TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

RATP, MOIA i MAN TGE, czyli autobusy na żądanie w Londynie
InfoBus.pl - Opublikowano: 21.11.2019 13:00:31
RATP, MAN TGE i autobusy na żądanie. Londyn!; fot. RATP

Londyn testuje usługę autobusów na żądanie, które można zarezerwować za pomocą aplikacji. Jest to efekt konsultacji publicznych przeprowadzonych przez TfL w tym roku.

W ciągu ostatnich kilku lat w londyńskim systemie transportu publicznego wprowadzono szereg innowacji technologicznych. Jedną z nich są minibusy "na żądanie", które działają aktualnie w dwóch dzielnicach: Ealing (start 13 listopada), na zachodzie miasta i w Sutton, na południu , gdzie ta usługa została uruchomiona w maju.

Co najciekawsze, usługę w Ealing świadczy konsorcjum firm: grupa transportowa RATP i niemiecka firma technologiczna MOIA, która z kolei należy do grupy Volkswagen. MOIA oferuje już transport na żądanie w Hanowerze - od lata 2018 r. i w Hamburgu - od 15 kwietnia 2019 r. Z kolei założona w 2002 r. grupa RATP Dev obsługuje i utrzymuje systemy transportu miejskiego w 12 krajach na czterech kontynentach. W jej sieciach podróżuje ponad 1,5 miliarda pasażerów każdego roku.

Test w Ealing

Najnowszy test w Ealing obejmie obszar od Southall na zachodzie do North Circular i od A40 na północy do Boston Manor na południu.

Idea jest taka: to pasażerowie sami mają rezerwować swoje podróże za pomocą aplikacji lub połączenia telefonicznego. Autobus nie ma wyznaczonej trasy i zabiera ludzi z "elastycznych przystanków". Po zamówieniu jazdy użytkownicy nie będą czekać dłużej niż około 10 minut na autobus.

Nie jest tanio

Transport for London poinformował, że usługa będzie działać między 6:00 a 1:00 rano, a jej koszt to 3,50 GBP (4,50 USD) za jedną podróż. Pasażerowie będą mogli skorzystać z tygodniowego i miesięcznego abonamentu. Co dziesiąta podróż będzie bezpłatna!

System ma funkcjonować siedem dni w tygodniu przez okres 12 miesięcy. Klienci mogą zapłacić z góry za podróż za pośrednictwem aplikacji lub przez telefon za pomocą kart Visa lub Mastercard.

Nowe autobusy

Wybrane autobusy - MAN TGE City - mogą pomieścić także wózki inwalidzkie i są w pełni dostępne dla wszystkich pasażerów. Wszystkie są fabrycznie nowe, spełniają normę Euro 6 i surowe normy ULEZ.

Warto wiedzieć, że ich kierowcy ukończyli zaawansowane szkolenie i mają te same warunki finanasowe, jak podczas prowadzenia tradycyjnych autobusów w Londynie, w tym płacę minimalną dla kierowcy autobusu w Londynie oraz gwarancję poziomu wynagrodzenia odpowiadającego ich poziomowi obsługi i doświadczenia na wypadek zmiany operatora.

Na koniec dodajmy, że usługa w Ealing nie będzie dostępna dla dzieci bez opieki w wieku poniżej 13 lat oraz z uwagi na próbę badawczą - nie będzie zintegrowana z systemem płatności kartą Oyster.

Na Wyspach minibusy na żądanie można spotkać też w Liverpoolu i Leicester, gdzie Arriva oferuje usługę opartą na aplikacjach o nazwie ArrivaClick.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
telebus
RATP
MOIA
W. Brytania
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....