TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Sanok z umową z Autosanem i PGNiG
InfoBus.pl - Opublikowano: 23.11.2017 12:47:11 1 komentarz
Sanok z umową z Autosanem i PGNiG

Jedenaście "bocianów" przyleci do bazy SPGK w przyszłym roku. 22 listopada podpisano w Sanoku dwie umowy - jedną na zakup autobusów marki Autosan, a drugą na budowę stacji CNG i dostawę gazu.

Autobusowy kontrakt podpisali: Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka i Michał Stachura, prezes zarządu Autosan. Burmistrz na wstępie pogratulował sanockiej spółce coraz większej ilości zakontraktowanych pojazdów, a w szczególności podpisanej umowy eksportowej na dostawę autobusów elektrycznych na rynek niemiecki.

-"Sanok jest pięknym miastem, miastem m.in. turystyki i bardzo zależy nam na dbałości o środowisko naturalne, ale też zależy nam na zapewnieniu wygody podróżowania środkami komunikacji miejskiej naszym mieszkańcom stąd zakup niskoemisyjnych, komfortowych autobusów produkowanych przez Autosan" – powiedział Burmistrz Pióro.

-"To najpiękniejszy moment w życiu fabryki produkującej autobusy podpisywać umowę na dostawę swoich produktów, które służyć będą mieszkańcom i obsługiwać komunikację w rodzimym mieście. Nie wyobrażałem sobie, aby ktokolwiek inny niż Autosan miał dostarczać autobusy do Sanoka" – zakomunikował prezes Stachura.

W ramach realizacji podpisanej dzisiaj Umowy do Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej trafią:

  1. 3 sztuki 10-metrowych Sancity 10LF z silnikami diesla Euro 6

  2. 8 sztuk 12-metrowych Sancity 12LF CNG z silnikami na sprężony gaz ziemny Euro 6.

Zgodnie z wymaganiami zamawiającego autobusy zostaną dostarczone do końca października 2018. Ich kompletacja obejmuje m.in. automatyczną skrzynię biegów, automatyczny system detekcji i gaszenia pożaru w komorze silnika, centralny układ smarowania, całopojazdową klimatyzację, zewnętrzne i wewnętrzne oświetlenie LED, systemy informacji pasażerskiej, zliczania pasażerów i monitoringu, automat biletowy.

Gazowa umowa

Sanok jest trzecim miastem, po Rzeszowie i Przemyślu, w którym eksploatowane będą Sancity zasilane gazem ziemnym. Dostawa autobusów Sancity 12LF CNG przeznaczonych dla sanockiej komunikacji miejskiej realizowana będzie we współpracy z PGNiG Obrót Detaliczny na bazie porozumienia o współpracy zawartego pomiędzy PGNiG i Autosan w październiku br.

W trakcie wczorajszej uroczystości została również podpisana umowa pomiędzy PGNiG OD. i Sanockim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej na dostawę ekologicznego paliwa CNG. Zgodnie z nią w SPGK powstanie całodobowa stacja tankowania CNG, z której będą mogli korzystać także klienci indywidualni.

-"Bardzo się cieszę, że nasze partnerstwo biznesowe z Autosanem przynosi tak szybko pierwsze efekty i to właśnie w Sanoku. Jestem przekonany, że gazomobilność jako swego rodzaju uzupełnienie elektromobilności będzie się mocno rozwijała w naszym kraju również dzięki temu, że wydobycie gazu w Polsce jest ciągle na wysokim poziomie" - powiedział wiceprezes PGNiG ds. Handlowych Maciej Woźniak.

- "To zaszczyt wspierać Autosan w zabieganiu o klientów w zakresie zakupu autobusów niskoemisyjnych" – dodał prezes zarządu PGNiG Obrót Detaliczny Henryk Mucha.

Jak podkreślił w swoim komunikacie Autosan, dostawa autobusów dla Sanoka to podwójna radość dla firmy. Po pierwsze sanoczanie, a więc także pracownicy spółki będą mieli możliwość korzystania z komfortowych autobusów wyprodukowanych w Sanoku. Po drugie skorzysta na tym lokalne środowisko naturalne.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Autosan
SPGK Sanok
CNG
PGNiG
  • CNG FAN – 23.11.2017

    I jak tu nie kochać gazu ziemnego ;)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....