TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

SG: 8,7 tys. osób skontrolowano na granicach
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 23.11.2018 12:54:50

Straż Graniczna skontrolowała w czwartek ponad 8,7 tys. osób w ramach tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej. Kontrole wprowadzono w związku ze szczytem klimatycznym ONZ COP 2018. Nie odnotowano żadnych incydentów.

Od czwartku granicę z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Kontrole wprowadzono tymczasowo w związku ze szczytem klimatycznym ONZ COP 2018. Potrwają do 16 grudnia.

Jak powiedziała PAP por. SG Agnieszka Golias, pierwszy dzień tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej przebiegł sprawnie i bez zakłóceń. "Tylko w ramach tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej Straż Graniczna skontrolowała wczoraj ponad 8,7 tys. osób. Zgodnie z założeniami wyrywkowej kontroli były poddawane osoby wjeżdżające do Polski" - wskazała.

Ogólnie na wszystkich odcinkach granicy skontrolowano wczoraj ok. 74 tys. osób chcących wjechać do Polski (m.in. na lotniskach, przejściach granicznych z Rosją, Ukrainą i Białorusią).

Jak podkreśliła Golias, podczas tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej nie było żadnych incydentów i wszystko przebiegało zgodnie z założeniami. SG przypomina, że jest to tylko kontrola osób, nie towarów a głównym celem jest zapobiegnięcie wjazdowi do Polski osób, które mogą zakłócić przebieg szczytu ONZ COP 2018.

Golias zaznaczyła, że w ramach tymczasowo przywróconej kontroli SG może skontrolować wracających z zagranicy Polaków. Wtedy zatrzymane mogą zostać np. te osoby, których mandat lub karę grzywny sąd zamienił na karę pozbawienia wolności. Taką osobę SG zatrzyma i odstawi do aresztu. "Jest to dodatkowy, trochę uboczny, ale pozytywny skutek kontroli" - dodała Golias. Jako przykład podała zatrzymanie przez funkcjonariuszy SG ze Świecka poszukiwanego Polaka, który wracał z Niemiec. 38-letni mężczyzna był poszukiwany w celu odbycia kary. Po zatrzymaniu zapłacił grzywnę i nie trafił do aresztu.

Na przejściach granicznych nie tworzą się korki, ponieważ zatrzymane do kontroli samochody zjeżdżają z drogi.

Kontrole są prowadzone zarówno na przejściach lądowych, powietrznych i morskich. Osoby, które zostaną poddane są typowane w sposób wyrywkowy "na podstawie analizy ryzyka oraz informacji przekazywanych przez służby państw sąsiednich". Tymczasowe wprowadzenie kontroli na granicach da straży granicznej możliwość wydania decyzji o odmowie wjazdu osobom, które nie spełniają określonych w przepisach warunków wjazdu.

Straż Graniczna podkreśla, że osoby zamierzające odwiedzenie Polski w czasie trwania kontroli powinny być przygotowane na konieczność okazania dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy, czyli dowodów osobistych lub paszportów i - jeśli jest to wymagane - wiz.

COP24, czyli 24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, odbywać się będzie od 3 do 14 grudnia tego roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i pobliskiej hali widowiskowo-sportowej Spodek. Wcześniej - już od 26 listopada będzie odbywać się szereg tzw. posiedzeń przedsesyjnych. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
granica
SG
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....