TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Rosyjskie autobusy na COMTRANS 2017
InfoBus.pl - Opublikowano: 10.10.2017 10:22:42
Rosyjskie autobusy na COMTRANS 2017

Od 4 do 9 września 2017 r., w Moskwie, odbyły się targi COMTRANS 2017, które są rosyjską filią wystawy IAA w Hanowerze. Wśród autobusów pojawiły się m.in. dwa elektrobusy marek KAMAZ i GAZ.

Na wystawie zaprezentowano rekordową liczbę premier - głównie w zakresie pojazdów ciężarowych. Do tego mieliśmy producentów vanów, autobusów i przyczep, a także wielu dostawców komponentów. COMTRANS odbywa się co dwa lata, na przemian z hanowerskim IAA. Następna edycja targów ma się odbyć we wrześniu 2019 roku, w Crocus Expo Center w Moskwie.

Tradycyjnie w ramach wystawy odbyła się 17. ceremonia wręczenia tytułów "Najlepszy Pojazd Roku w Rosji". I tak:

  • Rosyjska Ciężarówka Roku to MAZ-5440М9

  • Rosyjski Dostawcza Roku to Volkswagen Crafter

  • Rosyjski Autobus Roku to Setra 500 Comfort Class

  • Rosyjska Przyczepa / Naczepa Roku to naczepa Schmitz

  • a firma PAO Avtodiesel (YaMZ) otrzymała Nagrodę Specjalną za osiągnięcia w rozwoju rynku rosyjskiego.

Rosyjski świat autobusów

Oprócz producentów ciężarówek i samochodów dostawczych, również wielu producentów autobusów pojawiło się na COMTRANS . Przede wszystkim obecne były krajowe marki i to z ciekawą, nowoczesną ofertą. Przykładowo KAMAZ pokazał m.in. autonomiczny pojazd przyszłości - People Mover, opracowany wspólnie z NAMI Research Center. Autobus bez kierowcy może pomieścić do 12 osób i poruszać się z prędkością do 40 km / h. Pasażerowie mogą poinformować minibus o swoim przystanku przyciskiem lub zatrzymać pojazd na żądanie za pomocą aplikacji z poziomu smartfona.

Kolejna nowość KAMAZ-a to elektryczny autobus KAMAZ-6282, który został pokazany wraz z szybką stacją ładowania. Elektrobus wyposażony jest w akumulator litowo-tytanowy i osiąga zasięg 70 km. Według KAMAZ-a czas ładowania akumulatora to ok. 20 minut.

Eklektyczna przyszłość

Także lider rosyjskiego rynku autobusów - firma GAZ rusza z ofertą w zakresie elektrycznych autobusów - i to zarówno w segmencie MIDI pod marką GAZ, jak i kategorii autobusów miejskich pod marki LiAZ. W Moskwie pokazany został prototyp z napędem elektrycznym oparty na niskopodłogowym modelu LiAZ-5292. Pojazd ten przeszedł moskiewski test i przejechał ponad 13 500 kilometrów.

Kolejna nowość to autobus GAZ Vector Next, czyli minibus z niską podłogą na zwisie tylnym i przestrzenią dla wózka inwalidzkiego (LE-R). Rosyjski producent oferuje również zmodernizowana wersję Vector Next dla transportu dalekobieżnego.

GAZ pokazał też midibusa Kursor LE o pojemności 27 miejsc siedzących, który - jak podkreśla firma - nadaje się również do złych warunków drogowych.

Zagraniczna oferta

Z oferty importerów warto wspomnieć o ofercie chińskich producentów jak Golde Dragon i Yutong, a także rosyjskiej premierze Iveco Evadys i światowym debiucie Nowego MAN Lion's Coach - i to przed targami w Kortrijk. Całkowicie od nowa zaprojektowany autokar, spełnia wymagania stawiane w zakresie nowoczesnego designu, jest wyposażony w światła LED i najnowsze systemy wspomagania kierowcy, takie jak MAN EfficientCruise, EfficientRoll lub LGS. Na początek MAN Lion's Coach jest dostępny w dwóch wersjach: 12.10-metrowej dwuosiowej i 13-metrowej trzyosiowej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
elektrobus
autonomia
Rosja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....