TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Puławy powtarzają przetarg na trzy MIDI
InfoBus.pl - Opublikowano: 02.02.2018 12:01:12
Puławy powtarzają przetarg na trzy MIDI

W ramach pierwszego podejścia do zakupu unijnych autobusów MZK Puławy dostał tylko ofertę na pojazdy klasy MAXI, dlatego teraz wraca z powrotem do zakupu trzech midibusów. Z unijnym wsparciem.

2 lutego 2018 r. ukazało się zamówienie na dostawę 3 sztuk autobusów miejskich klasy MIDI, fabrycznie nowych, ekologicznych, niskopodłogowych do Miejskiego Zakładu Komunikacji - Puławy. Mają to być częściowo niskopodłogowe pojazdy o długości ok. 8,5 – 9 m. Firma, która "zgarnie" to zadanie będzie miała maksymalnie 300 dni na ich dostarczenie do Puław od chwili podpisania umowy (w ramach pierwszego przetargu było to 220 dni).

Oferowany midibus nie może być prototypem, musi być produkowany seryjnie, tj. znajdować się w bieżącej ofercie sprzedaży. Wymagany przebieg międzyobsługowy ma być nie krótszy niż 30 000 km. Z koeli trwałość nadwozia i zespołów napędowo-jezdnych powinna umożliwić osiągnięcie co najmniej 10 lat eksploatacji przy założeniu średnio 80 000 km rocznego przebiegu.

Puławskie wymagania

Najważniejsze wymagania finansowane w tym zamówieniu są następujące: wadium w wysokości 65 000,00 PLN, wymagane środki finansowe lub zdolność kredytową to 2 000 000,00 PLN. Co do doświadczenia, zamawiający wymaga od oferentów wykazania się w ciągu 3 lat przynajmniej jedną dostawą o łącznej wartości netto nie mniejszej niż 2 000 000,00 PLN. Natomiast kryteria wyboru najkorzystniejszej oferty są następujące:

  • Cena oferty. Waga 60

  • Parametry techniczne. Waga 40

I kluczowa sprawa - kwota przeznaczona przez zamawiającego na sfinansowanie zamówienia. Na pozyskanie midibusów w ramach pierwszego podejścia MZK Puławy miało przygotowane ok. 2,5 mln PLN brutto. Z tego wynika, że koszt pozyskania jednego pojazdu z tej klasy MZK oszacowało na maksymalnie 677 500 PLN netto. Kwota być może nie powalająca, ale też nie sprawiająca wrażenia źle oszacowanej. Dlatego zakładamy, że teraz budżet jest ustalony na podobnym poziomie.

O tym, jakie firmy powalczą o to zamówienie dowiemy się najwcześniej 8 marca, kiedy zaplanowano otwarcie ofert.

Przetargowa historia

Przypomnijmy, że w grudniu 2017 r. Miejski Zakład Komunikacji w Puławach rozstrzygnął dwuczęściowy przetarg - wsparty środkami z lubelskiego RPO - na dostawę łącznie 13 nowych autobusów, w tym na:

  1. 10 szt. niskopodłogowych autobusów miejskich klasy MAXI z silnikami diesla Euro 6

  2. 3 szt. niskopodłogowych autobusów miejskich klasy MIDI z silnikami diesla Euro 6

Przewoźnik otrzymał tylko propozycję w MAXI zadaniu, którą następnie zaakceptowano. Tym samym w Puławach pojawią się kolejne MAN-y Lion's City. Cena za jednem model Lion's City A47 wyniosła 839 000 PLN netto, czyli można śmiało powiedzieć, że przewoźnik z Puław otrzymał od MAN-a bardzo atrakcyjną ofertę. Czy podobnie będzie z midibusami? Zobaczymy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MZK Puławy
unia
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....