TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Sąd w Kielcach uznaje skargi MPK i ZTM!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 11.01.2018 15:22:30 35 komentarzy
Sąd w Kielcach uznaje skargi MPK i ZTM!

Dla jednych bomba, dla innych niewypał. Sąd Okręgowy w Kielcach uznał skargi ZTM i MPK. Tym samym "skasował" wyrok KIO. Michalczewski wypadł z gry o Kielce. Z kolei MPK Kielce zyskało kolejne 10 lat.

Przypomnijmy, że pod koniec września ZTM zakończył badanie ofert w przetargu na obsługę komunikacji w Kielcach przez najbliższe 10 lat, uznając za ważną droższą ofertę, jaką złożyło obecnie świadczące te usługi MPK. Drugi oferent, prywatna spółka Michalczewski z Radomia odwołała się w tej sprawie do KIO.

Przypomnijmy, że pod koniec września ZTM zakończył badanie ofert w przetargu na obsługę komunikacji w Kielcach przez najbliższe 10 lat, uznając za ważną droższą ofertę, jaką złożyło obecnie świadczące te usługi MPK. Drugi oferent, prywatna spółka Michalczewski z Radomia odwołała się w tej sprawie do KIO.

Jednym z warunków zamawiającego było dysponowanie przez przystępującego do postępowania bazą transportową o określonych parametrach lub posiadanie jej w ciągu pięciu miesięcy od podpisania umowy. ZTM w decyzji wykluczającej z przetargu prywatną firmę uznał m.in., że nie jest ona w stanie spełnić warunków dotyczących organizacji zajezdni.

W połowie października KIO uwzględniła odwołanie firmy Michalczewski i uznała, że wykluczenie tego wykonawcy z udziału w postępowaniu jest naruszeniem jednego z przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych (dotyczącego wykluczania wykonawcy, który nie wykazał warunków udziału w postępowaniu).

Izba ustaliła, że zgodnie z treścią warunku udziału w postępowaniu, zamawiający wymagał, aby wykonawcy wykazali, że dysponują lub będą dysponowali w Kielcach w ciągu pięciu miesięcy od podpisania umowy bazą transportową o określonych parametrach, a dokumentem potwierdzającym spełnienie tego warunku było wyłącznie oświadczenie wykonawcy. W uzasadnieniu wyjaśniono m.in., że ewentualne twierdzenie zamawiającego, że ten termin nie będzie dochowany, nie rodzi konsekwencji w postaci wykluczenia z postępowania. Może przynieść wyłącznie skutki wynikające z postanowień projektu umowy - kary umowne albo odstąpienie od umowy.

Zarówno ZTM, jak i MPK, złożyły skargi na wyrok KIO. Kielecki Sąd Okręgowy na dziś, 11 stycznia wyznaczył termin ogłoszenia wyroku. Orzeczenie zaskoczyło wszystkich. Sąd zmienił wyrok KIO i oddalił odwołanie firmy Michalczewski. To automatycznie oznacza uwzględnienie skarg MPK i ZTM.

Ustne uzasadnienie wyroku można sprowadzić do jednego zdania. Sąd w zasadzie o 180 stopni odwrócił wyrok KIO. ZTM i MPK to cieszy. Co innego jednak Michalczewski. Spółka już dziś poinformowała, że będzie wnioskować u Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych o wniesienie skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego.

Takie sytuacje mają miejsce, jednak są one rzadkością. Tymczasem ZTM i MPK już zadeklarowali, że niezwłocznie przystąpią do uzgodnień, które umożliwią podpisanie nowej umowy oraz jak najszybszy start nowego kontraktu. To na razie tyle w kwestii jednego z najbardziej emocjonujących przetargów branży autobusowej z 2017 r.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
linie
ZTM Kielce
MPK Kielce
Michalczewski
 • Jaro – 11.01.2018

  cholerni łapówkarze z ZTM

 • śmiech na sali w kieszeniach prezesów – 11.01.2018

  Jakie sądy takie przetargi.

 • Fjodor – 11.01.2018

  Masakra, śmierdzi aż w Warszawie

 • maneł – 11.01.2018

  Zatem Michalczewski przy dobrych wiatrach zyska 50 mln odszkodowania, hehe. Czyli na jedno wyszło a nawet jeszczxe giorzej. :-)

 • hehuh – 11.01.2018

  Patologia do kwadratu. Witaj komuno!

 • Byd – 11.01.2018

  Sądy do reformy w pierwszej myśli..

 • Byd – 11.01.2018

  PRL bis, sądy to komuchy.

 • alojzy – 11.01.2018

  niezły bajzel, ciekawe jakie uzasadnienie ? wpisali warunki których nikt nie mógł spełnić po za MPK, przynajmniej wg samego ZTM i jeszcze sąd im przyznał rację.

 • qqq – 11.01.2018

  Po co robili ten przetarg, skoro jest teraz cyrk

 • m – 11.01.2018

  To są jakieś jaja...

 • Mentor – 11.01.2018

  To KIO przegiął.Skoro ustawa o transporcie drogowym wymaga bazy od przewoźnika i w przetargu zostało to uwzględnione a KIO udaje jakby pewnych przepisów nie było?

 • były pasażer MPK – 11.01.2018

  No to zamiast nowych klimatyzowanych autobusów będą jakże nowoczesne MAZY a może nawet TEMSY kierowane przez jakże przyjaźnie do pasażerów nastawionych kierowców związkowców z klimą - a jakże - ale dla kierowcy. Przy tym propaganda najlepszej komunikacji w Polsce, w którą większość z nich wierzy. A za to wszystko zapłacą wszyscy płacący w Kielcach podatki! Nie do wiary, że odwinęli kolejny taki numer po przystankach za 400 tysięcy... Czy podobnie jak tamto przejdzie bez echa? Na jesień wybory, zobaczymy.

