TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Raf Trans na zakupach 2020: 34 autobusy
InfoBus.pl - Opublikowano: 20.01.2020 09:00:26
Raf Trans na zakupach 2020: 34 autobusy

Jak co roku Raf Trans - największy autobusowy touroperator w Polsce - wybrał się na autokarowe zakupy. Tradycyjnie w koszyku dominuje "gwiazda", ale nie tylko. .

-"W 2020 roku nasze taborowe zakupy najprawdopodobniej zamkniemy na poziomie 30 autokarów plus kilka minibusów. Nie jest jednak wykluczone, że w trakcie roku nadarzy się kolejna szansa na wzmocnienie naszej floty - powiedział nam Bartosz Egier, specjalista ds. logistyki w Raf Trans.

Na ten moment tegoroczne zamówienie warszawskiej spółki obejmuje 34 pojazdy, w tym 4 szt:

  • 20 szt. Mercedes-Benz Tourismo o pojemności 51+1+1;

  • 5 szt. Mercedes-Benz Tourismo L;

  • 3 szt. Mercedes-Benz Tourismo M,

  • 1 szt. Setra S519HD o pojemności 69+1+1,

  • 1 szt. Scania-Irizar i6S o pojemności 69+1+1,

  • 4 szt. Mercedes-Benz Sprinter z za budowa warszawskiej firmy ProAuto o pojemności 20+1.

W tym zastawieniu sporo niespodzianką jest Scania, ale ta marka już wcześniej występowała we flocie Raf Transu. Dodatkowym impulsem do zakupu trzyosiowego egzemplarza była propozycja odkupu przez Scanię starszego modelu z 2012 r.

-"Jesteśmy zadowoleni z autokarów zaoferowanych przez Scania Polska. Kolor dobraliśmy pod inne pojazdy z tego segmentu i lada dzień zaprezentujemy je już w naszym brandingu. Wersje o bardzo dużej pojemności wykorzystujemy głównie w dalekiej turystyce, a przewagą i6s nad innymi markami w tej klasie gabarytowej polega na wielkości luków bagażowych - podkreśla Bartosz Egier.

Standard Raf Transu

Zdecydowana większość zakupionych autobusów zostanie wyposażona w bogatszą kompletację, obejmujący m.in. automatyczną skrzynią biegów. Wszystkie jednak zamówione pojazdy będą posiadać pełen pakiety systemów bezpieczeństwa oferowanych przez koncern Mercedes-Benz. To dla polskiej firmy najważniejszy aspekt wyposażenia autokaru.

Z kolei zakupione minibusy są przedłużane - do wersji long - co pozwoliło na pozostawienie dużego i komfortowego bagażnika.

-"Generalnie powielamy sprawdzone kompletacje i rozwiązania, choć w kwestiach systemów bezpieczeństwa zdecydowanie stawiamy na nowe rozwiązania i chętnie testujemy wszystkie nowinki - mówi Bartosz Egier.

Aktualnie flota Raf Transu składa się z przeszło 220 pojazdami, w tym 90% tej floty stanowią autobusy Mercedes-Benz i Setra. Ten taborowy trzon uzupełniają marki Scania, VDL czy Van Hool. W ostatnim czasie warszawska firma mocno ogranicza liczbą pojazdów powyżej 5 lat. Firma trafiła na bardzo chłonne rynki zbytu, gdzie przewoźnicy doceniają stan i utrzymanie polskich autokarów. Do tego dochodzi fakt, że były one używane w turystyce, a nie na liniach, co ma znaczenie przy odsprzedaży.

Turystyczna moc

I na koniec zadaliśmy Raf Transowi pytanie o turystyczne prognozy dla Polski i Europy. Czy autobusowi touroperatorzy mogą spać spokojnie?

-"Dobre pytanie. Sytuacje tego rynku jest specyficzna i nie taka łatwa do przewidzenia. Wiele zmiennych buduje sytuację w danym okresie roku. Naszym zdaniem nie ma powodów do obaw. W Polsce na plus działa rosnąca świadomość w zakresie bezpieczeństwa i poszukiwanie nowych, lepiej wyposażonych autokarów, co jak wiadomo, nie zawsze jest najtańszą propozycją na rynku. Z kolei nasza obecność w Europie też nie maleje, co należy uznać za dobry sygnał - podsumowuje Bartosz Egier.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
autokar
turystyka
Raf Trans
Mercedes
Setra
Scania
Irizar

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....