TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Rozbudowa zajezdni MPK Wrocław zgodnie z planem
Janusz Krzeszowski, wroclaw.pl - Opublikowano: 03.12.2014 22:30:06
Rozbudowa zajezdni MPK Wrocław zgodnie z planem
Na placu rozbudowy zajezdni autobusowej MPK Wrocław przy ul. Obornickiej widać już nową halę obsługową dla autobusów, robotnicy wykładają nawierzchnię pod miejsca postojowe, a nowa stacja paliw jest już prawie ukończona. Roboty prowadzone są bardzo intensywnie aby zdążyć zakończyć inwestycję w pierwszym kwartale 2015 roku. Nadzorowany przez spółkę Wrocławskie Inwestycje projekt prowadzi firma Skanska. Wartość kontraktu to 23,5 mln zł. Za ta kwotę zajezdnia ma być powiększona o ok. 80 miejsc postojowych oraz wzbogacona o nową halę obsługi autobusów i myjnię dla nich. –„Wszystko zostało tak rozlokowane aby autobusy zjeżdżające do zajezdni jak najszybciej zostały wymyte i posprzątane. Wcześniej kierowcy będą mogli zatankować wozy na powiększonej stacji paliw, która powstaje obok budynku administracyjnego”–mówią przedstawiciele wykonawcy. Sprawdziliśmy jak idą postępy prac. Coraz większą powierzchnię ma wybetonowany i dostosowany do dużych obciążeń plac postojowy i prawie gotowa jest stacja paliw. Jednak w oczy przede wszystkim rzuca się rosnąca hala do obsługi autobusów. –„Obiekt posiada już gotowe ściany, trwają ocieplanie, układanie posadzki i budowa dachu. Zaplanowano także montaż okien. Niepokoi jedynie ochłodzenie, budowniczowie liczyli, że jeszcze w tym roku uda się w wykonać elewacje. W razie dużego spadku temperatur trzeba będzie ograniczyć się do prac wewnątrz budynku –wyjaśnia Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji. Budowlańcy mają zakończyć prace w pierwszym kwartale 2015 roku. Wtedy będzie możliwa przeprowadzka autobusów z zabytkowej zajezdni przy ul. Grabiszyńskiej na Obornicką. Zajezdnia autobusowa MPK przy ul. Obornickiej - działa od ponad trzydziestu lat i zajmuje teren o powierzchni 5,3 hektara. Pierwotnie była projektowana na 100 autobusów przegubowych. Podstawowym taborem stacjonującym na zajezdni są autobusy marki Volvo 7000 i 7700, krótkie i przegubowe. Zajezdnia eksploatuje również autobusy Jelcz M120 i Jelcz 121 oraz ostatnie sztuki autobusów Ikarus 280 E70. Listę tą zamykają trzy prototypowe autobusy Jelcz M180 i jeden MAN NG313. Ostatnio do zajezdni trafiły też nowe autobusy Solaris Urbino.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
zajezdnia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....