TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Przegubowa bitwa warszawska. Ciąg dalszy we wrześniu
INFOBUS.PL - Opublikowano: 07.08.2018 15:00:40
fot. ztm.waw.pl

Warszawski przetarg na obsługę linii autobusowych 50 autobusami przegubowymi jeszcze poczeka na rozstrzygnięcie. W ubiegłym tygodniu odbyła się pierwsza rozprawa w Krajowej Izbie Odwoławczej. Wyrok jednak poznamy nieprędko. Rozprawa nie została zamknięta, a kolejne posiedzenie arbitrzy wyznaczyli na 10 września.

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy obecnie nierozstrzygniętego przetargu na ośmioletnią obsługę linii przynajmniej 54 autobusami przegubowymi. Postępowanie to ogłoszono pod koniec stycznia. KIO już trzy razy musiała przyglądać się sprawie. Na początku zastrzeżenia wobec warunków zamówienia podnosili Mobilis i Europa Express City. Odwołania poskutkowały pewnymi zmianami SIWZ. Drugie postępowanie przed Izbą dotyczyło zastrzeżeń firmy Michalczewski co do poprawności wyboru Arrivy jako zwycięzcy przetargu. Zostało ono jednak oddalone, choć ZTM uwzględnił niektóre zarzuty.

Sensacyjny zwrot akcji nastąpił 13 lipca. Tego dnia warszawscy urzędnicy wykluczyli Arrivę oraz PKS Grodzisk Mazowiecki z postępowania. Lista zastrzeżeń wobec przewoźników była szalenie interesująca. W przypadku Arrivy ZTM uznał m.in., że nie spełnia ona warunku udziału w zakresie dysponowania odpowiednią bazą autobusową, podała nieprawdziwe informacje wskutek mające wpływ na wynik postępowania, błędne obliczenie stawki za wzkm oraz zmowę z grodziskim PKS. W konsekwencji także ten drugi przewoźnik został wykluczony.

Natychmiast po tym fakcie Arriva wydała oświadczenie, w którym zanegowała wszystkie stawiane jej zarzuty. Spółka szczególnie wyraziście odniosła się do posądzania ją o zmowę z PKS.

Oczywiście taki obrót spraw musiał zakończyć się batalią w KIO, którą rozpoczęto bardzo szybko. 2 sierpnia odbyła się rozprawa, na której przeprowadzono wysłuchanie stron. W roli odwołujących wystąpili Arriva i PKS Grodzisk Maz. Ich oponentami był ZTM oraz zgłaszający przystąpienie po stronie urzędników Michalczewski.

Jak udało się nam ustalić Izba nie wyda prędko wyroku. Mimo długiego posiedzenia z udziałem stron w ubiegłym tygodniu nie doszło do zamknięcia rozprawy. Termin nowego arbitrzy wyznaczyli na 10 września. I nie powinno to dziwić. Wszak jesteśmy w środku sezonu urlopowo-wypoczynkowego.

Nie mniej- i nie chcemy tutaj czynić zarzutu w niczyją stronę- taki obrót spraw jest mocno na rękę Arrivie i PKS Grodzisk. Miesięczne odroczenie powoduje, że obie firmy mają czas na znalezienie nowych argumentów oraz dowodów przemawiających na ich korzyść. Należy się spodziewać, że przez ten czas będzie oznaczał wytężony wysiłek dla obu graczy. Wszak na szali walka o gigantyczne pieniądze, najcenniejsze na polskim rynku referencje, a także dobre imię. 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
linie
ZTM Warszawa
Arriva
Michalczewski
Mobilis
PKS Grodzisk Mazowiecki
  • Omni-Bus – 06.08.2018

    Jak na razie to najbardziej problematyczny i "emocjonujący" przetarg. Może w rok się wyrobią?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....