Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Scania gazowym liderem. Co jeszcze słychać? [FILM]

infobus
29.06.2018 15:00
0 Komentarzy

Tegoroczna sprzedaż autobusów miejskich Scanii w Polsce stoi przede wszystkim pod znakiem gazu. Dwoma pozycjami ze swojego tegorocznego portfela zamówień producent wychodzi na pozycję gazowego lidera w tym roku.

W tym roku Scania dostarczy swoje miejskie autobusy do pięciu przewoźników. Największym tegorocznym klientem fabryki w Słupsku będzie firma Michalczewski, która pierwszy raz postawiła na szwedzką markę. Przewoźnik pozyska do obsługi warszawskich linii autobusowych 28 autobusów Citywide 12LF CNG. Drugie miejsce w sprzedażowym rankingu Scanii zajmuje tarnowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, które już odebrało i wdrożyło do ruchu 21 sztuk „dwunastek” ze słupskiej fabryki, także na sprężony gaz ziemny. O tych autobusach można przeczytać tutaj.

„Autobusy Scania Citywide 12LF CNG są przyjazne dla środowiska oraz pracują ciszej, niż te napędzane silnikami diesla, co z pewnością docenią pasażerowie oraz mieszkańcy Tarnowa. Nasze pojazdy gwarantują też charakterystykę pracy pozwalającą na ograniczenie zużycia paliwa, przez co są tańsze w eksploatacji. Obecnie pojazdy podmiejskie i miejskie Scania są dostępne w pełnej gamie alternatywnych układów napędowych” – komentował finisz tarnowskiego kontraktu Andrzej Jaworski, dyrektor sprzedaży autobusów, Scania Polska S.A.

Jednak prócz autobusów gazowych Scania ma na swoim koncie także zamówienia z Polski na pojazdy z silnikami diesla. Spalinowe Citywide'y 12LF trafią do Kołobrzegu, Słupska oraz Koszalina. W pierwszym i trzecim z wymienionych miast to powroty Scania wraca po przerwie. Z kolei w Słupsku producent kolejny raz potwierdził swoje dobre notowania.

Scania przewodzi w dostarczaniu zrównoważonych rozwiązań transportowych, które mogą sprostać typowym wyzwaniom stawianym przez transport miejski. Należą do nich: utrzymanie zyskowności, niski poziom hałasu, poszanowanie dla środowiska oraz praca w intensywnym ruchu. Kształt tegorocznego „miejskiego” portfela zamówień w Polsce potwierdza cele, które sobie stawia producent.

M.in o tym opowiada film, który Scania zaprezentowała ostatnio na serwisie YouTube. Możemy tam zobaczyć mi.in. jak wygląda produkcja autobusów w słupskiej fabryce producenta, a także rozwiązaniach, które są dedykowane dla klientów.

{https://www.youtube.com/watch?v=52HkSiseJzg}

Komentarze