TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Sanok obiera Autosany. Zaczynają SanCity 10LF
INFOBUS.PL - Opublikowano: 30.04.2019 11:00:14 1 komentarz
fot. UM Sanok

Pierwsze trzy autobusy, zamówione w Autosanie w ramach projektu MOF obejmującego budowę wielofunkcyjnego dworca przy ul. Lipińskiego w Sanoku, zostały wczoraj, 29 kwietnia, odebrane przez miasto i Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Przypomnijmy, że pod koniec listopada 2017 r. Sanok zamówił w Autosanie łącznie 11 autobusów. To trzy spalinowe SanCity 12LF oraz osiem SanCity 12LF CNG. Kontrakt opiewał na 14 085 960 PLN brutto. A to dawało średnią cenę jednostkową na poziomie 1 145 200 PLN netto w pakiecie z czteroletnią gwarancją całopojazdową. Wszystkie autobusy miały trafić do Sanoka do końca października 2018 r.

Jednak i realizacji dla swojego macierzystego miasta Autosan złapał spore opóźnienie. Teraz jednak wszystko wydaje się szczęśliwie zmierzać do finału. Wczoraj magistrat i SPGK odebrali trzy "dziesiątki". Do pełni szczęścia brakuje jeszcze tylko gazowców. Nowe sanockie "bociany" charakteryzują się bardzo przyjemnym dla oka trójkolorowym malowaniem.

Sanocka wersja SanCity 10LF umożliwia podróż 101 pasażerom, w tym 23 na miejscach siedzących. Autosan zastosował fotele Ster New City. Z niskiej podłogi są dostępne cztery siedzenia. Dostęp na pokład jest zapewniony przez trzy wejścia w układzie 2-2-2. Zastosowano płaty drzwiowe firmy RAWAG oraz sterowanie BODE.

Czas na napęd. Jego sercem jest nim silnik Cummins ISB6.7E6 280B. To niespełna siedmiolitrowa jednostka napędowa o mocy 204 kW i 1082 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Została ona zblokowana z automatyczną skrzynią biegów Voith D854.6 Diwa 6.

Wyposażenie jak Sanok chciał
Przestrzeń pasażerska jest klimatyzowana za pomocą agregatu Spheros Revo o mocy chłodniczej 25 kW. Naturalną wentylację zapewnia pięć okien przesuwnych, wentylatory dachowe oraz dwa sterowane elektrycznie szyberdachy. Nie zabrakło monitoringu. Pasażerowie mogą zakupić bilety w automacie grodziskiej firmy Mera-Systemy. Urządzenie typu BM05 umożliwia zakup biletów papierowych oraz elektronicznych. Płatności można dokonać bilonem oraz zbliżeniowo kartą bankową.

System informacji pasażerskiej jest oparty na urządzeniach firmy R&G z Mielca. Mamy tu więc zewnętrzne trzy tablice diodowe o wysokiej rozdzielczości. W środku, za kabiną kierowcy mamy monitor LCD ETM23. Bilety można kasować w dualny kasownika typu KRG8. Do tego oczywiście nie mogło zabraknąć głosowych zapowiedzi oraz systemu GPS. Całością steruje najprawdopodobniej autokomputer SRG6000P z dotykowym interfejsem.

Mówi miasto
"Autobusy prezentują się imponująco" – powiedział burmistrz Tomasz Matuszewski, asystujący przy procedurze odbioru. – "Długo na nie czekaliśmy, to prawda, ale było warto. Są nowoczesne, wyposażone w rozmaite elektroniczne czujniki, z całą pewnością wygodne dla pasażerów i bezpieczne. Cieszę się bardzo i gratuluję pracownikom zakładu takiego efektu. Nie ukrywam, że były momenty, kiedy obawiałem się o los projektu, ale dziś nabrałem przekonania, że Autosan wywiąże się ze zobowiązań wobec Miasta. Teraz czekamy na kolejne autobusy, które sanoczanie będą mieli do swojej dyspozycji zaraz po oficjalnym otwarciu dworca. Uroczystość otwarcia zaplanowaliśmy na 23 maja. Autobusy są wygodne, wewnątrz pięknie wykończone, wyposażone w wiele urządzeń usprawniających podróżowanie – takie, jak chociażby czytniki kart płatniczych. Zachwyca kolorystyka – nawiązująca do herbu Sanoka. Na mnie zrobiła jak najlepsze wrażenie, ale myślę, że nawet najlepiej zrobione fotografie nie oddają w pełni elegancji nowych pojazdów, trzeba je po prostu zobaczyć. Otrzymaliśmy od Autosanu towar z najwyższej półki."


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Sanok
UM
SPGK Sanok
Autosan
  • citaro – 01.05.2019

    Skoro dostawa obejmuje "trzy spalinowe SanCity 12LF oraz osiem SanCity 12LF CNG", to skąd się wzięły dziesiątki?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....