TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

RazemDamyRadę: Przyłbice dla medyków od kierowców autobusów
InfoBus.pl - Opublikowano: 25.04.2020 14:00:35
RazemDamyRadę: Przyłbice dla medyków od kierowców autobusów; fot. Kamil Złoch / UM Gdynia

23 kwietnia specjalny autobus PKM Gdynia odwiedził m.in. gdyński Dom Pomocy Społecznej. Zamiast pasażerów przywiózł … przyłbice ochronne dla służb medycznych.

W godzinach pracy – kierowcy gdyńskich autobusów, po godzinach – wolontariusze, którzy za wspólnie zebrane środki kupują materiały i montują ochronne przyłbice dla służb medycznych. Pracownicy PKM Gdynia przyłączyli się do walki z koronawirusem i rozwijają swoją akcję pomocową. W czwartek około 400 sztuk osłon trafiło m.in. do gdyńskiego DPS-u, hospicjum i szpitala w Redłowie.

Oddolna zbiórka

Pomagać chcą wszyscy – regularnie wyrastają kolejne inicjatywy, które wspierają służby medyczne walczące ze skutkami pandemii koronawirusa. Do tych, którzy łączą siły i działają dla wspólnego celu dołączyli już kilka tygodni temu kierowcy z PKM Gdynia.

Szybka zbiórka wśród pracowników, zebranie sumy niezbędnej do ruszenia z pomocą i zza kierownicy autobusu chętni przenieśli się po godzinach do warsztatu, gdzie wspólnymi siłami zaczęli wytwarzać ochronne przyłbice, jeden z najbardziej potrzebnych medykom środek ochrony osobistej.

-"To oddolna grupa kierowców, która zaproponowała zbiórkę pieniędzy. Zebrali środki, zostały zakupione materiały i przyłbice pracownicy robili sami. To montaż oraz przycinanie i z gotowych elementów, i z materiałów dopasowywanych. Bardzo duży ukłon dla pracowników, bo to ich pomysł, organizacja i wykonanie – komentuje Piotr Topolewicz, wiceprezes PKM Gdynia.

Pond 500 sztuk

Liczby przyłbic, które już wyprodukowano robią wrażenie. Kierowcy współpracują z gdyńską firmą Ars Reklamy, która użyczyła materiały niezbędne do montażu. Z pierwszej partii sprzętu już korzysta medyczny personel w Gdyni, a w czwartek kolejnych kilkaset sztuk, tym razem do innych placówek, dostarczył specjalny autobus PKM, który rano wyruszył z bazy w Kaczych Bukach.

-"Pierwsze miejsce to Dom Pomocy Społecznej na Pustkach Cisowskich, kolejny punkt to hospicjum gdyńskie, Instytut Medycyny Morskiej i Tropikalnej oraz Szpital im. PCK w Redłowie, a ostatnim naszym przystankiem będzie Szpital Marynarki Wojennej w Gdańsku. Ilość przyłbic, które zrobiliśmy z koleżankami i kolegami od początku trwania naszej akcji to ponad 500 sztuk. Już 120 sztuk trafiło do Szpitala Miejskiego, dziś mamy prawie 400, które będziemy rozwozić. Oprócz tego jedna z naszych koleżanek uszyła też własnoręcznie ponad 300 bawełnianych maseczek – wylicza Aleksandra Suska, kierowca PKM Gdynia i organizatorka akcji.

Jak zapowiadają przedstawiciele PKM, akcja nadal trwa – w zajezdni autobusowej ciągle znajduje się puszka, z której środki zostaną przeznaczone na przygotowanie kolejnej partii przyłbic dla medyków.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
kierowca
PKM Gdynia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....