TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Rekordowe zamówienia ZF w Turcji
DARIUSZ WIĘCŁAWSKI - Opublikowano: 22.11.2012 13:19:46 2 komentarze
Rekordowe zamówienia ZF w Turcji

Modernizując swój tabor autobusowy, tureckie zarządy transportu publicznego coraz częściej stawiają na komponenty produkcji ZF Friedrichshafen AG. Świadczą o tym zamówienia na podzespoły do układów napędowych i jezdnych dla łącznie 2 043 autobusów miejskich, które będą eksploatowane w Istambule, Ankarze, Izmirze, Gaziantepie, Konyi i Erzurum. Pojazdy zostaną wyposażone w oszczędne skrzynie biegów ZF EcoLife, niezależne zawieszenia, portalowe osie oraz amortyzatory, a także układy kierownicze ze znakiem ZF. Stała rozbudowa systemów miejskiej komunikacji publicznej w rosnących tureckich metropoliach oraz przestawienie się na autobusy niskopodłogowe powoduje, że turecki rynek staje się coraz ważniejszy dla ZF. Już dziś, niemiecka firma jest czołowym dostawcą komponentów podwoziowych i skrzyń biegów do autobusów o długości powyżej 12 metrów w Turcji: jej udział w tym segmencie wynosi ok. 80%. W ostatnim okresie, ZF otrzymał kolejne duże zamówienia od siedmiu różnych zarządów transportu publicznego z sześciu miast na dostawę komponentów dla łącznie 2 043 autobusów miejskich. - „Powodów dla których zamówienia na nasz szeroki wachlarz komponentów autobusowych wciąż rosną jest kilka: Nasze produkty są innowacyjne i niezawodne, co w znacznym stopniu przyczynia się do ograniczenia kosztów cyklu eksploatacji przy jednoczesnym zwiększeniu komfortu dla pasażerów. Dodatkowo, możemy pochwalić się gęstą siecią serwisową na terenie całego kraju, dzięki czemu możemy zapewnić szybką i efektywną pomoc przewoźnikom.”–mówi Rolf Lutz, członek zarządu ZF odpowiedzialny za Dział Produktów dla Pojazdów Użytkowych.

ZF EcoLife –6-stopniowa, automatyczna skrzynia biegów znalazła zastosowanie w ok. 1 108 nowych autobusach solo i przegubowych wyprodukowanych przez Karsana, Mercedes-Benz Türk, Temsę i Solarisa. Zarząd transportu publicznego IETT w Istambule, Ego w Ankarze i Eshot w Izmirze –złożyły zamówienia na pojazdy z tymi skrzyniami z kilku powodów. Dzięki współpracy nowoczesnego sprzętu i inteligentnego oprogramowania, ZF EcoLife ogranicza prędkość obrotową silnika we wszystkich warunkach eksploatacyjnych. Dzięki temu, standardowy program zmiany przełożeń TopoDyn Life zapewnia, że biegi przełączane są przy najniższych możliwych obrotach, w zależności od topografii terenu i obciążenia pojazdu. Łącznie, zapewnia to ograniczenie zużycia paliwa nawet do 10%. Jednocześnie, przyczynia się to do ograniczenia hałasu wytwarzanego przez układ napędowy, na czym zyskują osoby mieszkające blisko przystanków, osoby oczekujące na autobus na przystanku, jak i sami pasażerowie autobusu. Skrzynia biegów EcoLife jest oferowana także z retarderem, który zapewnia kolejne korzyści dla przewoźnika. Ten zintegrowany ze skrzynią hamulec może przejąć do 90% wszystkich akcji hamowania w codziennej eksploatacji autobusu, co pozwala oszczędzić hamulce robocze pojazdu.

 

Wszystkie 2 043 zamówione autobusy dla siedmiu tureckich zarządów transportu publicznego wyposażone są także w portalowe osie ZF. Oś napędowa AV 132 oraz oś wleczona AVN 132 pozwalają uzyskać prawie identyczną wysokość podłogi na całej długości przejścia w przestrzeni pasażerskiej. Część zamówionych pojazdów zostanie wyposażona także w amortyzatory ZF. Znaczna liczba tych pojazdów będzie posiadać także nowoczesną, niezależnie zawieszoną oś przednią ZF RL 75 EC. Z kolei 878 z zamówionych w Turcji autobusów zostanie wyposażonych w układy kierownicze produkowane przez ZF Lenksysteme GmbH.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
ZF
Turcja
  • MB – 23.11.2012

    Autobusy Solarisa z komponentami ZF dla Turcji? Warto podać więcej informacji o tym kontrakcie!!!

  • redek – 27.11.2012

    Solaris na dzień dzisiejszy nie ma żadnego zamówienia w turcji. No i turcy powinni tylko tureckie kupować a nie polskie badziewie...prawda? Chronić swój bardzo duży rynek przed produktami z polski tak jak polacy bronią się przed tureckimi.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....