TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Rzeszów: W MPK będzie porozumienie?
Krzysztof Kuchta - Opublikowano: 05.06.2008 14:54:26 2 komentarze
Rzeszów: W MPK będzie porozumienie?

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego otrzymali obietnicę 10-procentowej podwyżki płac o z wyrównaniem od początku roku. To średnio prawie 300 zł brutto na pracownika. Taki jest efekt środowego spotkania (4 czerwca) załogi z prezydentem Rzeszowa Tadeuszem Ferencem.

Przypomnijmy, że wcześniej graniczną propozycją było 6 proc. w skali roku (173 zł), a pracownicy domagali się 20 proc., czyli 590 zł.
Spotkanie prezydenta z pracownikami MPK odbywało się w wypełnionej po brzegi świetlicy. Rozpoczęło się od wystąpienia prezesa firmy, który przestrzegał, że strajk ciągły może zakończyć się źle dla spółki.
- Staniemy się niewiarygodni dla banków, które upomną się o swoje kredyty - mówił Wiesław Pomianek. - Sytuacja jest naprawdę trudna. Ze strony zarządu zrobiliśmy wszystko co możliwe.
W burzliwej dyskusji z sali pod adresem dyrekcji i władz miasta padały mocne słowa. Związkowcy postawili zarzut niegospodarności.
- Miasto nie dba o budżet MPK - mówił Piotr Gil ze Związku Zawodowego Kierowców Autobusów Komunikacji Miejskiej. - Autobusy stały się bezpłatnymi słupami ogłoszeniowymi dla urzędu miasta.
Według związkowców bezpłatne miejskie plakaty i reklama na autobusach, przejazdy policjantów oraz przewozy na rzecz miasta i puste przebiegi kosztowały w 2007 r. ponad 200 tys. zł. Jak powiedzieli, wniosek w tej sprawie trafił do prokuratury.
Kiedy atmosfera stawała się coraz bardziej nerwowa, z sali padła propozycja, by prezydent zgodził się na 10 proc. podwyżki w skali roku. - Niech pan obieca te 10 proc. to pójdziemy do pracy - mówił jeden z pracowników.
- Dobra, dam 10 proc. z wyrównaniem od stycznia i kończmy spór - odpowiedział Tadeusz Ferenc.
Chociaż obserwując nastroje na sali mogło wydawać się, że została ona przyjęta, związkowcy czekają na propozycję na piśmie.
- Jestem zdziwiony gdy przeczytałem w Internecie, że jest już porozumienie - mówi Michał Białogłowski, przewodniczący Solidarności w MPK. - To była propozycja ustna, chcemy otrzymać ją na piśmie. Poza tym prezydent nie dał nam dojść do słowa. Komitet Strajkowy nie miał czasu jej przeanalizować.
Komitet ma teraz dostać pismo z propozycją podwyżek. Jak zapowiada prezes Pomianek o szczegółach jak będą one dzielone wśród pracowników będzie rozmawiał ze związkowcami w piątek, 6 czerwca. Wtedy też rozstrzygnie się czy to koniec sporu i czy 9 czerwca rzeczywiście nie dojdzie do strajku ciągłego.
Pieniądze na podwyżki mają pochodzić z oszczędności, które musi wygenerować MPK oraz z dofinansowania przez miasto. Szczegóły plan restrukturyzacji mają być znane już w połowie czerwca. Wiadomo, że od 1 lipca zostaną znacznie ograniczone kursy na liniach obsługujących ościenne gminy, które nie pokrywają w pełni kosztów ulg i bezpłatnych przejazdów swoich mieszkańców.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Rzeszów
MPK
strajk
kierowca
  • sebastian – 08.06.2008

    Powinni zabrać im większość dodatków socjalnych jak darmowe przejazdy dla rodzin. Wtedy nie byłoby problemu. Poza tym zmniejszyć liczbę kursów niektórych autobusów i zwolnić część kierowców - od razu byłyby lepsze wyniki finansowe.

  • Krzysztof – 09.06.2008

    W Rzeszowie zmniejszyć liczbę kursów można już chyba tylko do zera...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....