TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Radom kupuje 10 elektrobusów. Jest przetarg MZDiK
INFOBUS.PL - Opublikowano: 14.02.2019 15:00:02
fot. TranslatorPS, phototrans.pl

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu ogłosił zapowiadany przetarg na dostawę 10 elektrobusów klasy MAXI wraz z ładowarkami. Pojazdy zostaną zakupione z myślą o obsłudze linii nr 1. Wygląda na to, że całe zamówienie ma zostać zrealizowane do końca maja 2020 r.

Zakup elektrobusów jest jednym z elementów projektu transportowego, który realizuje miasto przy wsparciu unijnym z mazowieckiego RPO. Oznacza to dofinansowanie w wysokości 56 mln PLN, przy całkowitej wartości projektu na poziomie niespełna 71 mln PLN. Sam zakup elektrobusów jak i dedykowanych ładowarek miałby pochłonąć do 26 mln PLN netto.

Ogłoszony dziś przetarg składa się z dwóch elementów, które zostaną dostarczone przez jednego wykonawcę. Pierwszym jest dostawa 10 autobusów elektrycznych klasy MAXI z nadwoziami o długości 12 m (+-5 %). Kolejnym elementem będzie dostawa ładowarek. Obejmie ona:

  • dwa punkty szybkiego ładowania pantografowego o mocy min. 300 kW, zlokalizowanych na krańcach Osiedle Południe i Osiedle Gołębiów I
  • montaż 10 punktów mobilnych wolnego ładowania (4 ładowarki dwustanowiskowe o mocy 2 x 40 kW, tj. 8 punktów ładowania oraz 2 punkty jednostanowiskowe o mocy min. 40 kW) zlokalizowanych w zajezdni MPK Radom
  • dostawę systemu monitowania infrastruktury ładowania

Na SIWZ jeszcze czekamy. Z ogłoszenia o zamówieniu wynika, że całe zamówienie ma zostać wykonane do końca maja 2020 r.

Przechodzimy do warunków formalnych. Minimum w zakresie zdolności finansowej oferenta urzędnicy określili na 5 mln PLN. Dodatkowo na taką samą kwotę musi on posiadać ubezpieczenie od prowadzonej działalności. Warunek doświadczenia urzędnicy uznają za spełniony jeśli oferent w ciągu ostatnich trzech lat:

  • dostarczył w ramach jednego lub więcej zamówień minimum 10 elektrycznych autobusów klasy MAXI, wyposażonych w autonomiczny układ jazdy zasilany z baterii litowo-jonowych, o długości 12 m (+-5 %)
  • dostarczył i zainstalował, co najmniej jeden komplet systemu ładowania wolnego (typu zajezdniowego przez złącze plug-in, zdolnego do pełnego naładowania magazynu energii trakcyjnej w czasie do 6 godzin) ładowania energią elektryczną autobusów o minimalnej mocy 30 kW (dopuszcza się ładowarkę zajezdniową dwufunkcyjną, tj. pantografową i przez złącze plug-in)
  • dostarczył i zainstalował co najmniej jeden komplet systemu ładowania szybkiego pantografowego i bezobsługowego, zdolnego do częściowego naładowania magazynu energii trakcyjnej autobusów o mocy min. 250 kW

Do kompletu jeszcze wadium. Oferta musi posiadać zabezpieczenie na sumę 300 000 PLN.

MZDiK na oferty czeka do 22 marca. Ich ocenie posłużą trzy kryteria. Cena ma 60% wagi. Maksymalnie 35% punktów można wywalczyć w ocenie technicznej. Pozostałe 5% zdobędą elektrobusy, które mają najniższe zużycie energii elektrycznej.

Pierwsze w historii Radomia autobusy bateryjne zostaną skierowane do obsługi linii nr 1, którą obecnie obsługuje firma Michalczewski. To jednak nie koniec elektromobilnych planów. Kolejne 10 elektrobusów chce pozyskać radomskie MPK. Te miałyby trafić na linię nr 3.

Do tej pory jedyne radomskie doświadczenia z tego typu autobusami były jedynie efektem testów. W listopadzie 2015 r. MPK testowało Ursusa Ekovolta. Z kolei kilka miesięcy później, na jesieni 2016 r. przewoźnik sprawdzał elektrycznego Solarisa Urbino 12.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MZDiK Radom
MPK Radom
elektrobus
unia
RPO

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....