TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Rusza Bezpieczny Autokar - Ferie 2019
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.01.2019 10:00:07
Rusza Bezpieczny Autokar - Ferie 2019

W pierwszym terminie, od 14 do 27 stycznia br., na zimowe ferie zimowe ruszą dzieci z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, wielkopolskiego i świętokrzyskiego. To m.in. oznacza wzmożone kontrole autobusów turystycznych.

Jak co roku policja zachęca rodziców i opiekunów do skorzystania z możliwości kontroli przed podróżą autokarów i kierowców przewożących dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek. Podczas takich kontroli policjanci sprawdzają stan techniczny autobusu, tj. oświetlenie, opony, stan hamulców i niezbędne wyposażenie pojazdu. Ważna jest także kontrola stanu trzeźwości kierowcy bądź kierowców i posiadanych przez nich uprawnień do przewożenia ludzi.

Przypominamy też, że Ministerstwo Cyfryzacji oferuje bezpłatną usługę - Bezpieczny Autobus, która pozwala sprawdzić przez internet podstawowe informacje o autobusie. Wystarczy podać numer rejestracyjny autobusu na stronie serwisu, aby uzyskać dostęp do informacji, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo podróży. Dzięki niej upewnimy się m.in. czy autobus ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC, posiada ważne obowiązkowe badania techniczne oraz stan licznika odnotowany podczas ostatniego badania technicznego, dane techniczne, takie jak: liczba miejsc, czy masa pojazdu.

Usługa nie zastąpi kontroli przeprowadzanej przez Policję lub Inspekcję Transportu Drogowego. Umożliwi jednak wstępną weryfikację stanu pojazdu, gdyż autobus bez ważnego przeglądu technicznego i ubezpieczenia OC nie powinien poruszać się po drodze.

Poniżej najważniejsze rady policjantów z poszczególnych województw i listy z puntami kontroli autobusów:

Kontrole autokarów w Kujawsko-Pomorskim:

Od piątkowego popołudnia (11.01.19) w województwie kujawsko-pomorskim zaczynają się ferie zimowe. W związku z powyższym policjanci będą prowadzić działania profilaktyczno-kontrolne "Bezpieczne ferie" oraz organizować spotkania z dziećmi i młodzieżą w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej "Dojedź(MY) bezpiecznie do celu". Funkcjonariusze będą rozmawiać na temat bezpieczeństwa na drodze oraz występujących zagrożeń.

Przypominamy, że każdy rodzic lub opiekun, przed wyjazdem dziecka autobusem, w razie potrzeby, może zwrócić się z prośbą o przeprowadzenie kontroli autobusu i jego kierowcy przez policjantów ruchu drogowego. Przypominamy, aby czas i miejsce kontroli umówić najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem. Wystarczy osobiście lub telefonicznie skontaktować się z najbliższą jednostką Policji. Policjanci sprawdzą stan techniczny autobusu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty.

Punkty kontroli autokarów w Kujawsko-Pomorskim TUTAJ

Kontrole autokarów w Lubuskim

W lubuskim zostały wyznaczone stałe miejsca kontroli autokarów i ich kierowców. Są w każdym powiecie przy komendzie policji. Pełną listę z adresami i numerami kontaktowymi zamieszczono na stronie internetowej lubuskiej policji.

-"Wielu rodziców i opiekunów woli jednak, aby taka kontrola była przeprowadzona bezpośrednio przed wyjazdem. Pamiętajmy jednak, żeby zgłaszać je z kilkudniowym wyprzedzeniem. Pozwoli to policjantom tak zaplanować służby, aby nie kolidowały z godziną kontroli. By umówić się na kontrolę na miejscu zbiórki, wystarczy skontaktować się z policją za pośrednictwem nr 112" – dodaje rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Rzecznik zapowiedział, że autokary będą także pod szczególnym nadzorem policjantów podczas przejazdów przez woj. lubuskie. 

Punkty kontroli autokarów w Lubuskim TUTAJ

Kontrole autokarów w Małopolsce

W największych miastach Małopolski tj. w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu wyznaczone są stałe punkty sprawdzania autobusów. Pozwoli to bez zbędnej zwłoki skontrolować autokary wyjeżdżające o podobnej porze w podróż.

W miarę możliwości prośby o kontrolę autokarów powinny być zgłaszane z odpowiednim wyprzedzeniem, tj. dzień przed wyjazdem.

Punkty kontroli autokarów w Małopolsce

Kontrole autokarów w Świętokrzyskim

W Kielcach Policja zorganizuje stały punkt przy stadionie piłkarskim przy ulicy Ściegiennego. Będzie czynny od 12 do 27 stycznia w godz. 6-10.

-"Funkcjonariusze policji i inspekcji transportu drogowego sprawdzają podczas takich kontroli stan techniczny pojazdu, m.in. oświetlenie, układ hamulcowy i kierowniczy, ogumienie oraz oczywiście stan trzeźwości kierowcy i posiadane przez niego dokumenty" – powiedziała PAP st. sierż. Małgorzata Pędzik z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Kontrolę autokarów będzie można też przeprowadzić poza godzinami otwarcia punktu. Wystarczy wcześniej zadzwonić do WRD KMP w Kielcach (tel. 41 349 37 07) lub pod numer 112. Na stronie internetowej świętokrzyskiej policji można znaleźć wykaz punktów kontroli autokarów w całym województwie z godzinami otwarcia i telefonami.

Kontrole autokarów w Wielkopolsce

Z kolei wielkopolska policja radzi dla pełniejszego bezpieczeństwa zawrzeć w umowie wynajmu autokaru klauzulę, aby w autobusie było dwóch kierowców, a autobus był poddany dodatkowym badaniom technicznym.

Dodatkowe badania techniczne autobusu o liczbie miejsc powyżej 15 łącznie z kierowcą, to suma 199 zł. Jeżeli na wycieczkę wybiera się 30 osób to koszt wycieczki po badaniach technicznych wzrośnie o niecałe 7 zł.

Punkty kontroli autokarów w Wielkopolsce TUTAJ

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
Policja
Bezpieczny Autokar

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....