TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Scania sprzedaje pierwsze Astromegi w Niemczech
InfoBus - Opublikowano: 03.03.2014 22:52:27 5 komentarzy
Scania sprzedaje pierwsze Astromegi w Niemczech
Rozwija się szwedzko-belgijska współpraca w Niemczech. Oprócz siedmiu egzemplarzy Scania-Van Hool TDX21 Altano sprzedanych w 2013 r. dla ADAC-Postbus, firma Scania Deustchland dostarczyła właśnie pierwsze dwa egzemplarze TDX27 Astromega dla niemieckiego biura Tirteyz Nadrenii Północnej. Wszystkie te pojazdy bazują na podwoziach Scania i zabudowie Van Hool. O ile wersje Altano obsługują ekspresowe połączenia między niemieckimi miastami,tak najnowsze piętrowe Astromegi zostały zakupione już z myślą o przewozach turystycznych. –„Dwupietrowe autokary Scania-Van Hool TDX27 Astromega to spełnienie naszych pragnień, aby posiadać w naszej flocie pojazdy o wysokiej jakości i jednocześnie mogące korzystać z rozległej sieci serwisowej w całej Europie”–mówi Sven Müllejans, dyrektor biura podróży Tirtey. Dwa niemieckie egzemplarze o długości 14,1 m zostały zamówione w różnych konfiguracjach: 4-gwiazdkowej o pojemności  78 miejsc pasażerskich (78+1+1) oraz 3-gwiazdkowej o pojemności 81 miejsc pasażerskich ( 81+1+1). Oba mają dość bogate wyposażenie, w tym m.in. system audio-video z 5 monitorami. W zakresie bezpieczeństwa Scania standardowe montuje w Astromegach szereg systemów bezpieczeństwa wspomagających pracę kierowcy, w tym asystenta hamowania i asystenta pasa ruchu. Ponadto jak w podobnych egzemplarzach eksploatowanych w naszym kraju przez PolskiBus.com, tak i w tych pojazdach zastosowano specjalne miejsce na dolnym pokładzie dla osób niepełnosprawnych. Wjazd wózków jest możliwy poprzez szersze, środkowe drzwi piętrowego autobusu. Dwa miejsca postojowe (wyposażone w specjalne szyny do mocowania wózków) są zlokalizowane na podeście, który szybko można wymienić na platformę z trzeba podwójnymi rzędami siedzeń. –„To pokazuje, że Scania już spełnia wymogi nowych przepisów w zakresie dalekobieżnego transportu, któreod stycznia 2016 r. będą wymagać od nowo rejestrowanych autokarów przynajmniej dwóch miejsc przeznaczonych do przewozu wózków inwalidzkich”–podkreśla Frank Koschatzky, szef sprzedaży autobusów w Scania Deutschland. Czy tego typu Astromegi na podwoziach Scania można zakupić również w Polsce? Zgodnie z zapowiedziami Andrzeja Jaworskiego, dyrektora sprzedaży autobusów w Scania Polska jest to jak najbardziej możliwe. Na razie są one indywidualnie wyceniane na specjalne zapytania, ale na pewno po pierwszej fali zamówień wejdą one do standardowej oferty handlowej i ruszy ich marketing wśród krajowych przewoźników.  Polub nas :)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Scania
Van Hool
Niemcy
 • Trajluś – 04.03.2014

  Jakie środkowe drzwi ? Widać wyraźnie, że pierwsze drzwi są dwuskrzydłowe i tędy jest możliwy wjazd/wyjazd wózkiem.

 • hehuh – 04.03.2014

  W Altano owszem, ale opis dotyczy Astromegi :)

 • Trajluś – 05.03.2014

  No to po co wstawiono zdjęcie modelu Altano ?

 • Trajluś – 05.03.2014

  Astromega występuje w wersji z pierwszymi drzwiami jedno albo dwuskrzydłowymi, a środkowe zawsze są jednoskrzydłowe. Więc błąd w artykule jest.

 • Berlin. – 09.03.2014

  Autobusy te mozna spotkac na trasie Berlin-Hamburg, oraz Berlin-Bremen. WC, Wlan, mini bar, oraz opiekun na pokladzie sa standardem w autobusach ADAC. Nie trzeba wstawac, aby zamowic kawe, wystarczy guzik i zaraz przyjdzie opiekun (-nka). Sa tez wmontowane LCD TV i programy na caly miesiac oraz gazety. Siedzi sie tylko u gory, bo saly dol jest na bagaze, luki da tak duze, ze rower nie trzeba klasc, a stawia sie na stojaki. Srodkowe drzwi sa tez...:-)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....