TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Proxys i Tema dla PKS Szczecinek
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 17.05.2013 15:19:40 4 komentarze
Proxys i Tema dla PKS Szczecinek

PKS Szczecinek ogłosił wynik przetargu na dostawę 7 szt. nowych autobusów turystycznych, w tym dwa autokary przeznaczone dla 38 pasażerów i pięć autokarów dla 32 pasażerów. Wszystkie pojazdy mają spełniać normę Euro 5. Kontrakt wygrała firma ABP Bus &Coach z Włynkówka, diler Kapeny, z ceną 3 198 650 PLN netto. Zgodnie z podpisaną umową pierwszych pięć pojazdów trafi do Szczecinka już 20 maja br., a kolejne dwa dojadą najpóźniej do 30 czerwca. Tym samym po raz pierwszy tabor PKS-u wzmocnią dwa modele autobusów z oferty firmy Kapena, które produkowane są we Włynkówku, pod Słupskiem. To doskonale znany w Polsce międzymiastowy model Tema (m.in. z policyjnego kontraktu na 46 szt.) oraz turystyczny model Proxys –produkowany na zlecenie koncernu IVECO-Irisbus, który do tej pory sprzedał się na naszym rynku w liczbie 3 szt. Łączny koszt zamówionych autobusów wyniósł 3 198 650 PLN netto i nieznacznie przekroczył kwotę wyasygnowaną przez zamawiającego do sfinansowania zamówienia. Co ciekawe –zamówienie przewoźnika zostało dofinansowane kwotą 2,5 mln (ponad 60% wartość kontraktu brutto) z Urzędu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w ramach projektu pn. „Wzmocnienie potencjału transportowego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Szczecinku poprzez zakup nowych autobusów\'. Jak zapisano w umowie ze Starostwem Powiatowym –ta inwestycja ma przyczynić się do wzrostu zainteresowania międzymiastową komunikacją autobusową w powiecie szczecineckim. Obecny tabor PKS-u to autobusy stare, wyeksploatowane i wysłużone, charakteryzujące się wysokim współczynnikiem awaryjności. Niektóre z nich mają nawet po 30 lat. Samorządowcy liczą, że w kolejnym okresie budżetowania 2014 –2020 będzie można przynajmniej dwa razy powtórzyć taki zakup.

Irisbus Proxys (zamówiony przez PKS Szczecinek w liczbie 5 szt.) to autobus turystyczny klasy MIDI, uzupełniający szeroką gamę autokarów koncernu Irisbus. Został zaprojektowany głównie pod kątem wygodnego transportu mniejszych grup na krótkich dystansach. Pojazd posiada pneumatyczne zawieszenie obu osi, a jego serce to dynamiczny i oszczędny silnik IVECO Tector 6 o mocy 160 kW (217 KM), współpracujący z mechaniczną skrzynią biegów ZF 6S700. Przy długości 8 450 mm, szerokości 2 390 mm i wysokości 3 300 mm (z klimą) może zabrać on na swój pokład 32 pasażerów + kierowcę. M.in. wysoki komfort podróży zapewnia stosunkowa wysoka - jak na klasę MIDI - przestrzeń pasażerska wynoszą 1,9 m. Dopuszczalna masa całkowita Proxysa to 10 200 kg.

Z kolei model Kapena Tema (zamówiony w liczbie 2 szt. przez PKS Szczecinek) został stworzony do wykonywania regularnych połączeń międzymiastowych.  W jego układzie napędowym zastosowano silnik IVECO Tector 6 o mocy 160kW (217KM), współpracujący z mechaniczną skrzynią biegów ZF 6S700. Podstawowe parametry autobusu to długość - 9450 mm, szerokość - 2450 mm i wysokość - 3 200 mm. Pojazd zabiera na swój pokład –w wersji dla PKS-u Szczecinek –38 pasażerów + kierowcę. Dopuszczalna masa całkowita Temy to 10 250 kg.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
PKS Szczecinek
Kapena
 • sihi – 20.05.2013

  Gemini i Eurolider sa lepsze.

 • użytkownik – 24.05.2013

  Chyba nie tylko Gemini i Eurolider są lepsze od kapeny, ale wszystko co jeździ po naszych drogach. PKS szczecinek będzie mógł zresztą niebawem sam się o tym przekonać.

 • Ważny Dyrektor w Autosanie – 05.06.2013

  PKS uruchomi nowy kurs, relacji Szczecinek - Włynkówko żeby mieć po drodze do Kapeny na naprawy. Takie będą częste :D

 • klient – 11.06.2013

  Co z tego że Gemini i Eurolider, lub też Lider 9 Eco są lepsze, skoro Autosan nie stanął do przetargu. Jedyną firmą, która wzięła udział jest Kapena, więc wygrała.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....