TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Rok pod znakiem elektrobusów i hybryd w Krakowie
InfoBus.pl - Opublikowano: 02.01.2017 21:41:02 3 komentarze
Rok pod znakiem elektrobusów i hybryd w Krakowie (foto: MPK)

Nowe autobusy elektryczne i hybrydowe ? MPK Kraków podsumowało inwestycje w 2016 roku.

W 2016 roku najważniejszym wydarzeniem dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie było zapewnienie transportu dla uczestników Światowych Dni Młodzieży. W okresie trwania Światowych Dni Młodzieży tj. od 25 do 31 lipca 2016 roku autobusy wykonały 1 054 dodatkowych kursów. W sumie tramwaje i autobusy od 23 do 31 lipca wykonały ok. 400 000 km więcej w porównaniu do wakacyjnego rozkładu jazdy, który obowiązywał przed rozpoczęciem ŚDM. Średnio kursowało ok. 580 autobusów. W pracy byli niemal wszyscy prowadzący jakich zatrudnia MPK SA, czyli 1 083 kierowców.

Rok 2016 był także szczególny ze względu na dostawy nowoczesnych, przyjaznych dla środowiska autobusów. W sumie w 2016 roku mieszkańcy Krakowa zyskali 92 autobusy, w tym 75 autobusów z silnikami Euro 6, 12 autobusów hybrydowych przegubowych oraz 5 autobusów elektrycznych. MPK w Krakowie wydało na te inwestycje ponad 120 000 000 zł.

Oprócz dostaw nowych pojazdów MPK w 2016 roku podpisało także umowy, dzięki którym w 2017 roku do Krakowa trafi kolejnych 97 nowych autobusów, w tym 20 autobusów elektrycznych. Dzięki temu tabor autobusowy MPK stanie się jeszcze bardziej przyjazny dla środowiska. Już obecnie 309 autobusów spośród 531, które posiada MPK, to pojazdy wyposażone w silniki spełniające co najmniej normę Euro 5 (w tym są także autobusy hybrydowe i elektryczne). Po dostawach nowych autobusów w 2017 roku ta liczba zwiększy się do ponad 400 (to stanowi ok. 80 całego taboru autobusowego).

MPK kupiło także w mijającym roku dwa nowoczesne pojazdy techniczne. Jeden będzie służył do holowania autobusów uszkodzonych np. w wyniku wypadków drogowych, a drugi umożliwi m.in. podnoszenie tramwajów.

W 2016 roku przybyło także automatów Krakowskiej Karty Miejskiej. Dzięki zamontowaniu 13 nowych urządzeń liczba automatów KKM zwiększyła się do 131. Wszystkie są już wyposażone w czytniki kart płatniczych (w 2016 roku MPK zamontowało w automatach ponad 40 czytników).

Poprawił się także komfort pasażerów oczekujących na przyjazd tramwajów i autobusów na przystankach. Na 40 z nich pojawiło się Wi-Fi. Dodatkowo MPK w 2016 roku zamontowało na wiatach przystankowych ponad 200 elementów oświetlenia (m.in. gablot z rozkładami jazdy) oraz 69 nowych ławek.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Kraków
zajezdnia
elektrobus
hybryda
 • max – 03.01.2017

  Na koniec roku kupili z "wolnej ręki" 12-metrowego testera elektryka

 • #impressed – 03.01.2017

  Naprawdę imponujące liczby! Kraków wyrasta na lidera komunikacji miejskiej w Polsce (a może nawet w Europie?).

 • ttt – 03.01.2017

  Kraków Brawo i Gratulacje

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....