TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ruszyły wrześniowe kontrole autobusów szkolnych
InfoBus.pl - Opublikowano: 06.09.2019 12:00:14
Ruszyły wrześniowe kontrole autobusów szkolnych

Wraz z pierwszym szkolnym dzwonkiem rusza akcja Inspekcji Transportu Drogowego "Bezpieczna droga do szkoły". Inspektorzy ITD sprawdzają m.in. stan techniczny autobusów, którymi do szkoły dojeżdżają uczniowie. W szkołach i przedszkolach prowadzone będą też zajęcia z bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Bezpieczny autobus

Stan techniczny autobusu, uprawnienia kierującego i jego stan trzeźwości – na te elementy zwracają m.in. uwagę inspektorzy w trakcie kontroli autobusów szkolnych. Działania są prowadzone na terenie całego kraju przez inspektorów z 16 wojewódzkich inspektoratów transportu drogowego. Czynności są prowadzone zazwyczaj w pobliżu szkół w godzinach porannych po dowiezieniu dzieci na zajęcia lekcyjne.

Kontrole autobusów szkolnych prowadzone są również na wniosek rodziców, opiekunów, nauczycieli. Wystarczy skontaktować się z właściwym terytorialnie Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie

"Bezpieczna droga do szkoły 2018" w liczbach

Blisko 1400 autobusów szkolnych tylko we wrześniu ubiegłego roku skontrolowali inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Inspektorzy zatrzymali ponad 100 dowodów rejestracyjnych. Wydano 28 zakazów jazdy, co stanowi 2% ogólnej liczby kontroli. W związku ze stwierdzonymi naruszeniami, na kierowców nałożono blisko 60 mandatów karnych. Wszyscy skontrolowani kierowcy byli trzeźwi.

Wyniki kontroli wskazują, że wciąż po polskich drogach jeżdżą autobusy szkolne, które dawno już powinny być wycofane z ruchu. Wzmożone kontrole inspektorów, szczególnie tuż po rozpoczęciu roku szkolnego, są więc niezbędne aby poprawić bezpieczeństwo przewozu dzieci do szkół i ich powrotów do domów.

Działania edukacyjne

Inspekcja prowadzi nie tylko kontrole szkolnych autobusów, ale dba o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego prowadząc cykliczne zajęcia edukacyjne w szkołach i przedszkolach. Udział w zajęciach umożliwia dzieciom zdobycie m.in. umiejętności właściwego zachowania się na drodze z zastosowaniem podstawowych przepisów ruchu drogowego i zasad bezpieczeństwa obowiązujących niechronionych uczestników ruchu drogowego (m.in.: zasady poruszania się pieszych, stosowanie elementów odblaskowych, znajomość znaków drogowych). Natomiast praktyczne umiejętności dzieci zdobywają w trakcie zajęć na terenie mobilnego miasteczka ruchu drogowego imitującego drogową rzeczywistość.

Zajęcia mają charakter interaktywny, a w ich trakcie wykorzystywane są materiały dydaktyczne w postaci filmów komiksowych z serii "Przygody Krokodylka Tirka", multimedialne prezentacje, książeczki tematyczne i komiksy, maskotki animacyjne, gry planszowe oraz pojazdy służbowe Inspekcji Transportu Drogowego. Placówki szkolne otrzymują od Inspekcji zestawy elementów odblaskowych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
gimbus
ITD

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....