TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Sanok bierze swojego, czyli 11 Autosanów na gazie i dieslu!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 21.11.2017 16:03:56 7 komentarzy
fot. Autosan

Sanok potrzebował 17 dni by rozstrzygnąć przetarg na dostawę 11 nowych autobusów. Wpłynęła jedna propozycja, którą przedstawił nie kto inny jak Autosan. Jej akceptacja wydawała się być formalnością od początku. 20 listopada tak też się stało.

Przypomnijmy, że przetarg ogłoszono pod koniec września. Warto podkreślić, że to już trzecie w tym roku postępowanie zakupowe w województwie podkarpackim, w którym zostaną pozyskane autobusy gazowe. Wcześniej na taki ruch zdecydował się Mielec i Przemyśl, który już wyłonił dostawcę. Do tego grona dołączył Sanok. Oczywiście do wszystkich trzech zakupów dokłada się Unia Europejska w formie grantów z podkarpackiego RPO.

Sanockie zamówienie nie zostało podzielone na części. Miasto chce kupić trzy autobusy klasy MIDI o długości 9,5 – 10,5 m. Będą one napędzane silnikami diesla. Ponadto zamówionych zostanie jeszcze osiem pojazdów klasy MAXI z nadwoziami o długości 11,8 – 12,2 m z silnikami na CNG. Wszystkie będą całkowicie niskopodłogowe i będą spełniały normę czystości spalin Euro 6. Miasto na tym etapie nie zdradziło ile zamierza przeznaczyć na zakup nowych autobusów dla lokalnego Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Przypuszczaliśmy, że będzie to kwota między 13,5 a 14,5 mln PLN brutto.

I udało nam się wstrzelić. Miasto na 11 autobusów miało przygotowane 14 100 000,45 PLN brutto. Oznacza to, że uśredniony koszt pozyskania jednego autobusu założono na poziomie 1 042 129 PLN netto. Jedyna oferta, która otrzymali 3 listopada w Sanoku zmieściła się w tych szacunkach.

Przedstawił ją oczywiście Autosan. Opiewała ona na 14 085 960 PLN brutto. Daje to średnią cenę jednostkową na poziomie 1 145 200 PLN netto. Dalej do wyjaśnienia pozostaje jaką cenę dla swojego miasta zaproponował producent "bocianów" za gazowe SanCity 12LF, które bez wątpienia są najciekawszym elementem sanockiego zamówienia.

Wobec takiego obrotu spraw pierwszy od siedmiu lat zakup nowych autobusów w Sanoku wydawał się być formalnością. W 2010 roku SPGK wzbogaciło się o siedem Autosanów SanCity. Były to dwa egzemplarze typu M9LE i pięć M12LE. Po decyzji, którą 20 listopada podjęło miasto już wiadomo, że flota sanockich autobusów z rodziny SanCity powiększy się do 18 egzemplarzy.

Poza tym koniecznie trzeba podkreślić kolejną rzecz. To już trzecie po Rzeszowie i Przemyślu zamówienie na gazowe "bociany", które czeka już tylko na zakontraktowanie. Tym samym po cichu dobijamy do małego jubileuszu Autosana od czasu wyjścia na prostą.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Sanok
UM
SPKG Sanok
Autosan
CNG
 • Prośba do redakcji – 21.11.2017

  Przestańcie pisać jak heńki z autokomisów. W żadnym dieslu! Zaraz napiszecie w Autosany w gazie, albo solarisy w prądzie...

 • Prośba c.d. – 21.11.2017

  W gazie to już napisaliście... Autosany na gaz, panowie lub diesel, po prostu!

 • Rysiu – 21.11.2017

  Autosan musi sobie jakoś odbić przetarg dla wojska gdzie cena jednostkowa wynosi 649 tys zł za autobus a tu prawie dwa razy tyle. Miasto nie źle przepłaciło ale to już polityka grubymi nićmi szyta

 • andreV – 22.11.2017

  E tam : Nie bądź już Rysiu taki złośliwy ! Życzę Serdecznie Powodzenia w firmie dla której teraz pracujesz !

 • CNG FAN – 22.11.2017

  I będzie Sanok zadowolony :) Dobre autobusy kupuja:)

 • Podziękowania – 22.11.2017

  Dziękuję Redakcji za poprawę tytułu. Teraz brzmi o wiele lepiej! A tak w ogóle jesteście niezastąpieni w informowaniu o rozwoju komunikacji miejskiej w Polsce, dziękuję Wam za to!

 • CNG FAN – 23.11.2017

  Droga redakcji kiepsko ten tytuł poprawiony:( co to znaczy 11 Autosanow na gazie ? że pijane są czy jak? Powinno być zasilane gazem i olejem napędowym ;)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....