TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Regatowa premiera przegubowych elektrobusów Volvo 7900AE
InfoBus.pl - Opublikowano: 04.06.2018 13:00:57 1 komentarz
Regatowa premiera przegubowych elektrobusów Volvo 7900AE

Pierwsze dwa przegubowe autobusy elektryczne Volvo, które zostały wyprodukowany we wrocławskiej fabryce koncernu zadebiutują podczas regat Volvo Ocean Race w Göteborgu.

W dniach 14-21 czerwca w Göteborgu w Szwecji odbędą się prestiżowe regaty Volvo Ocean Race. To dobry moment, aby po raz pierwszy pokazać mieszkańcom i mediom dwa całkowicie nowe, przegubowe autobusy elektryczne marki Volvo. Ich targowa premiera będzie miała miejsca na IAA 2018 w Hanowerze.

Elektryczni debiutanci - Volvo 7900AE - będą kursować między centrum Nordstan a miejscem wydarzenia w Frihamnen. Po regatowej premierze, od 25 czerwca, oba pojazdy będzie można spotkać na części linii nr EL16, która jest częścią trasy Västtrafik's 16. W ciągu dnia będą również działać między Eriksbergstorget i Sahlgrenska University Hospital. Na trasie zostaną zbudowane dwa nowe przystanki, a dwa istniejące przystanki autobusowe w Eriksbergstorget i Lindholmen zostaną przebudowane. Ponieważ elektryczne autobusy przegubowe są prototypami, pojazdy będą operować poza regularnym rozkładem jazdy sieci transportu publicznego Västtrafik. Ich test to kolejny element projektu ElectriCity, dzięki któremu od 2015 roku na ulice Göteborgu wyjechało około dziesięciu autobusów elektrycznych działających. Można je spotkać głównie na trasie nr 55 w Göteborgu.

Volvo 7900AE

Nowe przegubowe autobusy elektryczne Volvo 7900AE mają długość 18 m i mogą pomieścić do 135 pasażerów każdy. Oprócz napędu elektrycznego, pojazdy wyróżniają się szeregiem innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych, dzięki którym podróżowanie nimi będzie łatwiejsze i wygodniejsze dla pasażerów. Autobusy m.in. mają cztery podwójne drzwi, duże powierzchnie podłogowe bez podestów oraz ergonomicznie zaprojektowane poręcze, uchwyty i oparcia. Celem tak zaprojektowanego wnętrza przestrzeni pasażerskiej jest jak najszybsza wymiana jak największej liczby pasażerów podczas postoju pojazdu na przystanku. Do tego sama podróż była być tak wygodna, jak to tylko możliwe, dlatego na pokładzie mamy m.in. bezpłatne Wi-Fi, gniazda do ładowania telefonów komórkowych oraz ekrany z informacjami o ruchu drogowym.

Kolejny etap

Nowe elektryczne autobusy przegubowe są częścią projektu ElectriCity, wspólnego projektu między środowiskiem naukowym, przemysłem i miastem Gothenburg, gdzie opracowywane, demonstrowane i oceniane są nowe rozwiązania dla zrównoważonego ruchu miejskiego następnej generacji.

ElectriCity skupia partnerów projektu - Grupę Volvo, Region Västra Götaland, Västtrafik, Miasto Göteborg, Chalmers University of Technology, Szwedzką Agencję Energetyczną, Park Naukowy Johanneberg, Park Naukowy Lindholmen, Göteborg Energi, Ericsson, Ęlvstranden Utveckling, Keolis, Akademiska Hus i Chalmersfastigheter.

Projekt przegubowego autobusu jest prowadzony przez Volvo, Västtrafik, miasto Göteborg, Göteborg Energi i Transdev

-"Dzięki tym dwóm pierwszym elektrycznym autobusom przegubowym robimy kolejny ważny krok w kierunku wolnego od emisji transportu publicznego w Göteborgu i zachodniej Szwecji. Mamy nadzieję, że jak najwięcej mieszkańców i gości będzie miało okazję przeżyć podróży tymi wyjątkowymi autobusami" - powiedziała Ulrika Frick, przewodnicząca komisji transportu publicznego Västra Götaland Regional Council.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
premiera
Volvo
Szwecja
  • zxcvbnm – 04.06.2018

    Przetarg na 130 elektrowozów dla MZA może być ciekawy... Niby Volvo nie za bardzo startuje w Warszawie, ale kiedyś może to nastąpić przy dużym zamówieniu.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....