TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Raciborski PKS testuje autobusy Isuzu i Karsan
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.09.2019 14:00:18
Raciborski PKS testuje autobusu Isuzu i Karsan

PKS Racibórz testuje autobusy Isuzu Novocity Life i Karsan Atak, kupuje minibus na bazie Sprintera i czeka na unijne Iveco.

Od 27 sierpnia do 10 września na drogach powiatu raciborskiego i wodzisławskiego będzie można spotkać testowe autobusy Karsan Atak oraz Isuzu Novocity Life. Jak informuje prezes zarządu PKS Racibórz, Damian Knura - oba pojazdy mają po 8 metrów długości, są klimatyzowane, a na pokład mogą zabrać prawie 60 pasażerów, z czego 25 na miejscach siedzących.

Miejski standard

Sprowadzone na testy autobusy napędzane są 4,5 litrowym silnikiem Iveco spełniającym najwyższe normy emisji spalin Euro 6 oraz posiadają automatyczne skrzynie biegów. Testowane midibusy wyróżniają się układem drzwi 1-2-0. Pośrodku pojazdu znajduje się niskopodłogowa platforma zapewniająca bezpośredni dostęp do miejsca dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim lub dla osób podróżujących z dzieckiem w wózku. Należy podkreślić, że aż prawie połowa foteli jest dostępnych z niskiej podłogi, co ułatwia korzystanie z autobusów osobom o ograniczonej sprawności ruchowej.

-"Pojazdy wyposażone są w funkcję "przyklęku nadwozia" (obniżanie autobusu przy wsiadaniu i wysiadaniu pasażerów do poziomu 10-15 centymetrów), klimatyzację przestrzeni pasażerskiej i elektroniczne tablice kierunkowe. Testowane autobusy są bardzo przyzwoicie wyposażone, do tego niewątpliwym ich atutem jest duży udział niskiej podłogi – podkreśla prezes zarządu.

Testy autobusów odbywają się w normalnym ruchu pasażerskim, a ich celem będzie określenie parametrów eksploatacyjnych (spalanie paliwa oraz funkcjonalność) w ramach specyfiki komunikacji na terenie obsługiwanym przez raciborski PKS.

Najnowszy nabytek

Ponadto od 9 sierpnia raciborski PKS posiada w swojej flocie fabrycznie nowy autobus Mercedes-Benz Sprinter 519. Minibus o pojemności 24 miejsc siedzących i posiada wyposażenie w standardzie VIP.

-"Pojazd ten jest wykorzystywany głównie do obsługi dalekobieżnego połączenia relacji Racibórz – Kraków oraz przewozów okazjonalnych, ale również pojawia się na lokalnych raciborskich trasach mówi Damian Knura.

Prowadzone testy autobusów mają na celu wyłonienie marki pojazdów, która w najbliższym czasie zastąpi wysłużone już autobusy klasy MIDI - Autosan Solina i Autosan A0909.

Unijne wsparcie

Dodatkowo już w październiku do PKS-u trafią pierwsze 4 autobusy Iveco Crossway zakupione w ramach projektu pn. "Wymiana części taboru poprzez zakup niskoemisyjnych autobusów komunikacji publicznej w powiecie raciborskim" dofinansowanego z RPO WSL 2014-2020, o czym pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Pojazdy spełniają normę Euro 6 w zakresie emisji spalin i hałasu. Będą obsługiwać 14 linii na terenie całego powiatu raciborskiego.

Dodatkowo w ramach projektu w pojazdach zostaną zainstalowane Systemy Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (m.in. system monitoringu wnętrza autobusu, monitoring gps, infrastruktura dla osób z niepełnosprawnościami – np. oznakowanie w jęz. Braille'a), które zapewnią szybką informację pasażerom oraz wspomogą proces zarządzania taborem w efektywny sposób.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
test
PKS Racibórz
Isuzu
Karsan
Iveco

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....