 • marko – 11.01.2018

  Michalczewski powinien sobie dać spokój z Kielcami jak Pesa z Krakowem bo widać kto kogo nie chce

 • dd – 11.01.2018

  @Mentor "Nic nie wiem, nie rozumiem, ale się wypowiem".

 • ? – 11.01.2018

  @marko: wtf?

 • hurra... – 11.01.2018

  Brawo MPK !!!

 • Jacek – 11.01.2018

  Dramat. Teraz firmie Michalczewski pozostaje walka o solidne odszkodowanie.

 • CNG FAN – 11.01.2018

  Jakie odszkodowanie i za co ?? Przeciez nie mozna zadac odszkodowania za przegrana w sadzie :( Moga sie dalej odwolywac, ale czy to ma sens nie wiem wydaje mi sie ze nie :(

 • Jelczu87 – 11.01.2018

  Jakie odszkodowanie fleka dostał z Kielc i prawidłowo jeszcze koszty sądowe 160 tysięcy i po 76 tysięcy dla ZTM i MPK ma zapłacić Kielce to na długo zapamięta.

 • PetKo – 11.01.2018

  W Kielcach rządzi de facto PiS, sądami też kieruje PiS, więc innego wyroku spodziewać się nie można było. Dobra zmiana!

 • Won trolle – 11.01.2018

  Wypad stąd trolle z opłacalnego przez Michalczewskiego tego pseudokółka miłośników KM. Każdy wie, że Oni Was opłacają, Michalczewski oznacza zmniejszenie jakości usług i tak stało się we Wrocławiu. Zamiast hali z prawdziwego zdarzenia to postawili namiot naprawczy, śmiech na sali, co się MAN zepsuje to stawiają go na bok i wykręcają z niego części do innych, bo kasy na części zapasowe nie ma. Kierowcom zabierali premie na święta, żeby dać dyspozytorom i kierownictwu. Żeby nie było, nie jestem związany z MPK Kielce, a bardziej z Michalczewskim.

 • advisor – 11.01.2018

  Homo Sovieticus z central związkowych jednak postawili na swoim. Cóż, mieszkańcom Kielc wypada życzyć zaopatrzenia się we własne samochody.

 • Antoni – 11.01.2018

  Ci kierowcy z MPK Kielce to nawet chyba nigdy w innym mieście autobusu miejskiego nie widzieli, i zawsze tylko ględzą, że Michalczewski to złomami jeździł, ktoś nawet wypisywał że w Warszawie Ikarusami jeździł, albo jakieś cuda o Wrocławiu. Weźcie tyłki powsadzajcie w PolskieBusy i pozwiedzajcie sobie Polskę, w Radomiu zobaczcie autobusy, we Wrocławiu, w Warszawie (nie tylko Michalczewskiego, wszystkie) i przestańcie gadać głupoty. Bo takie rzeczy możecie wciskać emerytkom na pętlach w Kielcach a nie komukolwiek kto jakkolwiek się orientuje w komunikacji miejskiej w Polsce :)

 • Były Kielczanin. – 11.01.2018

  @WON trolle. Największym trollem jesteś Ty i to opłacany z pieniędzy ZTM/MPK Kielce

 • pol222 – 11.01.2018

  @Antoni Teraz nie ma Polskiego Busa jest FlixBus tak dla przypomnienia

 • Won trolle – 11.01.2018

  @Były Kielczanin podać Ci konto :>?

 • MAN1234 – 11.01.2018

  Niech Latosiński wypieprza na zbity pysk razem z Panią Elą, Sosenką i wszystkimi robolami i zwiazkowcami oraz starymi prykami po 60-tce. Gdy się zarząd zmieni MPK będzie normalne, dopóki Święta Trójca będzie (Boguś, Ela , Marian Sosenka) to będziemy jeździć złomami bez klimatyzacji, ciepłych guzików i wygodnych foteli.Ta hańba i ich rządy muszą dobiec końca .

 • zap – 11.01.2018

  To teraz pozostaje Michalczewskiemu pozwać miasto za ustawiony przetarg, bo skoro bylo wiadomo, że nie da się w założonym czasie przygotować nowej zajezdni, a gotową ma jedynie MPK to znaczy, że miejskie zamówienie a priori dyskryminowało innych niż MPK przewoźników.

 • celluk – 12.01.2018

  a może nie da sie przygtoować zajezdni w tym czasie w miejscu, które wyznaczył Michalczewski.? a to już byłaby różnica

 • Zbyszek – 12.01.2018

  Do "Won trole"i jemu podobni. Współczuję wam, macie to co chcieliście. Będziecie w dalszym ciągu narzekać na komunikację w mieście. Tylko patrzeć jak wzrosną ceny za bilety. Szkoda tylko tych nowych autobusów ponieważ tak "dobry gospodarz" jak MPK Kielce raz dwa doprowadzi je do ruiny.Kielczanie przyjmijcie wyrazy współczucia.

 • olo – 12.01.2018

  Nieudolne komuchy z MPK nie umieją przegrywać - jak przegrają to tego nie uznają i zaczynają grać nieczysto

 • Ja – 13.01.2018

  Jestescie burakami jak ten Michalczewski

 • kiero – 13.01.2018

  Przykro. Miałem nadzieję na nowe w Kielcach. Pozostaje stary monopolista i nic dobrego dla pasazerow i kierowców to nie wróży.

 • ruster – 14.01.2018

  Wreszcie sądy działają tak, jak chce suweren, a nie przejmują się jakimiś tam przepisami...

 • Gorszysortjarka – 15.01.2018

  @Ja ty jesteś zardzewiałym scyzorykiem wbitym w śmierdzącego buraka.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....