TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Rokbus Rokietnica z ofertą od Solarisa [AKTUALIZACJA]
INFOBUS.PL - Opublikowano: 25.09.2018 15:30:03
Rokbus Rokietnica z ofertą od Solarisa. Będzie na bogato

Spółka ZUK Rokbus z Rokietnicy do wczoraj, 24 września czekała na oferty w przetargu na dostawę 4 spalinowych autobusów klasy MAXI. Jedyna, którą dzisiaj otwarto minimalnie zmieściła się w budżecie przewoźnika. Przedstawił ją Solaris.

Przypomnijmy, że Rokbus przetarg na zakup 4 autobusów klasy MAXI z silnikami diesla Euro 6. ogłosił w końcówce lipca. O warunkach formalnych zamówienia pisaliśmy tutaj. Przyjrzeliśmy się także wymaganiom wobec nowych nabytków. Mają one trafić do Rokietnicy do końca maja 2020 r. Na zbyt napięty termin nie ma więc co narzekać.

Rokietnickie wymagania

Całkowicie niskopodłogowe pojazdy klasy MAXI mają mieć nadwozia o długości 11,8 - 12,2 m, szerokość minimum 2,5 m oraz wysokość do 3,2 m. Powinny umożliwiać podróż przynajmniej 85 pasażerom, w tym nie mniej niż 24 osobom na miejscach siedzących. Przynajmniej 8 foteli ma być dostępnych z niskiej podłogi. Wejście na pokład ma być możliwe dzięki trzem wejściom w układzie 2-2-2.

Autobusy mają być napędzane silnikami diesla spełniającymi normę Euro 6. Jednostka ma mieć powyżej 200 kW mocy, maksymalny moment obrotowy nie mniejszy niż 1300 Nm oraz pojemność skokową powyżej 9 l. Będzie zblokowana z automatyczną, min. czterobiegową skrzynią biegów, że będzie dostosowana pod kątem minimalizowania spalania. W komorze silnika nie może zabraknąć systemu detekcji i gaszenia pożaru. Dodatkowo w celu poprawy bilansu energetycznego oraz dalszego obniżenie spalania paliwa Rokbus wymagał zamontowania w autobusach paneli fotowoltaicznych i modułu rekuperacyjnego.

Przestrzeń pasażerska ma być klimatyzowana urządzeniem o mocy minimum 30 kW. Wentylacja naturalna ma być zapewniona przez minimum pięć okien uchylnych oraz przynajmniej dwa wywietrzniki dachowe. Wszystkie autobusy będą monitorowane oraz wyposażone w kompletny system informacji pasażerskiej. Będzie się on składał z czterech zewnętrznych wyświetlaczy diodowych o wysokiej rozdzielności, dwóch wewnętrznych LCD 22" i 38" (tzw. e-korale) oraz głosowych zapowiedzi przystanków. Nie zabraknie także gniazdek USB dla pasażerów.

Cena na styk

Na oferty przewoźnik z Rokietnicy czekał do wczoraj. Jak udało nam się ustalić dysponował on budżetem na poziomie ok. 4 mln PLN netto (4,92 mln PLN brutto). Dziś wiemy, że była to dokładnie taka suma. To oznacza, że za jeden autobus z bogatym wyposażeniem spółka była gotowa zapłacić 1 mln PLN netto. Jedyna propozycja, którą wczoraj Rokbus otworzył zmieściła się w tych szacunkach.

Jak można się domyślać jednym z niewielu producentów, który mógł spełnić warunki przewoźnika oferując autobus z dużym silnikiem diesla oraz z rekuperacją i panelami fotowoltaicznymi był Solaris. Propozycja producenta z Bolechowa jest minimalnie poniżej budżetu Rokbusa. To 3 998 000 PLN netto (4 917 540 PLN brutto). Jeden Nowy Urbino 12 w kompletacji interesującej spółkę z Rokietnicy został wyceniony na kwotę 999 500 PLN netto.

Ruch po stronie Rokbusa. Skoro propozycja Solarisa mieści się w szacunkach przewoźnika to rozstrzygnięcie może być tylko jedno. A najpierw formalnościom musi się stać zadość.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Rokbus Rokietnica
Solaris
fotowoltaika
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....