34 pasażerom, w tym minimum 17 na miejscach siedzących. Również i w tym wypadku niska podłoga ma się znajdować chociaż w pierwszym i drugim wejściu.

Do tego konieczne będzie posiadanie trzech pojazdów rezerwowych- po jednym typu A i C. Wszystkie autobusy muszą mieć nie więcej niż 10 lat oraz posiadać napęd spełniający min. normę Euro 5 (autobusy liniowe) i Euro 4 (autobusy rezerwowe). Wszystkie typu A i C muszą być wyposażone w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej.

Pora na warunki formalne postępowania. Minimum w zakresie zdolności finansowej to 1 mln PLN. Warunek doświadczenia urzędnicy z Siechnic uznają za spełniony jeśli oferent udowodni, że w ciągu ostatnich 3 lat wykonał usługi przewozowe autobusami w wymiarze min. 2 mln wzkm. Do tego należy udowodnić posiadanie autobusów wymaganych przez gminę. Do kompletu jeszcze wadium- oferta musi być zabezpieczona na sumę 300 000 PLN.

Termin składania ofert mija 16 stycznia. Ich ocenie posłużą dwa kryteria. Cena to maksymalnie 80% punktów. Pozostałe 20% można zdobyć za zaoferowanie przewozów autobusami, który średnia wieku wynosi 8 lat lub mniej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
linie
Siechnice
UM
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....