TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Rzeszów: Autobus wciąż grzeje się w garażu
GAZETA WYBORCZA - RZESZÓW 17.01.2008 - Opublikowano: 21.01.2008 14:07:17
Rzeszów: Autobus wciąż grzeje się w garażu
Pasażerowie Jasionki nadal będą chodzić na piechotę z terminalu do samolotu i z powrotem. Autobus lotniskowy nie może wyjechać z garażu. Dlaczego? - To nie do mnie pytanie, dlaczego autobus nie jest używany - ucina dyskusję na ten temat Stanisław Nowak, prezes spółki lotniskowej, która została zarejestrowana w sądzie w ostatni dzień 2007 r. Autobus, który wyprodukowała niemiecka firma Contrac, kosztował ponad 2 mln zł. Pojazd kupił podkarpacki urząd marszałkowski. Na lotnisko w Jasionce został przywieziony przed świętami Bożego Narodzenia. Ma zawozić około 120 pasażerów z terminalu do samolotu i z powrotem. Na razie pasażerowie chodzą po płycie lotniska i w najbliższym czasie nic się nie zmieni.
- No, autobus nadal stoi w garażu - słyszę od Wiesława Mardosza, dyrektora podrzeszowskiego lotniska. Dyrektor nie bardzo wie, co z tym fantem zrobić. Odsyła nas do samorządu podkarpackiego. Mardosz wie jedynie, że tak dalej być nie może. - Skoro został zakupiony, to najwyższy czas, żeby firma handlingowa, która zajmuje się obsługą pasażerów na naszym lotnisku, zaczęła go używać.
Jak się okazuje, problem jest znacznie poważniejszy. Autobus stoi w garażu, bo jego właścicielem jest samorząd. Samorząd też jest głównym udziałowcem spółki lotniskowej. A spółka na razie dysponuje jedynie kapitałem pieniężnym w wysokości ponad 9 mln zł. I w tym właśnie tkwi problem.
- Autobus ma być wniesiony do spółki aportem jako majątek lotniska - tłumaczy Aleksandra Gorzelak-Nieduży, rzeczniczka podkarpackiego urzędu marszałkowskiego. Teraz takiej możliwości jeszcze nie ma. Rzeczniczka urzędu dodaje: - Stanie się to do końca marca br.
Przypominamy jej, że kilka tygodni temu marszałek Zygmunt Cholewiński obiecywał, że zostanie podpisana umowa z lotniskiem o użyczenie autobusu do czasu załatwienia wszystkich formalności. I znów urzędnicy natrafili na biurokratyczne schody. - Jeżeli byśmy użyczyli autobus, mogło być to potem potraktowane jako nieuzasadniona pomoc publiczna firmie i moglibyśmy się narazić na kary finansowe - uzasadnia Gorzelak-Nieduży. Pracownicy portu w Jasionce mają niezły ubaw. - Przynajmniej garaż jest zajęty - mówią.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Rzeszów
lotnisko
garaż
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....