TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Rzeszów: W MPK będzie porozumienie?
Krzysztof Kuchta - Opublikowano: 05.06.2008 14:54:26 2 komentarze
Rzeszów: W MPK będzie porozumienie?

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego otrzymali obietnicę 10-procentowej podwyżki płac o z wyrównaniem od początku roku. To średnio prawie 300 zł brutto na pracownika. Taki jest efekt środowego spotkania (4 czerwca) załogi z prezydentem Rzeszowa Tadeuszem Ferencem.

Przypomnijmy, że wcześniej graniczną propozycją było 6 proc. w skali roku (173 zł), a pracownicy domagali się 20 proc., czyli 590 zł.
Spotkanie prezydenta z pracownikami MPK odbywało się w wypełnionej po brzegi świetlicy. Rozpoczęło się od wystąpienia prezesa firmy, który przestrzegał, że strajk ciągły może zakończyć się źle dla spółki.
- Staniemy się niewiarygodni dla banków, które upomną się o swoje kredyty - mówił Wiesław Pomianek. - Sytuacja jest naprawdę trudna. Ze strony zarządu zrobiliśmy wszystko co możliwe.
W burzliwej dyskusji z sali pod adresem dyrekcji i władz miasta padały mocne słowa. Związkowcy postawili zarzut niegospodarności.
- Miasto nie dba o budżet MPK - mówił Piotr Gil ze Związku Zawodowego Kierowców Autobusów Komunikacji Miejskiej. - Autobusy stały się bezpłatnymi słupami ogłoszeniowymi dla urzędu miasta.
Według związkowców bezpłatne miejskie plakaty i reklama na autobusach, przejazdy policjantów oraz przewozy na rzecz miasta i puste przebiegi kosztowały w 2007 r. ponad 200 tys. zł. Jak powiedzieli, wniosek w tej sprawie trafił do prokuratury.
Kiedy atmosfera stawała się coraz bardziej nerwowa, z sali padła propozycja, by prezydent zgodził się na 10 proc. podwyżki w skali roku. - Niech pan obieca te 10 proc. to pójdziemy do pracy - mówił jeden z pracowników.
- Dobra, dam 10 proc. z wyrównaniem od stycznia i kończmy spór - odpowiedział Tadeusz Ferenc.
Chociaż obserwując nastroje na sali mogło wydawać się, że została ona przyjęta, związkowcy czekają na propozycję na piśmie.
- Jestem zdziwiony gdy przeczytałem w Internecie, że jest już porozumienie - mówi Michał Białogłowski, przewodniczący Solidarności w MPK. - To była propozycja ustna, chcemy otrzymać ją na piśmie. Poza tym prezydent nie dał nam dojść do słowa. Komitet Strajkowy nie miał czasu jej przeanalizować.
Komitet ma teraz dostać pismo z propozycją podwyżek. Jak zapowiada prezes Pomianek o szczegółach jak będą one dzielone wśród pracowników będzie rozmawiał ze związkowcami w piątek, 6 czerwca. Wtedy też rozstrzygnie się czy to koniec sporu i czy 9 czerwca rzeczywiście nie dojdzie do strajku ciągłego.
Pieniądze na podwyżki mają pochodzić z oszczędności, które musi wygenerować MPK oraz z dofinansowania przez miasto. Szczegóły plan restrukturyzacji mają być znane już w połowie czerwca. Wiadomo, że od 1 lipca zostaną znacznie ograniczone kursy na liniach obsługujących ościenne gminy, które nie pokrywają w pełni kosztów ulg i bezpłatnych przejazdów swoich mieszkańców.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Rzeszów
MPK
strajk
kierowca
  • sebastian – 08.06.2008

    Powinni zabrać im większość dodatków socjalnych jak darmowe przejazdy dla rodzin. Wtedy nie byłoby problemu. Poza tym zmniejszyć liczbę kursów niektórych autobusów i zwolnić część kierowców - od razu byłyby lepsze wyniki finansowe.

  • Krzysztof – 09.06.2008

    W Rzeszowie zmniejszyć liczbę kursów można już chyba tylko do zera...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....