Rusza konkurs na najlepszego kierowcę MPK Kraków

infobus
05.09.2018 14:30
0 Komentarzy

MPK Kraków zaprasza na 18. edycję konkursu „Bezpieczna jazdakomunikacją miejską”, który odbędzie się w dniach 6-7 września(czwartek-piątek) 2018 roku. Konkurs wyłoni najlepszych pracowników MPK wśródkierowców, motorniczych, mechaników i inspektorów ruchu.

W czwartek, 6 września od 10.00 do 12.00 na terenie zajezdniautobusowej Bieńczyce, przy ul. Makuszyńskiego 34 w konkursie rywalizować będąkierowcy autobusów oraz mechanicy i inspektorzy ruchu MPK Kraków.

W piątek, 7 września od 10.00 do 12.00 na terenie zajezdnitramwajowej Podgórze, przy ul. J. Brożka 3 o tytuł najlepszego będą rywalizowaćmotorniczowie i elektromechanicy.

Podczas konkursu zostaną także wręczone listy gratulacyjne inagrody finansowe dla kierowców i motorniczych, którzy podczas swojej pracym.in. udzielali pierwszej pomocy innym osobom i pomagali w odnalezieniu osóbzaginionych.

Rok temu…

Przypomnijmy, że w zeszłorocznej, 17. edycji konkursu”Bezpieczna jazda komunikacją miejską”, najlepszym kierowcą autobusu zostałPiotr Trojański. To on, podobnie jak przed rokiem najlepiej poradził sobie ztestem i zadaniami praktycznymi, zdobywając najwięcej punktów. Drugie miejscezajął Piotr Wróbel, a trzecie Krzysztof Czopik. Najlepszą kobietą za kierownicązostała Aneta Kańska.

Drużynowo najlepszym zespołem zostali kierowcy z zajezdniautobusowej Płaszów. Drugie miejsce zajęli kierowcy z KTR (spółki córki MPK SAw Krakowie), trzecie – kierowcy zatrudnieni w zajezdni Wola Duchacka, a czwartekierowcy z zajezdni autobusowej Bieńczyce. W sumie rywalizowało 16 kierowców.

{https://www.youtube.com/watch?v=ZgB779OU4vE}

Konkursowe zasady

Rok temu – a teraz pewnie będzie podobnie – kierowcy MPK Kraków podczaskażdego przejazdu musieli trafić piłką położoną na specjalnym talerzuprzymocowanym z przodu autobusu do kosza. Następnie jechali slalomem wzdłużwyznaczonego wąskiego toru. Potem musieli zatrzymać autobus na przystanku wtaki sposób, aby pasażerowie mogli komfortowo do niego wejść, a więc aby drzwiautobusu znalazły się na wprost słupka przystankowego. W kolejnym zadaniumusieli jechać 30 km/h z zasłoniętym prędkościomierzem. Na koniec ich zadaniembyło trafienie przymocowaną do autobusu lancą w plastikowe koło wiszące nasłupku. A to wszystko starali się zrobić szybko i płynnie. Sędziowieliczyli bowiem czas wykonania przejazdu. Zawodnicy musieli się także wykazaćdużą płynnością w prowadzeniu autobusu – w środku pojazdu na specjalnym talerzubyła bowiem ustawiona piłka, która nie mogła spaść.

Oprócz kierowców w konkursie rywalizowali także mechanicy iinspektorzy. Najlepszym mechanikiem w zawodach, który najszybciej zmienił kołow autobusie, został Marcin Malik ze Stacji Obsługi Autobusów Płaszów. Kolejnemiejsca zajęli: Dariusz Piorun z Woli Duchackiej i Arkadiusz Chochoł zBieńczyc. Drużynowo najlepiej wypadła Stacja Obsługi Autobusów Płaszów. Drugiemiejsce zajęli mechanicy z Bieńczyc, a trzecie z Woli Duchackiej.

Z kolei wśród inspektorów ruchu najlepiej poradził sobieJarosław Siemiński. Drugie miejsce zajął Janusz Michałowski a trzecie PiotrBugaj. Ich zadaniem było wypełnienie testu z przepisów ruchu drogowego iprzepisów wewnętrznych MPK SA.

Zobaczymy jak będzie w tym roku.

Komentarze