TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Rzeszów rozpoczął odbiory. 50 autobusów w tym roku
InfoBus.pl - Opublikowano: 10.04.2018 09:56:26 4 komentarze
Rzeszów rozpoczął odbiory. 50 autobusów w tym roku

9 kwietnia oficjalnie przekazano na ręce prezydenta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca kluczyki do 10 nowych autobusów Autosan Sancity 12LF. To wydarzenie jednocześnie zamknęło tegoroczne dostawy "bocianów" dla stolic Podkarpacia.

To początek tegorocznych zakupów nowych autobusów rzeszowskiego Zarządu Transportu Miejskiego. 16 kwietnia przyjedzie do Rzeszowa pierwszy z 30 przegubowców - Nowych Urbino 18, które do sierpnia br. dostarczy firma Solaris.

Solaris na przełomie sierpnia i września dostarczy też pierwszy z dziesięciu autobus elektryczny - Urbino 12 electric. Łącznie będzie ich dziesięć. Specjalnie dla nich powstaną też dwie stacje ładowania baterii - jedna stacja nocna przy ul. Lubelskiej, druga do szybkiego ładowania przy ul. Grottgera przed dworcem PKP.

Tym samym tabor rzeszowskiej komunikacji miejskiej w tym roku wzbogaci się o 50 nowych autobusów. Ich zakup został dofinansowany przez Unię Europejską. Władze Rzeszowa w kolejnych latach chcą kupić jeszcze 100 autobusów elektrycznych.

-"Kupiliśmy na razie ich dziesięć, ale będzie ich więcej w kolejnych latach. Bo dbamy o ekologię, o czyste powietrze i będziemy eliminować pojazdy o tradycyjnym napędzie – dodał Tadeusz Ferenc.

Nowe bociany

Rzeszowskie Autosany Sancity 12LF o długości 12 m wyposażone w wysokoprężne silniki diesla Cummins Euro 6. Każdy z nich zabrać w sumie 106 osób, w 26. na miejscach siedzących. Za niskopodłogowe pojazdy miasto zapłaciło ok. 10 mln zł. O tym zamówieniu pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

-"Nowe autobusy zostały w 70 procentach zmienione w porównaniu z poprzednią wersją, która jeździ po mieście. Unowocześniono układy klimatyzacji, grzewczy, pneumatyczny i elektroniczny, a energię odzyskują z układu hamulcowego - mówił Michał Stachura, prezes Autosanu podczas uroczystości, która odbyła się na parkingu przy hali Podpromie. -"Chciałbym powiedzieć panu prezydentowi Rzeszowa, że miasto dokonało słusznego wyboru. W Polski biznes trzeba inwestować. My czujemy państwa wsparcie. Dzisiaj przekazujemy dziesięć autobusów, mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie ich o wiele więcej, w tym elektryczne wyprodukowane w Sanoku."

-"Jest pełna informacja pasażerka, są biletomaty w każdym, jest monitoring, który daje nam większe poczucie bezpieczeństwa i czasami rzeczywiście się przydaje. Są też bramki liczące, dzięki temu możemy wiedzieć, ilu pasażerów jest w autobusie, gdzie trzeba zwiększyć ilość kursów, a gdzie wystarczy to, co jest w tej chwili. - dodaje Marek Filip, prezes MPK Rzeszów.

Pojazdy zostały też poświęcone. Będą dzięki temu np. odporne na stłuczki? - Mamy taką nadzieję - uśmiecha się Marek Filip, prezes MPK Rzeszów. Wraz z przekazanymi wczoraj autobusami, MPK będzie dysponowało flotą 188 pojazdów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MPK Rzeszów
Autosan
Solaris
elektrobus
 • DarekP – 10.04.2018

  Te z poprzedniej serii na razie jeżdżą w jednym kawałku.A co wspieranie polskiego biznesu, to Solaris też nim jest (póki co).

 • Jarek – 10.04.2018

  Gratulacje dla

 • Jarek – 10.04.2018

  Gratulacje dla Autosana. Tak trzymać. Tylko dlaczego odpuścili przetarg w Rzeszowie na 15 szt?. To był wręcz wymarzony SIWZ dla nich. Czyzby znowu ktoś czego nie dopilnował?

 • mrgreendi – 10.04.2018

  @Mariusz Werle, @Michał Skrzecz kiedy ostatnio podróżowaliście autobusami autosana, tego nowego autosana, a nie za czasów Zasady? Jakościowo nie odbiegają od konkurencji.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....