TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Scania wraca do Zielonej Góry. Z Warszawy
InfoBus.pl - Opublikowano: 20.01.2017 19:37:45 8 komentarzy
Scania wraca do Zielonej Góry. Z Warszawy

Zielonogórski przewoźnik wydzierżawił od PKS Grodzisk Maz. pięć używanych niskopodłogowych autobusów Scania OmniCity. Cztery już kursują na liniach MZK. Piąty czeka w kolejce.

To efekt przetargu, jaki pod koniec zeszłego roku ogłosił Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze na wynajem na okres 2 lat pięciu używanych autobusów. W postępowaniu swoje oferty złożyły dwie firmy - PKS w Grodzisku Mazowieckim, a także AJ-Tech Jeremi Piela z Sokołowa Małopolskiego. PKS wycenił dzierżawę pojazdów na prawie 648 tys. zł, a AJ-Tech na prawie 829 tys. Wybór był stosunkowo prosty i tym samym marka Scania wróciła do Zielone Góry. Cały czas w postaci autobusów używanych. Przypomnijmy, że w 2012 r. MZK sprzedało dwa posiadane przez siebie modele OmniCity, które pochodziły z 1997 r. i 1998 r.

Obaj pojazdy zostały uzbrojone w cztery tablice elektroniczne, automat biletowy i kasowniki. Scanie przez najbliższe dwa lata będą pojawiać się na wszystkich liniach obsługiwanych przez MZK i wg założeń przewoźnika ich przebieg nie powinien wynosić ok. 6 tys. km miesięcznie.

MZK już drugi raz w tym roku zdecydował się na pozyskanie pojazdów w tej formie. Jesienią 2016 r. MZK wypożyczył ? też na dwa lata - dwa przegubowce, które jeszcze kilka miesięcy temu były w posiadaniu radomskiej spółki Michalczewski. Ich wynajem zakończy się we wrześniu 2018 r.

Czekając na elektryki

Te wszystkie dzierżawy to autobusowy pomost do najważniejszego w historii Zielonej Góry projektu elektryfikacji floty MZK. Przypomnijmy, że zgodnie z planem, do końca przyszłego roku w taborze lubuskiego przewoźnika mają pojawić się aż 64 nowe autobusy, z czego 47 będzie elektrycznych, a 17 przegubowych z silnikami diesla Euro 6.

W styczniu lub lutym br. mają zostanie ogłoszone przetargi na zakup pojazdów.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze nowe pojazdy pojawią się w Zielonej Górze pod koniec 2017 r. Do końca 2018 r. do miasta mają trafić wszystkie pojazdy. W mieście stanie też 11 ładowarek do szybkiego ładowania pojazdów na prąd pod pantografy zamontowane na autobusach.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Zielona Góra
Scania
PKS Grodzisk Maz.
elektrobus
 • Krkr – 20.01.2017

  Mają rozmach. Od razu 47 elektryków chcą kupić.

 • xxx – 20.01.2017

  Scania wraca do Zielonej Górze. Zmieńcie to, bo wstyd oglądać ten tytuł.

 • solaris150 – 21.01.2017

  oj będą przestoje na liniach przy takiej ilości elektrobusów , jeżdżę takimi wozami i powiem szczerze zostawiłbym sobie sporą rezerwę.

 • Haha – 21.01.2017

  Te rumple z Grodziska wzięli Xd

 • farafiu – 21.01.2017

  @solaris150Naprawdę? Piszesz tak, jakbyś nie wiedział nic o elektrobusach.Zielona Góra jest lepszym miejscem dla elektrycznego taboru z uwagi na krótsze trasy i jakaś część linii ma rozkład jazdy z mniejszą częstotliwością (co 30-40 minut). Obecnie elektryki używane w Polsce, zbierają sobie dobrą lub bardzo dobrą opinię, a w przypadku tej inwestycji jestem spokojny. Też byłem negatywnie nastawiony, ale po tym jak zobaczyłem, że krótkie solarisy spokojnie radzą sobie z -20 stopniowym mrozem oraz często cały dzień obsługiwały linię, zmieniło się zdanie. Rezerwa wozów tak czy siak potrzebna będzie, więc pewnie Conecto i najnowsze rocznikowo MANy zostaną. Za to już teraz wiadome, że przegubowce starsze niż kebsy w całości zostaną wymienione.

 • Paweł – 21.01.2017

  Rezerwa to będzie potrzebna za te Scanie.

 • Michał – 24.01.2017

  Ha Ha Ha!!! Te rupiecie nie nadają sie do niczego , chyba że kury tam wpuszczą żeby się niosły!!!!! 648 tyś!!!! za te pięniiądze to całą flote Grodziska można kupić

 • Bacha – 24.01.2017

  Jest kolejny przetarg na wynajem...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....