TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Remonty lotniskowych Cobusów w serwisie AutoMatunin
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 30.06.2009 23:48:24 2 komentarze
Remonty lotniskowych Cobusów w serwisie AutoMatunin

Serwis AutoMatunin w Jelczu-Laskowice realizuje kontrakt na generalny remont 25 autobusów lotniskowych Contrac Cubus 3000. To niskopodłogowe autobusy o długości prawie 14 metrów, szerokości 3 metrów i łącznej pojemności 112 miejsc pasażerskich, w tym 14 siedzących. Pojazdy o aluminiowej konstrukcji zbudowane są na podwoziu Mercedes-Benz COBUS BF 30 low floor.

Aktualnie remontowe w jelczańskim zakładzie egzemplarze wyposażone są w silniki Mercedes-Benz OM 904 LA Euro 3, współpracujące z automatycznymi skrzyniami ZF. Komfort pasażerom zapewnia klimatyzowana kabina oraz funkcja „przyklęku”, która umożliwia bezproblemowe wyjście / wejście do pojazdu. Co istotne dla lotniskowych zastosowań –po obu stronach pojazdów została zamontowane drzew układzie 2-2-2. O szczegółach remontów lotniskowych autobusów w firmie AutoMatunin rozmawiamy z jej właścicielem –Arkadiuszem Matuninem:

InfoBus: Od kiedy rozpoczęliście współpracę z niemiecką firmą Contrac w zakresie napraw autobusów lotniskowych Cubus?

Arkadiusz Matunin, serwis AutoMatunin: W 2007 r. wykonaliśmy pierwszy, próbny remont autobusu lotniskowego Cubus 3000. Test wypadł pomyślnie, pojazd został następnie sprzedany do obsługi lotniska w Niemczech. Nasz zakład odwiedził sam szef spółki Contrac GmbH i podjęliśmy rozmowy o dalszej współpracy. Konkretne decyzje zapadły w zeszłym roku, w siedzibie niemieckiej firmy w Wiesbaden, gdzie podpisaliśmy kontrakt na remont 25 autobusów lotniskowych Contrac Cobus 3000 w 2009 r. Pierwsze egzemplarze z tej partii dotarły do naszego zakładu w Jelczu-Laskowice i w styczniu rozpoczęliśmy ich remont.

InfoBus: Ile do tego momentu wyremontowaliście już autobusów?

Aktualnie przekazaliśmy naszemu partnerowi 7 gotowych pojazdów. Oczywiście czas remontu każdego pojazdu jest różny i zależy od stopnia zniszczenia komponentów. Najbardziej zdewastowane pojazdy trafiają do nas z Włoch –np. z lotniska w Mediolanie czy . Najmniej zniszczone były te z Niemiec oraz z Okęcia.

InfoBus: Co przede wszystkim ulega wymianie?

Realizujemy tutaj kompleksową naprawę główną, czyli przywracamy pojazd prawie do stanu nowości. Zaczynamy od remontu silnika, skrzyni biegów, układu pneumatycznego, hamulcowego, klimatyzacji, a kończymy na wymianie tapicerki i nowych oponach. W przypadku konieczności wymiany szyb –sprowadzamy je specjalnie z firmy Pilkington, która produkuje tego typu nietypowe szyby dla autobusów Cobus. Generalnie taki remont wymaga dużych umiejętności od naszych mechaników i elastycznego podejścia. Dlatego współpraca z firmą Cotrac to nobilitacja dla nas i potwierdzenie najwyższych kwalifikacji. Oczywiście to też potwierdzenia wysokiej konkurencyjności naszych cen w porównaniu np. z niemieckimi serwisami.

InfoBus: Gdzie trafiają potem wyremontowane autobusy?

Na rozmaite lotniska w całej Europie. Generalnie Contrac prowadzi szeroką akcję sprzedaży tego typu używanych pojazdów, które pozyskuje w drodze odkupu przy zakupie nowych egzemplarzy. I tak Cobusy z bardziej majętnych lotnisk potem trafiają do tych mniej zamożnych, które jednak chcą mieć profesjonalny sprzęt do przewozu pasażerów. Biorąc pod uwagę aktualną sytuację w lotnictwie –mamy nadzieję na długą współpracę z firma Contrac.

InfoBus: Czym –poza naprawami lotniskowych Cobusów –zajmuje się serwis AutoMatunin?

Generalnie od 2000 r. zajmujemy się serwisem samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów. Dodatkowo dysponujemy Okręgową Stacją Kontroli Pojazdów, sklepem z częściami zamiennych do wszystkich pojazdów, parkingiem 24h oraz myjnią. Jeżeli chodzi o autobusy zajmujemy się naprawami pojazdów wszystkich marek, w tym najczęściej trafiają do nas Neoplany, Setry, MAN-y i Mercedesy. Nie ograniczają nas także gabaryty –dysponujemy dwoma komorami lakierniczymi, które dzięki swojej długości umożliwiają malowanie także pojazdów przegubowych.

InfoBus: Bardzo dziękuje za rozmowę.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Cubus
remont
lotnisko
Niemcy
  • henlud@interia.pl – 15.07.2015

    Czy w Waszej Firmie można kupić bezpośrednio Cobusa po remoncie ! i jaki koszt w przybliżeniu .

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....