TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

S3: Nowy odcinek o długości 13,3 km
InfoBus.pl - Opublikowano: 30.11.2018 18:56:28

30 listopada 2018 r. udostępniono kierowcom drugą jezdnię drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłami Zielona Góra Północ i Niedoradz o długości 13,3 km. Tym samym zlikwidowane zostało jedno z ostatnich utrudnień w ruchu na tej trasie w województwie lubuskim.

- Jesteśmy coraz bliżej realizacji całej drogi S3 od Świnoujścia do granicy z Czechami w Lubawce. Dziś wykonaliśmy kolejny krok w tym kierunku, a jeszcze w tym roku kierowcy łatwiej pokonają trasę do Bolkowa – powiedział podczas otwarcia wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz.

W ramach inwestycji powstała wschodnia jezdnia S3, a także wymieniono nawierzchnię i dostosowano organizację ruchu na istniejącej już zachodniej jezdni. Obiekty mostowe nad drogą ekspresową, z wyjątkiem przejść dla zwierząt, zostały wybudowane na etapie realizacji zachodniej jezdni. Koszt budowy, która była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, wyniósł 211 mln zł.

Dla mieszkańców Zielonej Góry szczególnie istotne jest wybudowanie w ramach kontraktu łącznika pomiędzy węzłem Zielona Góra Północ a rondem na drodze nr 282 (ul. Szosa Kisielińska), na wysokości Osiedla Pomorskiego we wschodniej części miasta. Koszt jego budowy pokryły po połowie Miasto Zielona Góra i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Jeszcze w 2018 r. planowane jest oddanie do ruchu ostatniego fragmentu S3 w województwie lubuskim o długości ponad 17 km, od węzła Niedoradz do węzła Nowa Sól Południe, na którym także dobudowywana jest druga jezdnia. Jedynym wąskim gardłem na trasie S3 od Szczecina do Bolkowa pozostanie wówczas znajdujący się w budowie odcinek od węzła Kaźmierzów do węzła Lubin Północ, o długości ok. 14,4 km. Do zakończenia pozostał także most na Odrze na wysokości Cigacic, którego oddanie do ruchu planowane jest w drugiej połowie 2019 r.

W ciągu ostatnich miesięcy udostępniano kierowcom ponad 100 km S3 w województwach lubuskim i dolnośląskim. W najbliższych latach realizowane będą pozostałe brakujące odcinki tej trasy, zarówno na północy jak i południu Polski. Między Szczecinem a Świnoujściem w realizacji jest obecnie ponad 40 km trasy na odcinkach Brzozowo – Miękowo i Miękowo – Rzęśnica. Roboty budowlane ruszą tam wiosną przyszłego roku, a ich zakończenie nastąpi w 2021 r. Trwają też przygotowania do ogłoszenia przetargu na ostatni fragment S3 w województwie zachodniopomorskim pomiędzy Świnoujściem a Troszynem, o długości 33 km.

Na Dolnym Śląsku kończy się budowa odcinka Kaźmierzów - Lubin Północ, który ma zostać otwarty jeszcze przed końcem roku. Trwają też prace projektowe nad ostatnim brakującym fragmentem drogi pomiędzy Bolkowem a granicą z Czechami w Lubawce, na realizację którego umowę podpisano w październiku tego roku.

Biegnąca wzdłuż zachodniej granicy blisko 500 km droga ekspresowa S3 jest elementem Środkowoeuropejskiego Korytarza Transportowego i europejskiej trasy E65, o łącznej długości ok. 3950 km, która łączy szwedzkie Malmö z greckim portem Chania na Krecie.

 Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
S3
Lubuskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....