TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

RAPT przetestuje elektrobus BYD
InfoBus.pl - Opublikowano: 21.06.2016 17:18:56 2 komentarze
fot. BYD Europe

BYD, największy na świecie producent autobusów elektrycznych wykonany ważny krok w kierunku wprowadzenia swoich produktów na rynek francuski. Firma liczy, że sześciomiesięcznemu testowi jednego ze swoich pojazdów przez paryski RATP uzyska niezbędną referencję, która skłoni innych operatorów z Francji do skorzystania z oferty BYD.

Autobus rozpocznie pracę eksploatacyjną we wrześniu. Test miałby potrwać do końca lutego przyszłego roku. Chiński elektrobus będzie kierowany do obsługi dwóch linii. Stosowną umowę, dzięki której RAPT będzie testował elektrobus podpisano 14 czerwca w trakcie targów Transports Publics 2016, które odbywały się w Paryżu. Pod dokumentem podpisali się Elisabeth Borne, dyrektor zarządzający RATP i Isbrandt Ho, dyrektor zarządzający BYD Europe.

"Zawarcie tej umowy pokazuje ambicje RATP, aby stać się ważnym graczem w transformacji energetycznej w sektorze transportu publicznego. Chcemy przetestować jak najwięcej pojazdów elektrycznych przed rozpoczęciem przetargów, które planujemy na drugą połowę przyszłego roku. Dzięki wsparciu STiF (red. organizator komunikacji w regionie Ile-de-France) oraz władz Paryża staniemy się pierwszym na świecie operatorem posiadającym pełni ekologiczną flotę autobusów " - powiedziała Elisabeth Borne.

"Jest to znaczący krok dla BYD. Jest tym ważny, że na współpracę z nami zdecydował się Paryż, który jest rozpoznawany jako lider transportu publicznego na całym świecie. Słyszeliśmy o ogromnym zaangażowaniu w poprawę jakości powietrza zarówno przez rząd francuski jak i regionalny w Paryżu. Jesteśmy zachwyceni, że przyczyni się do tego jeden z naszych autobusów " - dodał Isbrandt Ho.

We francuskim porządku prawnym obowiązują obecnie przepisy przejściowe ustawy o prawie energetycznym. Dają one czas operatorom i zarządcom komunikacji na przygotowanie się do zwiększenia nakładów na zero- lub niskoemisyjny tabor. Docelowo od 2025 roku pojazdy na olej napędowy mają stanowić maksymalnie połowę użytkowanego taboru.

Projekt "Bus 2025", który realizuje RAPT zakłada się z pełne odnowienia floty przewoźnika. Kilka kroków w celu juz zrobiono. Do 2025 roku paryski operator zakłada, że jego tabor będzie się składał w 80% z elektrobusów i 20% z autobusów na gaz ziemny. Skala zakupów może być bezprecedensowa. RAPT obsługuje ponad 350 linii autobusowych i przewozi ok. 1,1 mln pasażerów. Do realizacji tych zadań firma potrzebuje ok. 4 500 pojazdów.

BYD K9, który zostanie wykorzystany w paryskim teście zaliczył podobne sprawdziany w ponad 150 miastach na całym świecie. Efektem tego było między innymi zwycięstwo chińskiego producenta w Londynie. Przypomnijmy, że BYD dostarczy do stolicy Anglii 51 elektrobusów jeszcze w tym roku. Firma jednak nie spoczywa na laurach, ale skupia się także na innych kwestiach. Jedną z nich jest stworzenie kompletnej floty elektrobusów dla miejskich przewoźników. BYD pracuje obecnie nad elektrycznymi autobusami midi o długości ok. 8,5 m, przegubowym oraz piętrowym.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
RAPT
Paryż
BYD
elektrobus
  • ktoś – 22.06.2016

    Zdecydujcie się: RAPT czy RATP?

  • Oesterreicher – 22.06.2016

    Poprawnie jest RATP

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....