TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Sevibus kończy obsługę Wiszni Małej. Wchodzi DLA
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.07.2020 12:00:24
Sevibus kończy obsługę Wiszni Małej. Wchodzi DLA; fot. Sevibus

5 lipca Sevibus kończy obsługę zadania przewozowego na liniach 908 i 930. Od 6 lipca na tych liniach pojawi się nowy przewoźnik – DLA Wrocław z nową ofertą biletową.

Jak uspokaja wrocławski przewoźnik, obecnie obowiązujące i zakupione bilety okresowe na okres po 5 lipca będą honorowane przez nowego przewoźnika, w całym okresie na jaki zostały one wydane.

Liniowy przetarg

Przypomnijmy, że w maju Urząd Miasta we Wrocławiu rozstrzygnął przetarg na obsługę linii autobusowych do gminy Wisznia Mała. Miasto zaakceptowało jedyna złożoną ofertę – od Dolnośląskich Linii Autobusowych. Chodzi o linie 908 i 930, które zapewniają połączenia między Wrocławiem a miejscowościami w gminie Wisznia Mała. Obecnie linie te obsługuje wrocławski Sevibus na podstawie umowy zawartej w 2017 r. Przewoźnik na ten cel pozyskał pięć nowych SOR-ów- trzy BN12 i dwa BN9,5.

Teraz obecny kontrakt zmierza jednak ku końcowi. Nowy będzie obowiązywał od 6 lipca 2020 r. do 26 stycznia 2024 r.

Miasto zakłada, że w okresie obowiązywania nowego kontraktu zostanie wykonana praca eksploatacyjna na poziomie ok. 1 640 000 wzkm. Przewidywany średnioroczny wymiar przewozów to 421 000 wzkm. Miasto na trzyipółletnią obsługę linii 908 i 930 zaplanowało wydatek rzędu 13 850 784 zł brutto. To daje 7,82 zł/wzkm netto. Z kolei propozycja DLA opiewała na sumę 13 13 833 072 zł brutto, czyli 7,81 zł netto.

Siedem autobusów

Do obsługi tego pakietu potrzeba siedmiu autobusów. Miasto dopuściło pojazdy używane, byle by tylko nie były starsze niż z 2013 r. Co równie istotne startować można również z autobusami niskowejściowymi. Wg. wrocławskiej nomenklatury mają to być pojazdy typu C, a więc o długości od 10,65 do 12,20 m i nie wyższe niż 3,1 m. Muszą zabierać na pokład minimum 80 pasażerów ogółem, w tym minimum 20 na miejscach siedzących (z czego minimum 6 dostępne bezpośrednio z poziomu niskiej podłogi). Dostęp na pokład ma być zapewniony przez trzy wejścia w układzie 1-2-2, 1-2-1, 2-2-2 lub 2-2-1.

Wszystkie autobusy muszą posiadać napęd spełniający przynajmniej normę czystości spalin Euro 5, a Euro 6D w przypadku fabrycznie nowych. Jeśli chodzi o te drugie to przewidziano okres przejściowy na ich wprowadzenie. Skończy się on wraz z upływem 270 dnia od zawarcia umowy.

Nie może oczywiście zabraknąć klimatyzacji. Jeżeli chodzi o wyposażenie dodatkowe to tutaj mamy standard znany z SOR-ów śląskiego konsorcjum, które obsługuje pakiet linii do Długołęki, czy ubiegłorocznych Solarisów Dolnośląskich Linii Autobusowych z pakietu Miękinia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
Wisznia Mała
DLA Wrocław
Sevibus Wrocław

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....