TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

S3 w województwie lubuskim kompletna
InfoBus.pl - Opublikowano: 21.12.2018 10:48:34

20 grudnia 2018 r. do ruchu została oddana druga jezdnia drogi ekspresowej S3 od węzła Niedoradz do Nowej Soli o długości 17,3 km. Oznacza to zakończenie budowy tej trasy w województwie lubuskim.

- Jesteśmy coraz bliżej momentu, gdy droga ekspresowa S3 połączy porty w Świnoujściu i Szczecinie z granicą polsko-czeską. Budowa połączeń komunikacyjnych z północy na południe jest dla nas priorytetem, dlatego jesteśmy zdeterminowani, by szlaki takie jak autostrada A1 oraz drogi S3, S5, S7 i Via Carpatia powstały możliwie szybko. Już jutro podpisujemy umowę na realizację ostatniego odcinka drogi S19 Via Carpatia pomiędzy Rzeszowem a Lublinem - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Inwestycja polegała na budowie wschodniej jezdni drogi S3 oraz wymianie nawierzchni na istniejącej już jezdni zachodniej. Rozbudowano również węzły drogowe Niedoradz i Nowa Sól Zachód. Do dwujezdniowego przekroju drogi dostosowano też występujące na odcinku obiekty inżynierskie oraz infrastrukturę towarzyszącą, w tym przepusty dla zwierząt i inne urządzenia ochrony środowiska, urządzenia bezpieczeństwa ruchu oraz ochrony przed hałasem. Wartość kontraktu wyniosła 212 mln zł, z czego część pochodziła ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

- Oddawana do użytku druga jezdnia drogi S3 od węzła Niedoradz do Nowej Soli została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej. Jesteśmy dumni, że sprawnie wykorzystujemy wsparcie unijne na ważne projekty infrastrukturalne – podkreślił obecny na otwarciu drogi wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz.

W województwie lubuskim do zakończenia pozostała już tylko budowa drugiego mostu na Odrze koło Cigacic, którego uruchomienie jest planowane w drugiej połowie 2019 r. Na Dolnym Śląsku udostępniono do ruchu całą trasę S3 do Bolkowa, poza 14 km odcinkiem od Kaźmierzowa do węzła Lubin Północ. Przy sprzyjającej pogodzie możliwe jest zapewnienie przejezdności tego odcinka przed końcem roku. Umowy na projekt i budowę odcinków S3 prowadzących do granicy z Czechami w Lubawce podpisano 17 października br.

W zachodniopomorskim trwają prace na odcinku S3 pomiędzy Szczecinem a Świnoujściem. W realizacji jest obecnie ponad 40 km trasy na odcinkach Brzozowo – Miękowo i Miękowo – Rzęśnica, gdzie roboty budowlane ruszą wiosną przyszłego roku, a ich zakończenie jest planowane w 2021 r. W przygotowaniu jest też ostatni fragment S3 w tym regionie, pomiędzy Świnoujściem a Troszynem, o długości 33 km. W przyszłym roku planowane jest ogłoszenie przetargu na realizację tego odcinka.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
S3
Lubuskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....