TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Przewoźnicy nie zainteresowani autobusowymi liniami na Słowację. Dlaczego?
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.01.2019 09:00:19
Przewoźnicy nie zainteresowani autobusowymi liniami na Słowację. Dlaczego?; fot. Poprad.sk

Zapytanie małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego ws. szacunkowej wyceny obsługi pierwszej transgranicznej linii Zakopane – Sucha Hora pozostało bez echa. To może opóźnić cały projekt.

Przypomnijmy - prace nad uruchomieniem samorządowych linii autobusowych łączących polską i słowacką stronę Tatr trwają od marca 2017. Od dłuższego czasu wszystko jest już ustalone ze stroną słowacką, która z niecierpliwością czeka na decyzje Województwa Małopolskiego. Środki na połączenia są zapisane w budżecie, ustalone są rozkłady jazdy i przystanki, a także dokumentacja przetargowa. I to właśnie do niej swoje zastrzeżenia zgłaszają przewoźnicy.

-"Pierwszy przetarg rozpisano w lipcu 2018 z założeniem, że autobusy mają ruszyć od 1 sierpnia. Niestety, do przetargu nikt się nie zgłosił. Z rozmów z przewoźnikami, które przeprowadziłem wynika, że mają oni zastrzeżenia do projektu umowy. Ich zdaniem należy ją uprościć, gdyż zawarte w niej zapisy są niejednoznaczne, skomplikowane i wzajemnie sprzeczne" – mówi Jakub Łoginow z inicjatywy "Polska – Słowacja – autobusy".

Autobusowa ankieta

W tej sytuacji strona społeczna przygotowała anonimową ankietę, która może pomóc Urzędowi Marszałkowskiemu w zmianie warunków postępowania. Ankieta skierowana jest do przedsiębiorców i ekspertów z branży transportowej, w tym przede wszystkim do przedstawicieli firm, potencjalnie zainteresowanych obsługą tych połączeń.

-"Naszym zdaniem w rozwiązaniu tego problemu może pomóc wspólne spotkanie z przewoźnikami. Do tego dochodzi złagodzenie kryteriów przetargu oraz wydłużenie terminu składania ofert od momentu ogłoszenia przetargu. Z naszym obserwacji wynika, że istotne byłoby także większe zaangażowanie małopolskiego Biura Prasowego w informowanie o działaniach związanych z projektem." - wylicza Jakub Łoginow.

Ankieta dostępna jest TUTAJ Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
Małopolska
Słowacja
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....