TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Remonty lotniskowych Cobusów w serwisie AutoMatunin
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 30.06.2009 23:48:24 2 komentarze
Remonty lotniskowych Cobusów w serwisie AutoMatunin

Serwis AutoMatunin w Jelczu-Laskowice realizuje kontrakt na generalny remont 25 autobusów lotniskowych Contrac Cubus 3000. To niskopodłogowe autobusy o długości prawie 14 metrów, szerokości 3 metrów i łącznej pojemności 112 miejsc pasażerskich, w tym 14 siedzących. Pojazdy o aluminiowej konstrukcji zbudowane są na podwoziu Mercedes-Benz COBUS BF 30 low floor.

Aktualnie remontowe w jelczańskim zakładzie egzemplarze wyposażone są w silniki Mercedes-Benz OM 904 LA Euro 3, współpracujące z automatycznymi skrzyniami ZF. Komfort pasażerom zapewnia klimatyzowana kabina oraz funkcja „przyklęku”, która umożliwia bezproblemowe wyjście / wejście do pojazdu. Co istotne dla lotniskowych zastosowań –po obu stronach pojazdów została zamontowane drzew układzie 2-2-2. O szczegółach remontów lotniskowych autobusów w firmie AutoMatunin rozmawiamy z jej właścicielem –Arkadiuszem Matuninem:

InfoBus: Od kiedy rozpoczęliście współpracę z niemiecką firmą Contrac w zakresie napraw autobusów lotniskowych Cubus?

Arkadiusz Matunin, serwis AutoMatunin: W 2007 r. wykonaliśmy pierwszy, próbny remont autobusu lotniskowego Cubus 3000. Test wypadł pomyślnie, pojazd został następnie sprzedany do obsługi lotniska w Niemczech. Nasz zakład odwiedził sam szef spółki Contrac GmbH i podjęliśmy rozmowy o dalszej współpracy. Konkretne decyzje zapadły w zeszłym roku, w siedzibie niemieckiej firmy w Wiesbaden, gdzie podpisaliśmy kontrakt na remont 25 autobusów lotniskowych Contrac Cobus 3000 w 2009 r. Pierwsze egzemplarze z tej partii dotarły do naszego zakładu w Jelczu-Laskowice i w styczniu rozpoczęliśmy ich remont.

InfoBus: Ile do tego momentu wyremontowaliście już autobusów?

Aktualnie przekazaliśmy naszemu partnerowi 7 gotowych pojazdów. Oczywiście czas remontu każdego pojazdu jest różny i zależy od stopnia zniszczenia komponentów. Najbardziej zdewastowane pojazdy trafiają do nas z Włoch –np. z lotniska w Mediolanie czy . Najmniej zniszczone były te z Niemiec oraz z Okęcia.

InfoBus: Co przede wszystkim ulega wymianie?

Realizujemy tutaj kompleksową naprawę główną, czyli przywracamy pojazd prawie do stanu nowości. Zaczynamy od remontu silnika, skrzyni biegów, układu pneumatycznego, hamulcowego, klimatyzacji, a kończymy na wymianie tapicerki i nowych oponach. W przypadku konieczności wymiany szyb –sprowadzamy je specjalnie z firmy Pilkington, która produkuje tego typu nietypowe szyby dla autobusów Cobus. Generalnie taki remont wymaga dużych umiejętności od naszych mechaników i elastycznego podejścia. Dlatego współpraca z firmą Cotrac to nobilitacja dla nas i potwierdzenie najwyższych kwalifikacji. Oczywiście to też potwierdzenia wysokiej konkurencyjności naszych cen w porównaniu np. z niemieckimi serwisami.

InfoBus: Gdzie trafiają potem wyremontowane autobusy?

Na rozmaite lotniska w całej Europie. Generalnie Contrac prowadzi szeroką akcję sprzedaży tego typu używanych pojazdów, które pozyskuje w drodze odkupu przy zakupie nowych egzemplarzy. I tak Cobusy z bardziej majętnych lotnisk potem trafiają do tych mniej zamożnych, które jednak chcą mieć profesjonalny sprzęt do przewozu pasażerów. Biorąc pod uwagę aktualną sytuację w lotnictwie –mamy nadzieję na długą współpracę z firma Contrac.

InfoBus: Czym –poza naprawami lotniskowych Cobusów –zajmuje się serwis AutoMatunin?

Generalnie od 2000 r. zajmujemy się serwisem samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów. Dodatkowo dysponujemy Okręgową Stacją Kontroli Pojazdów, sklepem z częściami zamiennych do wszystkich pojazdów, parkingiem 24h oraz myjnią. Jeżeli chodzi o autobusy zajmujemy się naprawami pojazdów wszystkich marek, w tym najczęściej trafiają do nas Neoplany, Setry, MAN-y i Mercedesy. Nie ograniczają nas także gabaryty –dysponujemy dwoma komorami lakierniczymi, które dzięki swojej długości umożliwiają malowanie także pojazdów przegubowych.

InfoBus: Bardzo dziękuje za rozmowę.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Cubus
remont
lotnisko
Niemcy
  • henlud@interia.pl – 15.07.2015

    Czy w Waszej Firmie można kupić bezpośrednio Cobusa po remoncie ! i jaki koszt w przybliżeniu .

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....