TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Przeprowadzka kościoła na oponach przemysłowych Continental
Marzena Pulkowska FIRST Public Relations - Opublikowano: 04.12.2007 19:56:50
Przeprowadzka kościoła na oponach przemysłowych Continental

Czy solidny, zbudowany z kamienia kościół może zostać bez potrzeby wyburzania przeniesiony w nowe miejsce? Tak, okazało się to możliwe dzięki specjalnym oponom przemysłowym firmy Continental.

Wydarzenie to miało miejsce pod koniec października 2007r. i do tej pory było jedynym takim przedsięwzięciem w historii kościoła i transportu. Kościół Emaus w miejscowości Heuersdorf w Saksonii został przesunięty o 12 kilometrów do sąsiedniego miasta Borna, ponieważ w najbliższym czasie Heuersdorf ulegnie likwidacji. W miejscu wioski powstanie kopalnia węgla brunatnego, dlatego też konieczne było przeniesienie świątyni. Przesunięcie kościoła oznaczało podniesienie ponad 700 tonowego budynku. Cała operacja została szczegółowo zaplanowana i mimo, iż transport kościoła odbywał się powoli to był najbardziej spektakularną wyprowadzką z miasta.

Wielu mieszkańców podążyło w drogę za przenoszonym kościołem, albowiem byli ciekawi jego podróży przez dwie rzeki, przejazd kolejowy oraz centrum miasta.

Niemiecka firma Scheuerle z siedzibą Pfedelbach wybudowała specjalny, zdalnie sterowany pojazd transportowy, w którym każda pojedyncza oś z maksymalnym 40 tonowym obciążeniem, poprzez możliwość indywidualnego sterowania czyniła pojazd zadziwiająco zwrotnym. Natomiast zlecenie na wykonanie tej spektakularnej przeprowadzki otrzymała utworzona w Rotterdamie w Holandii firma Mammoet specjalizującą się w rozwiązywaniu trudnych problemów transportowych, w szczególności dotyczących przemysłu petrochemicznego, budowy elektrowni, projektów przybrzeżnych i innych komercyjnych zadań.

Sukces projektu, który wymagał precyzji w ustawieniu kościoła w centrum miasta Borna był możliwy dzięki zastosowaniu 160 pneumatycznych opon przemysłowych Continental IC 40 Extra Deep w rozmiarze 355/65-15 przewidzianym specjalnie do takich zadań.

Wysokimi wymaganiami stawianymi przed oponami przemysłowymi firmy Continental użytymi do tego trudnego zadania była kwestia przenoszonego ciężaru, jak i również zwrotność pojedynczych kół. Każda oś musiała posiadać promień skrętu wynoszący nawet 360°podczas ruchu jak i w pozycji stacjonarnej.

Oznacza to, że opony IC40 Extra Deep w rozmiarze 355/65-15 są przeznaczone do intensywnych zastosowań w ciężkich warunkach pracy.  „Te pneumatyczne opony posiadają wyjątkowo gruby bieżnik, są bardzo sztywne i idealnie nadają się do przewożenia ciężkich ładunków”- powiedział Hartmut Weinhold, inżynier samochodowy z PDC Opony Przemysłowe. 

Zarówno wiara w to przedsięwzięcie jak i wiedza dostarczona przez specjalistów firmy Continental pomogła w bezpieczny sposób przenieść kościół.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
opona
Continental
Niemcy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....