TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Scania sprzedaje pierwsze Astromegi w Niemczech
InfoBus - Opublikowano: 03.03.2014 22:52:27 5 komentarzy
Scania sprzedaje pierwsze Astromegi w Niemczech
Rozwija się szwedzko-belgijska współpraca w Niemczech. Oprócz siedmiu egzemplarzy Scania-Van Hool TDX21 Altano sprzedanych w 2013 r. dla ADAC-Postbus, firma Scania Deustchland dostarczyła właśnie pierwsze dwa egzemplarze TDX27 Astromega dla niemieckiego biura Tirteyz Nadrenii Północnej. Wszystkie te pojazdy bazują na podwoziach Scania i zabudowie Van Hool. O ile wersje Altano obsługują ekspresowe połączenia między niemieckimi miastami,tak najnowsze piętrowe Astromegi zostały zakupione już z myślą o przewozach turystycznych. –„Dwupietrowe autokary Scania-Van Hool TDX27 Astromega to spełnienie naszych pragnień, aby posiadać w naszej flocie pojazdy o wysokiej jakości i jednocześnie mogące korzystać z rozległej sieci serwisowej w całej Europie”–mówi Sven Müllejans, dyrektor biura podróży Tirtey. Dwa niemieckie egzemplarze o długości 14,1 m zostały zamówione w różnych konfiguracjach: 4-gwiazdkowej o pojemności  78 miejsc pasażerskich (78+1+1) oraz 3-gwiazdkowej o pojemności 81 miejsc pasażerskich ( 81+1+1). Oba mają dość bogate wyposażenie, w tym m.in. system audio-video z 5 monitorami. W zakresie bezpieczeństwa Scania standardowe montuje w Astromegach szereg systemów bezpieczeństwa wspomagających pracę kierowcy, w tym asystenta hamowania i asystenta pasa ruchu. Ponadto jak w podobnych egzemplarzach eksploatowanych w naszym kraju przez PolskiBus.com, tak i w tych pojazdach zastosowano specjalne miejsce na dolnym pokładzie dla osób niepełnosprawnych. Wjazd wózków jest możliwy poprzez szersze, środkowe drzwi piętrowego autobusu. Dwa miejsca postojowe (wyposażone w specjalne szyny do mocowania wózków) są zlokalizowane na podeście, który szybko można wymienić na platformę z trzeba podwójnymi rzędami siedzeń. –„To pokazuje, że Scania już spełnia wymogi nowych przepisów w zakresie dalekobieżnego transportu, któreod stycznia 2016 r. będą wymagać od nowo rejestrowanych autokarów przynajmniej dwóch miejsc przeznaczonych do przewozu wózków inwalidzkich”–podkreśla Frank Koschatzky, szef sprzedaży autobusów w Scania Deutschland. Czy tego typu Astromegi na podwoziach Scania można zakupić również w Polsce? Zgodnie z zapowiedziami Andrzeja Jaworskiego, dyrektora sprzedaży autobusów w Scania Polska jest to jak najbardziej możliwe. Na razie są one indywidualnie wyceniane na specjalne zapytania, ale na pewno po pierwszej fali zamówień wejdą one do standardowej oferty handlowej i ruszy ich marketing wśród krajowych przewoźników.  Polub nas :)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Scania
Van Hool
Niemcy
 • Trajluś – 04.03.2014

  Jakie środkowe drzwi ? Widać wyraźnie, że pierwsze drzwi są dwuskrzydłowe i tędy jest możliwy wjazd/wyjazd wózkiem.

 • hehuh – 04.03.2014

  W Altano owszem, ale opis dotyczy Astromegi :)

 • Trajluś – 05.03.2014

  No to po co wstawiono zdjęcie modelu Altano ?

 • Trajluś – 05.03.2014

  Astromega występuje w wersji z pierwszymi drzwiami jedno albo dwuskrzydłowymi, a środkowe zawsze są jednoskrzydłowe. Więc błąd w artykule jest.

 • Berlin. – 09.03.2014

  Autobusy te mozna spotkac na trasie Berlin-Hamburg, oraz Berlin-Bremen. WC, Wlan, mini bar, oraz opiekun na pokladzie sa standardem w autobusach ADAC. Nie trzeba wstawac, aby zamowic kawe, wystarczy guzik i zaraz przyjdzie opiekun (-nka). Sa tez wmontowane LCD TV i programy na caly miesiac oraz gazety. Siedzi sie tylko u gory, bo saly dol jest na bagaze, luki da tak duze, ze rower nie trzeba klasc, a stawia sie na stojaki. Srodkowe drzwi sa tez...:-)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....