TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Sevibus i Marco Polo z kompletem Autosanów do Kobierzyc
INFOBUS.PL - Opublikowano: 26.01.2018 17:40:26 1 komentarz
Sevibus i Marco Polo z kompletem Autosanów do Kobierzyc

Konsorcjum firm BUS Marco Polo i Sevibus ma już komplet Autosanów, które zostaną skierowane do obsługi linii między Gminą Kobierzyce a Wrocławiem. Autobusy zadebiutują liniowo 3 lutego.

Sevibus i Marco Polo na potrzeby realizacji kontraktu zawartego z Gminą Kobierzyce pozyskali 12 autobusów od Autosana. To sześć SanCity 12LF i tyle samo SanCity 12LF. Zostaną one skierowane od obsługi linii 812, 852, 862, 862R, 872, 882, 892 oraz N62. Połączenia te zapewniają komunikację między Kobierzycami a Wrocławiem.

Przewozy na nowym kontrakcie będą wykonywane od 3 lutego. Umowa została zawarta na 10 lat. Przez ten czas konsorcjum wykona pracę eksploatacyjną na poziomie ok. 10,7 mln wzkm. Gross z tej zostanie wykonana mniejszymi autobusami. Dla SanCity 10LF przewidziano przewozy w wymiarze ok. 7,7 mln wzkm w trakcie trwania kontraktu.

Kobierzyce kontraktują usługi komunikacyjne na zasadzie umowy netto. Oznacza to, że przychody z biletów trafiają do operatora. Prócz tego jest on odpowiedzialny za ich dystrybucję i sprzedaż. Gmina jedynie będzie dopłacać do każdego netto w przypadku autobusów klasy MIDI i 3,50 zł/wzkm netto za przewozy dwunastometrowcami. Przewozy mogą jednak ulec zwiększeniu, gdyż Kobierzyce zastrzegły sobie możliwość skorzystania z zamówienia uzupełniającego. Oznacza to, że dodatkowo urzędnicy mogą zamówić usługi przewozowe za ok. 7,5 – 7,6 mln zł brutto.

Dzisiaj oficjalnie gmina dokonała odbioru autobusów. Kobierzyckie SanCity 10LF i 12LF to pierwsi przedstawiciele tej serii, które są dwudrzwiowe. Nowością, której do tej pory producent nie stosował w swoich miejskich konstrukcjach są uchylne okna. Ponadto lekkiej modyfikacji uległa kabina kierowcy.

Poza tym mamy sanocki standard. Układ jezdny jest oparty na osiach ZF. Przednia to niezależna typu RL82EC. Jako napędową wykorzystano portalowy most AV132/80. Za jednostkę napędową posłużył Cummins ISB6.7E6 280B. To niespełna siedmiolitrowy silnik o mocy 204 kW i 1082 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Został on zblokowany z automatyczną skrzynią biegów Voith Diwa 6.

Autobusy są klimatyzowane oraz monitorowane. System informacji pasażerskiej dostarczył bydgoski SiMS. Składa się on z trzech zewnętrznych dwukolorowych wyświetlaczy diodowych. W środku mamy natomiast jedną tablicę LCD 22", które prezentuje aktualny przebieg trasy. Nie mogło także zabraknąć głosowych zapowiedzi przystanków.

Kobierzyckie SanCity już za tydzień zadebiutują liniowe. Autosan tym samym może odhaczyć jako zrealizowane pierwsze zamówienie na ten rok prywatnego przewoźnika od czasu wyjścia z upadłości. Po SeviBusie i Marco Polo na miejskie "bociany" postawił Michalczewski oraz Mobilis. Dodatkowo intuicja nam podpowiada, że Autosan ujawni nam się w Warszawie 2 lutego w... Chyba wiecie co mamy na myśli.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
Kobierzyce
UG
Sevibus
Marco Polo
Autosan
  • Komentator – 30.01.2018

    Drogi autorze, może by tak przeczytać tekst przed wypuszczeniem go w świat? Na początku mamy taki kwiatek:Sevibus i Marco Polo na potrzeby realizacji kontraktu zawartego z Gminą Kobierzyce pozyskali 12 autobusów od Autosana. To sześć SanCity 12LF i tyle samo SanCity 12LF.A początek ostatniego akapitu?Kobierzyckie SanCity już za tydzień zadebiutują liniowe.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....