TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

RATP, MOIA i MAN TGE, czyli autobusy na żądanie w Londynie
InfoBus.pl - Opublikowano: 21.11.2019 13:00:31
RATP, MAN TGE i autobusy na żądanie. Londyn!; fot. RATP

Londyn testuje usługę autobusów na żądanie, które można zarezerwować za pomocą aplikacji. Jest to efekt konsultacji publicznych przeprowadzonych przez TfL w tym roku.

W ciągu ostatnich kilku lat w londyńskim systemie transportu publicznego wprowadzono szereg innowacji technologicznych. Jedną z nich są minibusy "na żądanie", które działają aktualnie w dwóch dzielnicach: Ealing (start 13 listopada), na zachodzie miasta i w Sutton, na południu , gdzie ta usługa została uruchomiona w maju.

Co najciekawsze, usługę w Ealing świadczy konsorcjum firm: grupa transportowa RATP i niemiecka firma technologiczna MOIA, która z kolei należy do grupy Volkswagen. MOIA oferuje już transport na żądanie w Hanowerze - od lata 2018 r. i w Hamburgu - od 15 kwietnia 2019 r. Z kolei założona w 2002 r. grupa RATP Dev obsługuje i utrzymuje systemy transportu miejskiego w 12 krajach na czterech kontynentach. W jej sieciach podróżuje ponad 1,5 miliarda pasażerów każdego roku.

Test w Ealing

Najnowszy test w Ealing obejmie obszar od Southall na zachodzie do North Circular i od A40 na północy do Boston Manor na południu.

Idea jest taka: to pasażerowie sami mają rezerwować swoje podróże za pomocą aplikacji lub połączenia telefonicznego. Autobus nie ma wyznaczonej trasy i zabiera ludzi z "elastycznych przystanków". Po zamówieniu jazdy użytkownicy nie będą czekać dłużej niż około 10 minut na autobus.

Nie jest tanio

Transport for London poinformował, że usługa będzie działać między 6:00 a 1:00 rano, a jej koszt to 3,50 GBP (4,50 USD) za jedną podróż. Pasażerowie będą mogli skorzystać z tygodniowego i miesięcznego abonamentu. Co dziesiąta podróż będzie bezpłatna!

System ma funkcjonować siedem dni w tygodniu przez okres 12 miesięcy. Klienci mogą zapłacić z góry za podróż za pośrednictwem aplikacji lub przez telefon za pomocą kart Visa lub Mastercard.

Nowe autobusy

Wybrane autobusy - MAN TGE City - mogą pomieścić także wózki inwalidzkie i są w pełni dostępne dla wszystkich pasażerów. Wszystkie są fabrycznie nowe, spełniają normę Euro 6 i surowe normy ULEZ.

Warto wiedzieć, że ich kierowcy ukończyli zaawansowane szkolenie i mają te same warunki finanasowe, jak podczas prowadzenia tradycyjnych autobusów w Londynie, w tym płacę minimalną dla kierowcy autobusu w Londynie oraz gwarancję poziomu wynagrodzenia odpowiadającego ich poziomowi obsługi i doświadczenia na wypadek zmiany operatora.

Na koniec dodajmy, że usługa w Ealing nie będzie dostępna dla dzieci bez opieki w wieku poniżej 13 lat oraz z uwagi na próbę badawczą - nie będzie zintegrowana z systemem płatności kartą Oyster.

Na Wyspach minibusy na żądanie można spotkać też w Liverpoolu i Leicester, gdzie Arriva oferuje usługę opartą na aplikacjach o nazwie ArrivaClick.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
telebus
RATP
MOIA
W. Brytania

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....