TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Rewolucja w Olkuszu. Mówią ZKG KM i Transgór
INFOBUS.PL - Opublikowano: 15.04.2019 15:00:38
fot. UMiG Olkusz

Wiadomo już, kto będzie obsługiwał kursy publicznych autobusów w gminach Olkusz, Bolesław, Bukowno i Klucze, organizowanych przez Związek Komunalny Gmin "Komunikacja Międzygminna".

Przypomnijmy, że najkorzystniejszą ofertę przedstawiło konsorcjum składające się z trzech śląskich firm przewozowych. Jego liderem jest Transgór z Mysłowic. Spółce partnerują firmy LZ Lazar z Zendka oraz świerklaniecki PKS Południe. W miniony piątek, 11 kwietnia z przewoźnikami podpisano dwie umowy na dziesięcioletnią obsługę związkowych linii.

"Jesteśmy na ostatniej prostej na drodze do nowoczesnego transportu zbiorowego w czterech gminach obsługiwanych przez Związek. Już niebawem pasażerowie będą korzystali z komfortowych autobusów, które dzięki swojej wysokiej klasie będą konkurencyjne z innymi środkami transportu" – komentował Tadeusz Chwast, przewodniczący ZKG KM w Olkuszu.

Rewolucja od lipca
Dzięki podpisanym z konsorcjum kontraktom, przez najbliższych 10 lat, począwszy od 1 lipca za świadczenie usług na rzecz związku odpowiadać będą firmy z wieloletnim doświadczeniem w transporcie zbiorowym. Wykorzystane do tego będą 23 nowe autobusy marek Solaris i Autosan zakupione w ramach programu "Obniżenie emisyjności Gmin Olkusz, Bolesław, Bukowno, Klucze poprzez wykorzystanie niskoemisyjnego transportu miejskiego i organizację zbiorowego transportu publicznego", 11 autobusów konsorcjum oraz sześć pojazdów rezerwowych.

Warto zwrócić uwagę, że rok produkcji pojazdów oferenta nie będzie niższy niż 2019 rok. Wartość umowy obowiązującej przez najbliższą dekadę wyniesie ponad 130 mln zł brutto, a praca eksploatacyjna nawet 25 mln wzkm. Konsorcjum rozpocznie obsługę kursów po stawce początkowej 4,77 zł/wzkm netto.

"Dołożymy wszelkich starań, aby pasażerowie byli zadowoleni z naszych usług i chętnie korzystali z autobusów. To dla nas duże wyzwanie i ogromna odpowiedzialność, ale jestem przekonany, że dzięki 25-letniemu doświadczeniu i nowoczesnemu podejściu do wyzwań, jakie stawia współczesna komunikacja, wywiążemy się z naszych obowiązków względem pasażerów" – mówił Zbigniew Gruszka, prezes mysłowickiego Transgóru.

Już niebawem na ulicach Olkusza, Bukowna, Bolesławia i Klucz pojawią się nowe autobusy zakupione przez Związek za 28 mln zł, z czego około 19,4 mln zł stanowi dofinansowanie ze środków zewnętrznych.

"Naszą ambicją było stworzenie w naszym rejonie transportu publicznego najwyższej klasy. Niezmiernie się cieszę, że marzenie o nowoczesnych autobusach się spełnia na naszych oczach" – komentował Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
linie
ZKGKM Olkusz
Transgór Mysłowice
LZ Lazar
PKS Południe

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....