TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Rząd nie chce reaktywacji autobusowych PKS-ów
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 01.03.2019 13:00:03
Rząd nie chce reaktywacji autobusowych PKS-ów

Nie planujemy odtworzenia państwowego PKS; gminy i powiaty będą organizować przetargi na przewozy lokalne, w których każdy przewoźnik będzie mógł startować - powiedziała w piątek rzeczniczka prasowa rządu Joanna Kopcińska.

Kopcińska podczas konferencji prasowej w KPRM na temat szczegółów "piątki PiS" odpowiadała na często zadawane pytania w sprawie podwojenia siatki przewozów autobusowych w Polsce, zapowiedzianej przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego podczas sobotniej konwencji wyborczej PiS.

-"Nie planujemy odtworzenia państwowego PKS. Gminy i powiaty będą organizować przetargi na przewozy lokalne, w których każdy przewoźnik będzie mógł startować" - wyjaśniła.

Kto dostanie?

Podała, że wsparcie dla przewozów "otrzymają te gminy, które zapewniają, że co najmniej 70 proc. kursów na ich terenie, będzie miała charakter użyteczności publicznej".

Zapowiedziała, że skłonić samorządy do tworzenia nowych linii autobusowych mają dopłaty do przewozów. Podała, że będzie to ok. 60-80 groszy do każdego "wozokilometra". Według niej zniweluje to stratę gminy wynikającą z organizowania przewozów "na tak zwanych nierentownych liniach i w tak zwany nierentownych godzinach".

-"Przez to połączymy Polskę i pozwolimy tym mieszkańcom, którzy dzisiaj mają kłopoty z dojechaniem do pracy, do domu, do najbliższych na bezkonfliktowe i bezpieczne podróżowanie" - zaznaczyła rzeczniczka rządu.

Co z PTZ?

Pytana, czy w sprawie zwiększenia połączeń autobusowych będzie nowa ustawa czy procedowany będzie projekt ustawy o transporcie publicznym, który ma już Ministerstwo Infrastruktury zapewniła, że będzie to nowy projekt.

"Nasz program zakłada zasilenie powiatów i gmin z budżetu państwa" - podkreśliła zaznaczając, że wszystkie szczegóły techniczne rozwiązań zostaną podane na konferencji po wtorkowym posiedzeniu rządu 5 marca.

-"Pragnę zapewnić, że projekt, o którym mówiłam, że już w najbliższych dniach trafi do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów, jest odrębnym projektem, na ukończeniu i będzie wkrótce (...) zaprezentowany" przez ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka. "Szczegóły tego projektu spodziewamy się poznać 5 marca na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów" - dodała.

-"Jak się przyjrzycie mapie Polski, są na niej setki wsi odciętych od transportu zbiorowego" - tłumaczyła dziennikarzom Kopcińska. "Robimy wszystko, żeby ten przysłowiowy bus, który nie jeździ nawet raz dziennie, trafił tam i ułatwił życie mieszkańcom" - mówiła na konferencji o założeniach projektu ustawy.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ustawa
PKS
ptz
MI
 • Łukasz Kalociński – 01.03.2019

  Czyli z wielkiego nadmuchanego Zeppelina mamy duży balon reklamowy, a za chwilę poznamy "szczegóły" i zrobi się balonik dla dziecka napełniany helem.

 • Michał Czapla – 01.03.2019

  A nie lepiej zreaktywować PKSy? Tylko nie jakieś złodzieje busiarskie tylko PAŃSTWOWEGO przewoźnika

 • Emilia Węglarz Choroś – 01.03.2019

  Lipa będzie

 • Waldi Sz – 01.03.2019

  a jaki stdandart pojazdów?

 • Michał Kaźmierczak – 01.03.2019

  Poczekajmy aż będzie znanych więcej kluczowych szczegółów, zamiast "pudelkować". Na ten moment wiemy, że nic nie wiemy.

 • Ryszard Pfeifer – 01.03.2019

  To już jest rozbój w Biały dzień, żeby PKS-y instytucje PTZ nie wspierać PiS jest gorszy jak komuniści wspierają busiarzy i druciarzy komercyjnych którzy kierowców wykorzystują jak mogą nie po ludzku , dość, że kierowca jeździ to jeszcze po skończonej pracy musi auto z wiadra umyć w środku posprzątać Bo np normalna prawdziwa firma transportowa ma myjnie , firmę do sprzątania autobusów , warsztat , mechaników.

 • Krzysztof Rubik – 01.03.2019

  Czytać ze zrozumieniem, jest to osobna ustawa, A nie ustawa o transporcie zbiorowym.

 • Norbert Kwiecień – 01.03.2019

  Autosan wznowi produkcję H9

 • Sławomir Błaszak – 01.03.2019

  zwalą tradycyjnie na kogoś - a TVP Info kolejny sukces. Godny ,,stępki pod prom dla PŻB". Populizm dla naiwnych.

 • Rafał Grzegorz Gabrych – 01.03.2019

  Prywatne busy to wykorzystają na linie które już istnieją, gminy tak samo. Będzie jeden wielki przekręt.

 • Robert Orenstein – 01.03.2019

  No i bardzo dobrze. Nie ma co wskrzeszać państwowych nieefektywnych molochów. Motyw zleceń z dopłatą się świetnie sprawdza w komunikacji miejskiej (to zlecone zadania w Gdańsku czy Warszawie są tańsze za wzkm i jednocześnie jeżdżą na równie nowoczesnym taborze) to może i w autobusowej komunikacji gminnej. Zamiast komuno wróć – współczesne rozwiązania. Na Pomorzu jest sobie Gryf (+PKS Gdańsk) i PKS Gdynia, obie firmy prywatne, wykonują w dużej części zlecenia ze strony samorządów i komunikacja autobusowa działa bardzo dobrze.

 • Daniel Zim – 01.03.2019

  https://natemat.pl/265019,pis-chce-reaktywowac-pks-ale-w-pks-krosno-nie-pomogl-oszukali-nas

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....