TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Rząd o niemieckich kontrolach polskich "dziewiątek"
InfoBus.pl - Opublikowano: 22.12.2016 13:33:18
Rząd o niemieckich kontrolach polskich

MIiB odpowiada posłom ws. kontroli polskich mikrobusów (tzw. dziewiątek) w Niemczech i jednocześnie informuje o przygotowywanych przez Unię zmianach mających objąć kontrolą również segment przewozów poniżej 3,5 t.

Poselską interpelację ws. pomocy polskim przewoźnikom w celu uniknięcia długotrwałych i stresogennych kontroli złozona została przez posłów: Jerzego Gosiewskiego, Krzysztofa Maciejewskiego i Tadeusza Woźniaka.

Odpowiada podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit:

-"Szanowny Panie Marszałku, zasady wykonywania międzynarodowych przewozów drogowych osób w Unii Europejskiej reguluje rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1073/2009 z dnia 29 października 2009 roku w sprawie wspólnych zasad dostępu do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych i zmieniające rozporządzenie WE nr 561/2006.

Ww. rozporządzenie ma zastosowanie do przewozów osób przy użyciu pojazdów które nadają się, ze względu na swoją konstrukcję i wyposażenie, do przewozu więcej niż dziewięciu osób, łącznie z kierowcą. Regulacje prawne dotyczące zasad wykonywania przewozów osób pojazdami przystosowanymi do przewozu nie więcej niż dziewięciu osób łącznie z kierowcą pozostają w kompetencji państw członkowskich.

W odniesieniu do kwalifikacji w zakresie przewozu osób lub rzeczy uprzejmie wyjaśniam, że zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 2003/59 z dnia 15 lipca 2003 r. w sprawie wstępnej kwalifikacji i okresowego szkolenia kierowców niektórych pojazdów drogowych do przewozu rzeczy, obowiązek jej uzyskania i konieczność posiadania odpowiedniego wpisu w dokumencie prawa jazdy (lub w karcie kwalifikacji kierowców) dotyczy wyłącznie pojazdów, do prowadzenia których wymagane jest prawo jazdy kategorii C1, C1+E, C i C+E oraz D1, D1+E, D i D+E. Oznacza to, że kwalifikacja wstępna obowiązuje wyłącznie w przypadku osób kierujących autobusami i pojazdami ciężarowymi o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t.

W odniesieniu do regularnych, jak i okazjonalnych przewozów osób, przepisy UE regulują zasady ich wykonywania w odniesieniu do autobusów, a porozumienie polsko ? niemieckie o międzynarodowych przewozach drogowych podróżnych i ładunków nie reguluje kwestii wykonywania przewozów regularnych pojazdami o liczbie osób nie więcej niż dziewięć, łącznie z kierowcą. Strona niemiecka w tym zakresie stosuje własne regulacje prawne. Taka sama sytuacja ma miejsce w odniesieniu do przewozów okazjonalnych.

Jednocześnie informuję, że Komisja Europejska przygotowuje propozycje zmian przepisów, regulujących zasady wykonywania przewozów drogowych w ramach tzw. inicjatyw drogowych. Wśród propozycji, dotyczących zmian legislacyjnych, znajduje się także pomysł objęcia pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczających 3,5 t takimi samymi wymogami jak pojazdy o dmc 3,5 t i powyżej. W przypadku objęcia takich przewozów przepisami UE dokonane zostaną zapewne zmiany innych przepisów, w tym dotyczące wymogów w zakresie kwalifikacji kierowców.

Pragnę przy tej okazji wskazać, że dla pełnego wyjaśnienia problemu, niezbędne byłyby informacje, dotyczące konkretnych przypadków zatrzymania pojazdów, na podstawie których można byłoby precyzyjnie odnieść się do sprawy, a w przypadku wątpliwości co do stanu faktycznego podjąć interwencję u strony niemieckiej.

Z wyrazami szacunku, Jerzy Szmit, Podsekretarz Stanu."


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MIB
sejm
mikrobus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....