TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Przetarg na 7 autobusów dla PKS Nysa unieważniony
INFOBUS.PL - Opublikowano: 26.04.2019 17:00:12
Przetarg na 7 autobusów dla PKS Nysa unieważniony

Starostwo Powiatowe w Nysie jeszcze raz będzie musiało poszukać dostawcy siedmiu autobusów niskowejściowych klasy MAXI dla tamtejszego PKS. 23 kwietnia urzędnicy unieważnili przetarg na ich zakup. Powodem były pieniądze.

Urzędnicy z Nysy musieli jeszcze raz poszukać dostawcy siedmiu "dwunastek" LE. O sprawie anulowania poprzedniego zamówienia pisaliśmy pod koniec stycznia. Konieczne więc było ogłoszenie nowego przetargu.

Ten rozpoczął się 1 marca. Siedem autobusów z napędem konwencjonalnym (silniki diesla Euro 6) będzie wyposażonych w elektroniczne systemy informacji pasażerskiej, system sprzedaży biletów i monitoring wizyjny. Będą objęte długą, bo pięcioletnią gwarancją całopojazdową. Każdy miał umożliwiać podróż min. 47 pasażerom, w tym na miejscach siedzących min. 37 osobom. Autobusy będą umożliwiały przewóz osób niepełnosprawnych, gdyż będą wyposażone w miejsce na wózek. Powiat dalej interesowały wyłącznie konstrukcje niskowejściowe z nadwoziami nie dłuższymi niż 13,5 m. Autobusy miały trafić do Nysy w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy.

Budżet bez długiej gwarancji
Urzędnicy do 6 kwietnia czekali na oferty. Na siedem niskowejściowych "dwunastek" w pakiecie z długą gwarancją przygotowali 6 457 500 PLN brutto. A to oznaczało, że koszt pozyskania jednego pojazdu tego typu przyjęli na poziomie 750 000 PLN netto. To znacznie więcej nic w poprzednich podejściach, ale dalej za mało jak na oczekiwania producentów i jeszcze wymóg pięcioletniej gwarancji.

Pierwszą i jednocześnie najdroższą ofertę przedstawił producent, którego obecności w tym przetargu nikt się nie spodziewał. To Solaris, który pierwszy raz w Polsce zaoferował Nowego Urbino 12LE. Producent "jamników" zaproponował za nyską realizację 8 136 450 PLN brutto. Dało to cenę jednostkową w wysokości 945 000 PLN netto za nU12LE.

Drugi oferentem był polski dealer autobusów z rodziny Iveco Crossway, a więc słupska firma ABP Bus&Coach. Jej propozycja opiewa na 6 973 669,50 PLN brutto. Dało to cenę za jednego Crossway'a 12LE Line w wysokości 809 950 PLN netto.

Najtańszą propozycję przedstawił SOR. Czeski producent mocno odskoczył swoim konkurentom. Był bowiem gotów wykonać nyskie zamówienie za 6 596 260 PLN brutto. A to oznaczało cenę jednostkową za autobus typu CN12 w wysokości 766 116 PLN netto. Teraz pora na ruch powiatu.

Różnice pomiędzy oferentami były dosyć spore uwzględniając wymóg pięcioletniej gwarancji. Sam budżet jak już wspomnieliśmy również był taki sobie, a wręcz nie uwzględniał tej okoliczności.

Powiat nie zdecydował się jednak szukać dodatkowych pieniędzy i trzy dni temu unieważnił przetarg. Szykujemy się więc na powtórkę, w której zdecydowanie należy zmienić kilka rzeczy jeśli urzędnicy chcą zdobyć oferty jak najbliżej i oczekiwań cenowych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Nysa
powiat
PKS Nysa
Iveco
ABP
SOR
Solaris
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....